Kecskemét TV Kecskemét TV Kecskeméti lapok Kecskeméti lapok Gong rádió Gong rádió Keol Keol MONTÁZS magazin MONTÁZS magazin
Regisztráció Regisztráció Regisztráció Kecskemét város Kecskemét város

Naptár 2022. Augusztus 8. Hétfő  László

EUR: --- Ft Árfolyam csökkenés

GBP: --- Ft Árfolyam növekedés

Hiros.hu Facebook YouTube csatorna

Kecskemét kiválóságait díjazták a Város Napján - Videóval

2021.10.02. 20:47

„Ennek a városnak lelke van, de ahhoz, hogy ez így is maradjon, alázattal kell szolgálni, és rajongással szeretni szűkebb pátriánkat!” – mondta köszöntőjében Szemereyné Pataki Klaudia szombat este, amikor megnyitotta a Kecskemét Város Napja gálaműsort. A hagyománynak megfelelően ezen a napon díjazzák azokat, akik az elmúlt időszakban legtöbbet tettek városunkért, akik tevékenységükkel öregbítették Kecskemét hírnevét.

Október 2-a Kecskemét Város Napja. A hagyomány szerint ezen a napon ünnepi gálaműsort rendeznek, melynek keretében átadják a legrangosabb helyi díjakat azoknak, akik munkájukkal hozzájárultak Kecskemét város fejlődéséhez. Így történt ez szombat este is a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színházban, színes gálaműsor keretében. 

Az eseményt, mely

"az elmúlt években a lokálpatriotizmus és az összetartozás ünnepévé vált",

a Kecskemét City Balett előadása nyitotta meg. Az est házigazdája Szabó Dorottya és Szemenyei János volt.

- Felemelő, szívet melengető érzés, számomra itt állni, önök előtt. Hálát adok a sorsnak, ha arra gondolok, hány nemes célt értünk el együtt, hány nemes csatát vívtunk meg együtt, szeretett városunkért. Összetartozunk. Együtt, közös felelősségünk Kecskemétet, mint egy nagy közösséget összekovácsolni. Egyben tartani. Elismerni a példaképeket, gondoskodni arról, hogy amit az összetartozással eddig elértünk, az utódainknak is megmaradjon - mondta köszöntőjében Szemereyné Pataki Klaudia polgármester. 

A városvezető kiemelte, bár tavaly még a pandémia pusztított, mégse állt meg az élet a városban. Sőt! Folyt a munka. Oktatási és szociális intézmények újultak meg és jöttek létre, a leglátványosabb pedig a város ékes gyöngyszeme, a Városháza megújulása. 

- A Város Napja számomra azért is különleges, mert ez az az alkalom, amikor meghajolunk az emberi értékek előtt. Amikor valójában Kecskemét lelkét ünnepeljük. Olyan kiemelkedő egyéniségeket, akiknek életútja munkássága alkotta, alakítja városunkat – hangsúlyozta Szemereyné Pataki Klaudia. Hozzátette: - Van mire, és van kire büszkének lennünk. 

„Ennek a városnak lelke van, de ahhoz, hogy ez így is maradjon, alázattal kell szolgálni, és rajongással szeretni szűkebb pátriánkat!” 

A Béke Általános Iskola 26. alkalommal szervezte meg a „Kecskemét város polgára leszek" helytörténeti vetélkedőt 6-7. osztályos diákok számára, hogy minél jobban kötődjenek városukhoz. A 2020/2021-es tanév legkiválóbbja a Petőfi Sándor Általános Iskola csapata lett. Popelyák Kristóf Péter, Verde Lorenzo, Kocsis Márton és Szabó Zolta Dániel, valamint felkészítő tanáraik, Doróné Varga Nikolett és Somogyi Haroldné. Őket díjazták elsőként. A díjat Szemereyné Pataki Klaudia polgármester adta át.

A díjazottak:

Bozsó János-díj:
Lakatos Pál Sándor Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész

A díjat átadta: Szeberényi Gyula Tamás, alpolgármester

Kodály Zoltán-díj:
Agócs Márta gordonkaművész, a Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola művésztanár

A díjat átadta: Engert Jakabné, alpolgármester

Katona József-díj:
Ramháb Mária, a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár nyugalmazott igazgatója

A díjat átadta: Szemereyné Pataki Klaudia, polgármester

Kada Elek-díj:
Dr. Zombor Gábor országgyűlési képviselő, Kecskemét Megyei Jogú Város korábbi polgármestere

A díjat átadta: Szemereyné Pataki Klaudia, polgármester

Kecskemét Város Tiszteletbeli Polgára:
Dr. Feldmájer Péter ügyvéd, a Mazsihisz Közép-Magyarországi Területi Csoport elnöke

A díjat átadta: Szemereyné Pataki Klaudia, polgármester

Mészöly Gyula-díj:
Prof.  Dr. Lévai Péter, a Neumann János Egyetem nyugalmazott főiskolai tanára, címzetes egyetemi tanár, Professor Emeritus

A díjat átadta: dr. Homoki Tamás alpolgármester

Kecskemét Város Környezetvédelméért Díj:

Tóth Endre, a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság ökoturisztikai szakreferense

A díjat átadta: dr. Homoki Tamás alpolgármester

Az Év Kecskeméti Mestere Díj:
Kovács József tímármester

A díjat átadta: Szeberényi Gyula Tamás

Kecskemét Gazdasági Fejlődéséért Díj:
Posztumusz Pintye László közgazdász, a Bács-Kiskun Megyei Iparszövetség nyugalmazott elnöke

A gálaesten dr. Salacz László országgyűlési képviselő köszöntötte a város életében kiemelkedő szerepet játszó kecskeméti sportolókat, művészeket, szakembereket, akik a közelmúltban rangos állami kitüntetésben, kiemelkedő eredményeket értek el:

- Palkovits István, a Kecskeméti Atlétika és Rugby Club sportolója

- Szűcs Szabina, a Kecskemét Atlétika és Rugby Club versenyzője

- Sárközy Erika szociológus,  „Idősekért" bronzplakett és oklevél

- Dr. Balogh Melinda, Miniszteri elismerő oklevél 

- Szénásné Ország Krisztina Miniszteri elismerő oklevél

- Gilly Zsolt, Pro Natura díj

- Kertész Katalin, MAGYAR BRONZ ÉRDEMKERESZT polgári tagozata kitüntetés

- Pósfainé Dr. Bakota Éva, MAGYAR BRONZ ÉRDEMKERESZT polgári tagozata kitüntetés

- Seres Erzsébet, MAGYAR BRONZ ÉRDEMKERESZT polgári tagozata kitüntetés 

- Tóth Győzőné, MAGYAR BRONZ ÉRDEMKERESZT polgári tagozata kitüntetés 

- Csapó Virág, MAGYAR EZÜST ÉRDEMKERESZT polgári tagozata kitüntetés

- Csombor Terézia, MAGYAR EZÜST ÉRDEMKERESZT polgári tagozata kitüntetés

- Dömötör Attila Tibor, MAGYAR EZÜST ÉRDEMKERESZT polgári tagozata kitüntetés 

- Arató Gábor, MAGYAR ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE katonai tagozata kitüntetés

- Farkas P. József, a Lengyel Köztársaság Kormányának kitüntetése 

A díjazottakat és a közönséget színvonalas produkciók köszöntötték az est folyamán. Fellépett a Kecskemét City Balett, a Kecskemét Táncegyüttes, kabaréjelenete adott elő Szabó Dorottya, de nagy sikert aratott a Csárdáskirálynő is.

Hirdetés

Percről percre percről percre

Fő híreink fő híreink

Hirdetés

helyi hírek

Izgalmas programokat kínál az idei  Hírös7 Fesztivál

Izgalmas programokat kínál az idei Hírös7 Fesztivál

Augusztus 20-tól egészen 27-ig megtelik élettel Kecskemét főtere, ugyanis ekkor rendezik meg váro...

Esti gyors - A nap hírei 1 percben

Esti gyors - A nap hírei 1 percben

Tekintse meg itt a nap híreit röviden!

Arannyal és bronzzal melegített az MKB Bank Cycling Team Székelyföldre és Belgrádra

Arannyal és bronzzal melegített az MKB Bank Cycling Team Székelyföldre és Belgrádra

Gohér Mihály aranyat, Dobai Dávid bronzot szerzett a KSI Kupán. Az előjelek kedvezőek, a csapat e...

Scoregoal: kihívásokkal teli szezon előtt áll az utánpótlás

Scoregoal: kihívásokkal teli szezon előtt áll az utánpótlás

Augusztus 17-én, szerdán elstartolnak a Scoregoal U17-es és U20-as korosztály edzései, ...

Nemzetközi versennyel és edzőtáborral folytatják a felkészülést a Kesi birkózói

Nemzetközi versennyel és edzőtáborral folytatják a felkészülést a Kesi birkózói

10 ország, közel 200 birkózója részvételével rendeztek nemzetközi felkészülési viadalt, a Vasas F...

16 döntő és 3 kecskeméti érem az MVM Serdülő Országos Bajnokságon

16 döntő és 3 kecskeméti érem az MVM Serdülő Országos Bajnokságon

Az MVM Serdülő Országos Bajnokságot 2022. augusztus 3-6. között Debrecenben rendezték meg. Ez a s...

Brutálisan megvert egy kecskeméti férfit egy ukrán rabló

Brutálisan megvert egy kecskeméti férfit egy ukrán rabló

Egy hazafele sétáló férfire csapott le a 37 éves ukrán rabló, aki összeverte, majd meglopta áldoz...

Óriási buli volt az idei Jazzfőváros is

Óriási buli volt az idei Jazzfőváros is

Hatalmas tömegeket vonzott a JAZZFŐVÁROS Fesztivál a Benkó Zoltán Szabadidőközpont területére. A ...

Fergeteges swing party a Jazzfővároson

Fergeteges swing party a Jazzfővároson

A pénteki bemelegítés után szombaton igencsak felpörgött hangulat várta a bulizni ...

Fokozott rendőri ellenőrzések a megyében

Fokozott rendőri ellenőrzések a megyében

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el a megye egész ...

Hírös Vacsora a jótékonyság jegyében

Hírös Vacsora a jótékonyság jegyében

A Hírös Hét Fesztivállal összhangban, „Hírös Vacsora” címmel a Bács-Kiskun Megye...

Traumagyógyítás kerámia virágokkal

Traumagyógyítás kerámia virágokkal

Az idén 50. születésnapját ünneplő Várbíró Kinga Evelin keramikus iparművésznek nyílt retrospektí...

Győzött a magyar férfi kosárlabda-válogatott Kecskeméten

Győzött a magyar férfi kosárlabda-válogatott Kecskeméten

A hóvégi világbajnoki selejtezőkre, illetve a szeptemberi Európa-bajnokságra készülő magyar férfi...

A polgárőrök és a városrendészek eredményes együttműködése

A polgárőrök és a városrendészek eredményes együttműködése

Az elmúlt időszakban egyre szorosabbá vált a Kecskeméti Városrendészet és a helyi polgárőr szerve...

Türelmet, figyelmet, óvatosságot kért a polgármester

Türelmet, figyelmet, óvatosságot kért a polgármester

Városszerte zajlanak az útfelújítások. Folyik a Károly Róbert körút építése és elkezdődött az Izs...

Még több helyi hírmég több hír
Kecskeméti Lapok
Hírös históriák
Hírös gazdaság
A cookie-kkal még hatékonyabb szolgáltatásokat nyújthatunk. Szolgáltatásaink igénybevételével beleegyezel a cookie-k használatába. További információk Értem

Süti („cookie”) Információ

Weboldalunkon „cookie”-kat (továbbiakban „süti”) alkalmazunk. Ezek olyan fájlok, melyek információt tárolnak webes böngészőjében. Ehhez az Ön hozzájárulása szükséges.
A „sütiket” az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény, valamint az Európai Unió előírásainak megfelelően használjuk.
Azon weblapoknak, melyek az Európai Unió országain belül működnek, a „sütik” használatához, és ezeknek a felhasználó számítógépén vagy egyéb eszközén történő tárolásához a felhasználók hozzájárulását kell kérniük.

1. „Sütik” használatának szabályzata

Ez a szabályzat a domain név weboldal „sütijeire” vonatkozik.

2. Mik azok a „sütik”?

A „sütik” olyan kisméretű fájlok, melyek betűket és számokat tartalmaznak. A „süti” a webszerver és a felhasználó böngészője közötti információcsere eszköze. Ezek az adatfájlok nem futtathatók, nem tartalmaznak kémprogramokat és vírusokat, továbbá nem férhetnek hozzá a felhasználók merevlemez-tartalmához.

3. Mire használhatók a „sütik”?

A „sütik” által küldött információk segítségével az internetböngészők könnyebben felismerhetők, így a felhasználók releváns és „személyre szabott” tartalmat kapnak. A cookie-k kényelmesebbé teszik a böngészést, értve ez alatt az online adatbiztonsággal kapcsolatos igényeket és a releváns reklámokat. A „sütik” segítségével a weboldalak üzemeltetői névtelen (anonim) statisztikákat is készíthetnek az oldallátogatók szokásairól. Ezek felhasználásával az oldal szerkesztői még jobban személyre tudják szabni az oldal kinézetét és tartalmát.

4. Milyen „sütikkel” találkozhat?

A weboldalak kétféle sütit használhatnak:

Elengedhetetlen munkamenet (session-id) „sütik”:

Ezek használata elengedhetetlen a weboldalon történő navigáláshoz, a weboldal funkcióinak működéséhez. Ezek elfogadása nélkül a honlap, illetve annak egyes részei nem, vagy hibásan jelenhetnek meg.

Analitikai vagy teljesítményfigyelő „sütik”:

Ezek segítenek abban, hogy megkülönböztessük a weboldal látogatóit, és adatokat gyűjtsünk arról, hogy a látogatók hogyan viselkednek a weboldalon. Ezekkel a „sütikkel” biztosítjuk például, hogy a weboldal az Ön által kért esetekben megjegyezze a bejelentkezést. Ezek nem gyűjtenek Önt azonosítani képes információkat, az adatokat összesítve és névtelenül tárolják. ( pl: Google Analitika)

Funkcionális „sütik”:

E sütik feladata a felhasználói élmény javítása. Észlelik, és tárolják például, hogy milyen eszközzel nyitotta meg a honlapot, vagy az Ön által korábban megadott, és tárolni kért adatait: például automatikus bejelentkezés, a választott nyelv, a szövegméretben, betűtípusban vagy a honlap egyéb testre szabható elemében Ön által végrehajtott felhasználói változtatások. Ezek a „sütik” nem követik nyomon az Ön más weboldalakon folytatott tevékenységét. Az általuk gyűjtött információkban lehetnek azonban személyes azonosító adatok, amelyeket Ön megosztott.

Célzott vagy reklám „sütik”:

Ezek segítségével a weboldalak az Ön érdeklődési körének leginkább megfelelő információt (marketing) tudnak nyújtani. Ehhez az Ön kifejezett belegyezése szükséges. Ezek a sütik részletes információkat gyűjtenek böngészési szokásairól.

5. Tartalmaznak a „sütik” személyes adatokat?

A legtöbb „süti” nem tartalmaz személyes információkat, segítségével nem azonosíthatók a felhasználók. A tárolt adatok a kényelmesebb böngészésért szükségesek, tárolásuk olyan módon történik, hogy jogosulatlan személy nem férhet hozzájuk.

6. Miért fontosak a „sütik” az interneten?

A „sütik” szerepe, hogy kényelmesebbé tegyék a felhasználók számára a böngészést, hiszen a böngészési előzmények révén állítja be a felhasználóknak a reklámokat, tartalmakat. A „sütik” letiltása vagy korlátozása néhány weboldalt használhatatlanná tesz. A letiltott vagy korlátozott „sütik” azonban nem jelentik azt, hogy a felhasználóknak nem jelennek meg hirdetések, csupán a megjelenő hirdetések és tartalmak nem „személyre szabottak”, azaz nem igazodnak a felhasználó igényeihez és érdeklődési köréhez. Néhány minta a „sütik” felhasználására:

7. Biztonsággal és adatbiztonsággal kapcsolatos tényezők.

A „sütik” nem vírusok és kémprogramok. Mivel egyszerű szöveg típusú fájlok, ezért nem futtathatók, tehát nem tekinthetők programoknak. Előfordulhat azonban, hogy más szándékkal (rosszindulattal) rejtenek el információkat a „sütiben”, így azok spyware-ként működhetnek. Emiatt a víruskereső és –irtó programok a „sütiket” folyamatosan törlésre ítélhetik.

Mivel az internet böngészésre használt eszköz és a webszerverek folyamatosan kommunikálnak, tehát oda-vissza küldik az adatokat, ezért ha egy támadó (hekker) beavatkozik a folyamatba, kinyerheti a „sütik” által tárolt információkat. Ennek egyik oka lehet például a nem megfelelő módon titkosított internet (WiFi) beállítás. Ezt a rést kihasználva adatokat nyerhetnek ki a „sütikből”.

8. A „sütik” kezelése, törlése

A „sütiket” a használt böngészőprogramokban lehet törölni vagy letiltani. A böngészők alapértelmezett módon engedélyezik a „sütik” elhelyezését. Ezt a böngésző beállításainál lehet letiltani, valamint a meglévőket törölni. Mindemellett beállítható az is, hogy a böngésző értesítést küldjön a felhasználónak, amikor „sütit” küld az eszközre. Fontos hangsúlyozni azonban, hogy ezen fájlok letiltása vagy korlátozása rontja a böngészési élményt, valamint hiba jelentkezhet a weboldal funkciójában is.

Cookie settings in Internet Explorer
Cookie settings in Firefox
Cookie settings in Chrome
Cookie settings in Safari Google Analytics & Privacy vagy Google Elvek és Irányelvek

9. További hasznos linkek

Ha szeretne többet megtudni a „sütik”-ről, azok felhasználásáról:

Microsoft Cookies guide
All About Cookies
Facebook cookies