Így végzik el a koronavírus tesztet a megyei kórházban
2020.05.10. 16:17
A Bács-Kiskun Megyei Kórház tájékoztatót adott ki a járóbeteg szakellátásokkal illetve a koronavírus átvitel szempontjából magas kockázatot jelentő elektív beavatkozások előtt szükséges koronavírust kimutató PCR szűrővizsgálatokkal kapcsolatosan.

Lakossági tájékoztatás!
A kedvező járványügyi helyzetre tekintettel a Kormány döntött az egészségügy újraindításáról.
Miniszteri utasításban rendelkeztek a május 4-től újrainduló ellátásokról illetve a koronavírus átvitel szempontjából magas kockázatúnak ítélt beavatkozásokról.
A járóbeteg szakellátásban sorra kerülő, koronavírus átvitel szempontjából magas kockázatot jelentő elektív beavatkozások előtt kötelező a betegek tesztelése és a magas kockázatú beavatkozásokra csak egy negatív PCR vizsgálati eredmény birtokában kerülhet sor.
A járóbeteg szakellátás a sürgős esetek ellátására eddig is biztosított volt, de a lehetőségeknek megfelelően 2020.05.11-től a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórházban, Kecskeméten is elindulnak újra - csökkentett üzemmódban - egyes szakrendelések.
A vizsgálatokra KIZÁRÓLAG TELEFONON ELŐRE EGYEZTETETT IDŐPONTBAN, és amennyiben a szakrendeléshez szükséges, BEUTALÓVAL lehet csak megjelenni! A korábbi előjegyzéseket - veszélyhelyzet előtt kiadott időpontokat - is szükséges újraegyeztetni!
Ahol lehetőség van rá, ott továbbra is távkonzultáció, telefonos vizit lesz.
Amennyiben Ön úgy érzi, hogy nem sürgős szakorvosi vizsgálatra lenne szüksége, akkor kérjük, telefonon keresse meg a tünetei alapján illetékes szakorvosi rendelőt a honlapon található telefonszámon. (www.kmk.hu/Szakrendelésiidők)
A telefonos konzultáció alapján elképzelhető, hogy állapota megnyugtató, további teendő nincs. Állapota lehet kérdéses, ez esetben ismételt telefonos vizitet beszélnek meg Önnel. Amennyiben az orvos problémásnak találja esetét, Önt személyes vizsgáltra, időpontra jegyzi elő.A telefonos konzultációt rögzítik a kórház medikai rendszerében, ambuláns lap formájában.
Problémás esetben a konzultáló orvos eldönti a kiadott miniszteri rendelkezés alapján, hogy a személyes vizsgálat előtt várhatóan magas kockázatot jelentő szakellátásban kell-e részesülnie.
Amennyiben Önnek magas kockázatot jelentő szakellátásban kell részesülnie, akkor a konzultáló orvos előjegyzi Önt a medikai rendszerben PCR tesztre a tervezett beavatkozása/vizsgálata előtt maximum 4 napra.
Az időpontot telefonon közli Önnel az orvos a távkonzultáció végén.
(PCR teszt: koronavírus kimutatására alkalmas vizsgálat, garat és orr-nyálkahártya mintavétellel)
[ A cikk a hirdetés után folytatódik! ]
PCR vizsgálatra a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház kecskeméti telephelyén a Bőrgondozó Intézetben (6000 Kecskemét, Csabay Géza körút) kijelölt helyiségekben van lehetőség.
A mintavételi rendelő nyitvatartása:
Hétfőtől-péntekig 7.00-15.00 között
Szombaton 8.00-12.00 között
Önnek az orvos által előjegyzett időben kell a Bőrgondozó Intézetben kialakított mintavételi helyen jelentkeznie PCR szűrővizsgálatra.
Lehetőség szerint a mintavétel előtt ne egyen-igyon, ne mosson fogat!
Az eredményt Ön is láthatja az Ügyfélkapun keresztül.
A szakrendeléseken maximum 4 beteget vizsgálhatnak óránként, ezért fontos, hogy csak a megadott időben érkezzenek a vizsgálatra, a várókban töltött idő és az ott várakozók számának minimalizálása érdekében.
Amennyiben a beteg nem jelenik meg időben, a szigorú betegfogadási rend miatt a vizsgálatot nem végezzük el, a páciensnek új időpontot kell kérnie.
Az intézmény területén kizárólag VÉDŐMASZKBAN LEHET TARTÓZKODNI! Kérjük, amennyiben lehetséges, maszkban érkezzen.
A vizsgálatra lehetőség szerint egyedül érkezzen, a váróban pedig a 1,5 méteres távolságot egymás egészségének védelme érdekében kérjük, feltétlenül tartsa be!
Az épületbe való belépéskor a bejáratoknál továbbra is pre-triage, azaz előszűrés történik, lázméréssel és kérdőíves dokumentációval.
Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház Kecskemét
percről percre
-
07:17Határrendészeti összefoglaló Bács-Kiskunban
-
01-17
17:14Veretlenül lett aranyérmes az U15-ös futsalcsapat -
01-17
16:27Hétfőn sem lesz melegünk -
01-17
14:07Gőzerővel folyik a kecskeméti repülőnap szervezése -
01-17
12:57Elhunyt Sas József, a hírös város „táncos komikusa” -
01-17
10:04Vegyünk vissza a nyári vezetési stílusunkból! -
01-17
09:25Koronavírus: az elhunytak és az új fertőzöttek száma is csökkent -
01-17
08:16Ismételten győzelmet aratott a RÖPKE a KISTEXT ellen -
01-16
20:03Vörös kód: ilyenkor a hajléktalanok élete a tét -
01-16
17:01Kiegyenlített meccset játszott a KTE HUFBAU a Békéscsabával -
01-16
16:00A gyümölcstermő élet áll az idei ökumenikus imahét középpontjában - Videóval -
01-16
14:24Életbe léptetik a „vörös kódot" -
01-16
13:46Két baleset is történt az M5-ösön Balástyánál -
01-16
12:06Személyautók karamboloztak a 44-esen -
01-16
11:49Sokan fordultak a kecskeméti Áldozatsegítő Központhoz - Videóval
fő híreink
-
01-17
14:07Gőzerővel folyik a kecskeméti repülőnap szervezése -
01-17
12:57Elhunyt Sas József, a hírös város „táncos komikusa” -
01-17
09:25Koronavírus: az elhunytak és az új fertőzöttek száma is csökkent -
01-05
16:34Kertitraktor és vonat ütközött -
12-16
08:26Küldöttgyűlés, mesterlevelek és az idei TOP 100 kiadvány a Gazdasági Ablakban -
10-20
14:42Dobogós Kecskemét a donorjelentő kórházak között -
10-02
19:28Százötödik születésnapján köszöntötték Terike nénit -
10-02
11:02Újabb egy évre Finta Zita az egyetem kancellárja -
09-28
16:55Több százan vettek részt a Hosszú utcai ovi Mihály napi vásárán -
09-28
14:24Már az első órában több mint 300 futó a 24 órás futáson -
09-28
13:28Elkezdődött a KARC40 nemzetközi utánpótlás rögbitorna -
09-23
11:45Közel száz kisgyermeket fogad a megújult nyárlőrinci óvoda -
09-22
20:4325 éves a Kecskemét-Aomori Baráti Kör -
09-22
12:19Gereben Lívia megkapja a harmadik kemoterápiás kezelést, majd következik a csontvelő transzplantáció -
09-09
15:07Elkezdődött a Széchenyiváros ünnepe -
05-20
18:23Közösségek hete - Kecskeméti Városi Civil Kerekasztal Találkozójának beszámolója -
02-13
16:40Nincs gazdája a vezetékeken lógó veszélyes ágaknak -
02-08
17:19Daniel SPEER Brass Quintet a Rákócziban
Hirdetés