Megszületett az Ötszögletű Minierdő - 120 csemetét ültettek az önkéntesek

2024. 11. 23., 13:06
A Zöldítő Civil Társaság a 10 millió fa kecskeméti civil csoportjaként, óriási közösségi programot kínált a természet rajongóinak. A mai napon közel 100 fő részvételével sikeresen elültettek 100 csemetét és 20 cserjét a Széchenyivárosban, amely az Ötszögletű Minierdő fantázianevet viseli. Kecskemét első Miyawaki erdeje üdítő pontja lesz a térnek, amit a civilek közösen fognak gondozni, vigyázni.
Fotó: Tóth Enikő
A galéria 46 képet tartalmaz

A Zöldítő Civil Társaság első projektjeként vágott bele a mai összefogásnak, aminek óriási sikere lett. A Széchenyiváros betonnal és panellel terhelt területén telepített 32 m2-es kiserdő, többek között lakossági és céges felajánlásoknak köszönhetően valósulhatott meg. A kedvezményezés a 10 Millió Fa Egyesülettől származik - amelynek kecskeméti csoportja a Zöldítő Civil Társaság - akik országosan már 22 Miyawaki erdőt telepítettek, így a mai nappal megvalósult a 23-ik is.

-Az Ötszögletű Minierdő ültetésének sajátossága, hogy bárki örökbe fogadhatott egy csemetét, amelyet a saját nevével ellátott szalaggal díszíthetett. A nagyköveti programnak és mikroadományozóknak köszönhetően, sok fácska örökbefogadó gazdára talált. Június elején, a rettentő melegben amikor megálmodtuk az Ötszögletű Minierdőt, még nem is sejtettük hogy varázserővel fog bírni. Olyan varázserővel, ami magához vonzza a jó dolgokat
— hangsúlyozta Dósa Eszter, a Zöldítő Civil Társaság önkéntese.

A rendezvényen mindenki számára juttott ásó, csemete, mulcs, a közös összefogásnak köszönhetően pedig egy jótékony, örömteli programmá alakult az ültetés. Szerencsére olyan sokan érdeklődtek a megmozdulás iránt hogy elég volt mindenkinek egy csemetét ültetni, már meg is telt a minierdő. Az ültetés után mulcsozták a talajt, ezzel is felkészülve a téli fagyokra valamint a nyári szárazságra, majd közösen felaggatták az örökbefogadói szalagokat.

A projekt során a társaság 3 évig folytat majd intenzív fenntartási folyamatokat, ők fogják öntözni, gyomlálni, mulcsolni a területet, gondozni a csemetéket.

A civil társaság valóságos közösségi szellemmel hozta létre a kiserdőt, ugyanis nagyköveti rendszerben mikroadományok segítségével tudták megvalósítani ezt az álmot. Együttműködő partnereik a Jane Goodall Intézet és a Zwack Kecskeméti Pálinkamanufaktúra is, de az eseményen jelen volt a Katona József Könyvtár a hulladékhasznosítással kapcsolatos játékukkal az Európai hulladékhasznosítási héttel összefüggésben, illetve a kvízjátékuk eredményhirdetésével, továbbá a Kezes-Lábas Játszóház is kitelepült kézzel-lábbal hajtott ÖKO eszközeivel, amelyeket roncstelepről megmentett kerékpárokból, padlások mélyéről előkerülő kézi hajtányokból fejlesztettek, a kipróbálható bicajos játékaik a fenntarthatóságot szimbolizálják.