Jelentősen megnőtt a légtérsértők száma
2018.08.29. 17:30
Jelentősen megnőtt a légtérsértők száma idén. A gripenek riasztásának, és bevetésének ára a hatmillió forintot is meghaladhatja. A jövőben a légtérsértő, magukat gondatlanságból nem azonosító repülőgépek üzemeltetői fizethetik a bevetési költségek jelentős részét.

Az elmúlt fél év híradásai szerint szinte minden hónapban riasztják a készültségi géppárt, de májusban négy alkalommal is be kellett vetni a honvédség Gripenjeit. Akkor egy 28 gépes, ultrakönnyű helikopterekből és repülőgépekből álló rajt, a Norwegian légitársaság Szingapúr–London útvonalon repülő Boeing 787-es utasszállító repülőgépét, egy Nyíregyházára tartó német kisgépet, valamint a belorusz légitársaság repülőjét kellett azonosítani.
A Magyar Honvédség készültségi Gripen géppárának felszállása és a magát nem azonosító légi jármű sikeres elfogási, azonosítási feladatának költsége több milliós tétel lehet. Ezek a kiadások jelenleg a honvédség büdzséjét terhelik, azonban a jövőben a kormány tervei szerint a légitársaságnak, illetve a repülőgépek üzemben tartóinak kell – legalábbis részben – megtéríteniük a bevetést, amennyiben arra a magyar légtérbe berepülő pilóták gondatlansága miatt van szükség. Riasztást eredményező eseménynek a légtér megsértése, annak jogosulatlan igénybevétele, továbbá az azonosítatlan vagy pedig ismeretlen szándékú repülés számítana. A dokumentum szövege szerint 2019. január 1-jétől kell megtéríteni a légvédelmi készenléti szolgálat riasztásából eredő költséget, ami az elfogás és az azonosításban részt vett harci gépek által elhasznált üzemanyag értékét jelenti. Nem kell fizetni, ha bajba jutott légi jármű segítségére sietnek a Gripenek.
percről percre
-
20:20Jelentse be név nélkül az elhagyott hulladékot a HulladékRadar alkalmazással!
-
18:51Hírek 1 percben!
-
18:27Heti összesítő: 3042 az új fertőzött és elhunyt 21 beteg
-
18:18A kuláküldözés áldozataira emlékeztek Kecskeméten
-
17:10Antilopok születtek a vadaskertben
-
16:02Nagy veszélyben vannak a hajléktalanok a kánikulában (videóval)
-
15:24Csiperó Ifjúsági Fesztivál a Vasútparkban
-
14:52Emelkedik a szennyvizek koronavírus koncentrációja
-
14:06Múzsa - Megnyílt a Creator spiritus kiállítás az Agórában
-
12:52Nem maradnak hideg víz nélkül az utasok
-
12:03Kifogásolt besorolást kapott a tiszakécskei szabadstrand és a Vadkerti-tó
-
10:50Tízéves a kecskeméti kosárklub
-
10:44Felrobbant egy gázpalack Tiszakécskén, mentőhelikopter vitte el a megégett nőt
-
10:34Múzsa - Bánföldi Ferenc fazekasművész kiállítása a Népi Iparművészetiben
-
10:14Vasvilla nyelével vágta fejbe ismerősét egy bulin
fő híreink
-
10:44Felrobbant egy gázpalack Tiszakécskén, mentőhelikopter vitte el a megégett nőt
-
12:03Kifogásolt besorolást kapott a tiszakécskei szabadstrand és a Vadkerti-tó
-
15:24Csiperó Ifjúsági Fesztivál a Vasútparkban
-
01-05
16:34Kertitraktor és vonat ütközött -
12-16
08:26Küldöttgyűlés, mesterlevelek és az idei TOP 100 kiadvány a Gazdasági Ablakban -
10-20
14:42Dobogós Kecskemét a donorjelentő kórházak között -
10-02
19:28Százötödik születésnapján köszöntötték Terike nénit -
10-02
11:02Újabb egy évre Finta Zita az egyetem kancellárja -
09-28
16:55Több százan vettek részt a Hosszú utcai ovi Mihály napi vásárán -
09-28
14:24Már az első órában több mint 300 futó a 24 órás futáson -
09-28
13:28Elkezdődött a KARC40 nemzetközi utánpótlás rögbitorna -
09-23
11:45Közel száz kisgyermeket fogad a megújult nyárlőrinci óvoda -
09-22
20:4325 éves a Kecskemét-Aomori Baráti Kör -
09-22
12:19Gereben Lívia megkapja a harmadik kemoterápiás kezelést, majd következik a csontvelő transzplantáció -
09-09
15:07Elkezdődött a Széchenyiváros ünnepe -
05-20
18:23Közösségek hete - Kecskeméti Városi Civil Kerekasztal Találkozójának beszámolója -
02-13
16:40Nincs gazdája a vezetékeken lógó veszélyes ágaknak -
02-08
17:19Daniel SPEER Brass Quintet a Rákócziban
Hirdetés