Kecskemét TV Kecskemét TV Kecskeméti lapok Kecskeméti lapok Gong rádió Gong rádió Keol Keol MONTÁZS magazin MONTÁZS magazin
Regisztráció Regisztráció Regisztráció Kecskemét város Kecskemét város

Naptár 2021. Március 4. Csütörtök  Kázmér

EUR: --- Ft Árfolyam csökkenés

GBP: --- Ft Árfolyam növekedés

Hiros.hu Facebook YouTube csatorna

Kecskemét kiválóságait díjazták a Város Napján – VIDEÓVAL

2020.10.02. 18:09

Október 2-a Kecskemét Város Napja. Régi hagyomány már, hogy ezen a napon ünnepi gálaműsort rendeznek, melynek keretében átadják a legrangosabb helyi díjakat azoknak, akik munkájukkal hozzájárultak Kecskemét város fejlődéséhez. Így történt ez pénteken is, az Otthon moziban megtartott eseményen.

Ahogyan Szemereyné Pataki Klaudia polgármester köszöntőjében elmondta, rendhagyó ünnepség volt a mai, a pandémia átrajzolta az életünket és a hagyományainkat. A változások része az is, hogy 2020-ban városunk kiválóságai előtt is másként kell tisztelegnünk, és a város napját is másként kell ünnepelnünk. Visszafogottabban, óvatosabban, vigyázva egymás és mások egészségére.

Mégis sikerült megadni a módját, hogy méltóképp köszöntsék azokat, akik hozzájárultak Kecskemét város fejlődéséhez, és ezzel színesebbé, biztonságosabbá, élhetőbbé tették az itt élők mindennapjait. Az alkalom fényét emelte a Kecskemét City Balett ünnepi műsora, melynek koreográfiáját Barta Dóra Harangozó Gyula-díjas, Érdemes Művész, a Kecskemét City Balett művészeti vezetője készítette.

Az első műsorszám után elkezdődött az önkormányzati díjak átadása.

Elsőként a Kecskemét Város Polgára Leszek helytörténeti vetélkedő győztes csapata, a Kecskeméti Református Általános Iskola négy diákja (Keszthelyi Julianna, Máday Csenge, Mikesi Péter, Porvan Hunor – felkészítő tanáraik dr. Babiczkyné Pellikán Krisztina és Telekes Tamás) vehette át az elismerést, melyet Szemereyné Pataki Klaudia polgármester adott át.

A Kecskemét Város Napja gálaműsor további díjazottjai:

Az Év Kecskeméti Rendőre:
dr. Bohner Zsolt rendőr alezredes, a Kecskeméti Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője

Az Év Kecskeméti Polgárőre:
Kemencei László polgárőr

Az Év Büntetés-végrehajtási Intézeti Dolgozója:
dr. Gróf Márta bv. százados

A díjakat átadta dr. Homoki Tamás alpolgármester

Év Kecskeméti Mestere Díj:
Huszárik István bádogos mester

Kecskemét Felsőoktatásáért és Tudományos Életéért Díj:
Brindza Attila, a Neumann János Egyetem oktatási és képzési igazgatója

Kecskemét Gazdasági Fejlődéséért Díj:
Szabadszállási Mihály, a Mega-Sped Kft. ügyvezető igazgatója. A díjat átvette Makány Annamária. 

A díjakat átadta Gaál József alpolgármester

Szabadszállási Mihály a díjjal járó pénzjutalmat a műkertvárosi Gizella tér felújítására ajánlotta fel.

Az Év Kecskeméti Tűzoltója:
Varga Gergely tű. őrnagy, tűzoltó parancsnok-helyettes

Kecskemét Város Környezetvédelméért Díj:
Hegedűs Ágoston nyugdíjas kertészmérnök

Ők Falu György alpolgármestertől vehették át az elismerést.

Az Év Kecskeméti Köztisztviselője:
Ónodiné Takács Erika, az Ellenőrzési Csoport vezetője

Kecskemét Városért Egészségügyi Díj:
dr. Kelemen Edit, a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Részleg vezetője

A díjakat átadta Szemereyné Pataki Klaudia és dr. Mayer Endre.

Hirdetés

[ A cikk a hirdetés után folytatódik! ]

Kecskemét Városért Egészségügyi Díj:
Pro Humanitate Kft. A díjat átvette: Tóth Éva vezető asszisztens.

A díjat átadta Szemereyné Pataki Klaudia.

Kecskemét Szociális Ügyéért Díj:
Sinka Andrea, a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás szakmai vezetője

Kecskemét Szociális Ügyéért Díj:
Tálos Attila, a jelzőrendszeres tanácsadó munkatársa

Kecskemét Városért Oktatási Díj:
Ágoston Gábor, a Kecskeméti Váráshelyi Pál Általános Iskolai és AMI Móricz Zsigmond Általános Iskolája tagintézmény-vezetője

Kecskemét Városért Oktatási Díj:
Juhász István, a Kocsis Pál Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Szakgimnázium és Szakközépiskola igazgatója

A három díjazott Engert Jakabné alpolgármestertől vehette át az elismerést.

A Kecskemét City Balett lépett újra a színpadra, és egy forró tangót adtak elő a következő díjak átadása előtt, majd Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester következett a díjátadók sorában.

Kecskemét Közművelődéséért Díj:
Szilágyi Áron, zenész, kultúra- és közösségszervező, a Leskowsky Hangszergyűjtemény vezetője

Ifjúság a Közösségért Díj:
HIFI - Hírös Fiatalok Egyesület. A díjat átvette: Simon Péter Dávid elnök

Kecskemét Ifjúságáért Díj:
Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér. A díjat átvette: Ujhidyné Kelemen Erika

Kecskemét Sportjáért Díj:
Probojáczné Túri Éva, nyugdíjas pedagógus, iskolaigazgató, 42-szeres válogatott kosárlabdázó

Kecskemét országgyűlési képviselői is adtak át díjakat, elsőként dr. Zombor Gábor lépett a színpadra, aki három elismerést adott át:

Év Kecskeméti Civil Szervezete Díj:
Ölelő Kéz Ápolási és Hospice Alapítvány, átvette: dr. Fáy Tamásné, a szervezet vezetője

Bozsó János-díj:
Goór Imre festőművész, átvette: Goórné Gubacsi Mária

Pro Urbe (posztumusz):
dr. Adorján Mihály jogász, korábbi önkormányzati képviselő, bizottsági elnök. A díjat átvette: dr. Adorján Mihályné

Dr. Salacz Lászlótól vehette át a Mathiász János-díjat Szabó Attila, a NAIK Szőlészeti és Borászati Kutató Intézet megbízott igazgatója, valamint a Tóth László-díjat Noszlopy Nagy Miklós újságíró, a KEOL hírportál tulajdonos főszerkesztője.

Ekkor ismét Szemereyné Pataki Klaudia polgármester következett, aki posztumusz Katona József-díjat adott át dr. Király László György fotóművésznek, a Corvinus Egyetem címzetes docensének, melyet a májusban elhunyt díjazott felesége, dr. Királyné Dobák Zita vett át. A Kada Elek-díjat Tormási Attila, a Tormási Autóház Kft. ügyvezetője, a Kodály Zoltán-díjat pedig Héjja Bella Emerencia, a Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola népzene- és népi ének tanára, egyetemi tanársegéd vehette át a városvezetőtől.

A Kecskemét City Balett záróműsora előtt Szemereyné Pataki Klaudia mondott rövid köszöntőt:

– A járvány mindent uralni akar, de mi nem akarjuk, hogy uraljon minket, és nem is tudja elnyomni a bennünk lévő erőt és kitartást. Nem tudja elnyomni az egymás iránt érzett tiszteletet, a városunkat, és városunk elismert személyeinek ünneplését. Mert a körülmények ugyan szerényebbek, de a szívünkben annál nagyobb a lelkesedésünk. Kedves díjazottak, gratulálok Önöknek, és hálásan köszönöm munkájukat, teljesítményüket. Ez az a kecskeméti erő, amely évszázadokon át folyamatosan előre viszi és fejleszti városunkat – emelte ki a polgármester.

Hirdetés

Percről percre percről percre

Fő híreink fő híreink

Hirdetés

helyi hírek

Jól ismert ellenfél ellen lép pályára a RÖPKE

Jól ismert ellenfél ellen lép pályára a RÖPKE

Hazai pályán fogadja a HÉP-RÖPKE SE a Vidux-Szegedi RSE csapatát vasárnap 17:00 órakor zárt kapuk...

2021.03.03. 17:08

Nőnapon is várja vásárlóit a piac

Nőnapon is várja vásárlóit a piac

Nőnap alkalmából hétfőn is nyitva lesz a Budai utcai piac – tájékoztat közleményben az...

2021.03.03. 16:00

Több mint 170 millió forintot szán idén a közút a megyei utak felújítására

Több mint 170 millió forintot szán idén a közút a megyei utak felújítására

Idén közel 173,4 millió forintot fordíthat a Magyar Közút Zrt. a Bács-Kiskun megyei utak felújítá...

2021.03.03. 14:47

5 kép

Önkéntesek jelentkezését várják faültetésre

Önkéntesek jelentkezését várják faültetésre

Önkéntesek jelentkezését várja a 10 millió Fa Kecskemét Egyesület a márciusi faültetési munkákra....

2021.03.03. 11:13

Visszapillantó tükröket rongált meg az ittas garázda

Visszapillantó tükröket rongált meg az ittas garázda

A Kecskeméti Járási Ügyészség garázdaság és rongálás miatt vádat emelt egy kecskeméti férfival sz...

2021.03.03. 08:44

Hívja a rendőrséget, ha látta ezt a nőt! - videóval

Hívja a rendőrséget, ha látta ezt a nőt! - videóval

A kecskeméti rendőrök a lakosság segítségét kérik egy bűncselekmény feltételezett elkövetőjének m...

2021.03.03. 08:29

Szünetel a Városüzemeltetési Kft. ügyfélszolgálata

Szünetel a Városüzemeltetési Kft. ügyfélszolgálata

A vírushelyzetre való tekintettel határozatlan ideig nem működik a személyes ügyfélszolgálat Kecs...

2021.03.02. 21:13

Szijjártó: Húsvétra minden regisztráltnak elkezdődhet az oltása

Szijjártó: Húsvétra minden regisztráltnak elkezdődhet az oltása

Ha Magyarország elzárkózott volna a keleti vakcinák elől, és kizárólag az Európai Unió által támo...

2021.03.02. 20:01

8 kép

Kigyulladt egy autó Kecskeméten

Kigyulladt egy autó Kecskeméten

​Kigyulladt egy autó Kecskeméten kedden délután. Az 5-ös főút városi szakaszán, a Budai úton forg...

2021.03.02. 18:17

Újra ellenőrzik a helyes maszkhasználatot Kecskeméten - videóval

Újra ellenőrzik a helyes maszkhasználatot Kecskeméten - videóval

A Kecskeméti Városrendészet munkatársai a város egész területén ellenőrzik, hogy mindenki helyese...

2021.03.02. 17:34

Elkezdődött a Czeglédy-per tárgyalása Kecskeméten

Elkezdődött a Czeglédy-per tárgyalása Kecskeméten

​Elkezdődött Czeglédy Csaba büntetőpere a Kecskeméti Törvényszéken. A tárgyaláson egyik vádlott s...

2021.03.02. 16:26

6 kép

Telefonos fogadóórát tart Bodrozsán Alexandra

Telefonos fogadóórát tart Bodrozsán Alexandra

Telefonos fogadóórát tart Bodrozsán Alexandra március 9-én – tudatta közleményben az önkorm...

2021.03.02. 15:57

677 milliós támogatás az AUTÓFLEX-KNOTT Kft-nek

677 milliós támogatás az AUTÓFLEX-KNOTT Kft-nek

Itthoni és az Amerikai Egyesült Államokban tervezett beruházásaihoz összesen 677 milliós kormányz...

2021.03.02. 15:50

27 kép

Kecskeméti érmek az év első búvárúszó versenyén

Kecskeméti érmek az év első búvárúszó versenyén

A BÁCSVÍZ KVSC versenyzői kimagasló eredményekkel zárták az év első versenyét, aminek Dunaújváros...

2021.03.02. 12:14

HÍRÖS KECSKEMÉTIEK: Kalmár Ágnes lesz a sorozat vendége

HÍRÖS KECSKEMÉTIEK: Kalmár Ágnes lesz a sorozat vendége

Online folytatódik a HÍRÖS KECSKEMÉTIEK pódiumbeszélgetés, amelynek mai vendége Kalmár Ágnes...

2021.03.02. 11:37

Telefonos fogadóórát tart Király József

Telefonos fogadóórát tart Király József

Király József, a Szövetség a Hírös Városért Egyesület önkormányzati képviselője csütört...

2021.03.02. 11:02

Hálózatbarát fákat ültetett Kecskeméten az MVM Démász

Hálózatbarát fákat ültetett Kecskeméten az MVM Démász

Az MVM Démász hálózatbarát fákat ültetett Kecskeméten azokon a helyszíneken, ahol a korábbi ...

2021.03.02. 10:47

Anyakönyvi hírek - 2021/8. hét

Anyakönyvi hírek - 2021/8. hét

2021. nyolcadik hetének anyakönyvi hírei.

2021.03.02. 10:41

In memoriam dr. Kovalcsikné dr. Kalmár Éva

In memoriam dr. Kovalcsikné dr. Kalmár Éva

Így emlékezik a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület alapító és elnökségi tagjára, a napokb...

2021.03.02. 06:46

Új rekordra készül a „tojásdíszítés királynője” - Videóval

Új rekordra készül a „tojásdíszítés királynője” - Videóval

A pandémia alatt újabb nagy terven dolgozik Zsigóné Kati, a „tojásdíszítés királynője&rdquo...

2021.03.01. 21:22

Még több helyi hírmég több hír
Kecskeméti Lapok
Hírös históriák
Hírös gazdaság
A cookie-kkal még hatékonyabb szolgáltatásokat nyújthatunk. Szolgáltatásaink igénybevételével beleegyezel a cookie-k használatába. További információk Értem

Süti („cookie”) Információ

Weboldalunkon „cookie”-kat (továbbiakban „süti”) alkalmazunk. Ezek olyan fájlok, melyek információt tárolnak webes böngészőjében. Ehhez az Ön hozzájárulása szükséges.
A „sütiket” az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény, valamint az Európai Unió előírásainak megfelelően használjuk.
Azon weblapoknak, melyek az Európai Unió országain belül működnek, a „sütik” használatához, és ezeknek a felhasználó számítógépén vagy egyéb eszközén történő tárolásához a felhasználók hozzájárulását kell kérniük.

1. „Sütik” használatának szabályzata

Ez a szabályzat a domain név weboldal „sütijeire” vonatkozik.

2. Mik azok a „sütik”?

A „sütik” olyan kisméretű fájlok, melyek betűket és számokat tartalmaznak. A „süti” a webszerver és a felhasználó böngészője közötti információcsere eszköze. Ezek az adatfájlok nem futtathatók, nem tartalmaznak kémprogramokat és vírusokat, továbbá nem férhetnek hozzá a felhasználók merevlemez-tartalmához.

3. Mire használhatók a „sütik”?

A „sütik” által küldött információk segítségével az internetböngészők könnyebben felismerhetők, így a felhasználók releváns és „személyre szabott” tartalmat kapnak. A cookie-k kényelmesebbé teszik a böngészést, értve ez alatt az online adatbiztonsággal kapcsolatos igényeket és a releváns reklámokat. A „sütik” segítségével a weboldalak üzemeltetői névtelen (anonim) statisztikákat is készíthetnek az oldallátogatók szokásairól. Ezek felhasználásával az oldal szerkesztői még jobban személyre tudják szabni az oldal kinézetét és tartalmát.

4. Milyen „sütikkel” találkozhat?

A weboldalak kétféle sütit használhatnak:

Elengedhetetlen munkamenet (session-id) „sütik”:

Ezek használata elengedhetetlen a weboldalon történő navigáláshoz, a weboldal funkcióinak működéséhez. Ezek elfogadása nélkül a honlap, illetve annak egyes részei nem, vagy hibásan jelenhetnek meg.

Analitikai vagy teljesítményfigyelő „sütik”:

Ezek segítenek abban, hogy megkülönböztessük a weboldal látogatóit, és adatokat gyűjtsünk arról, hogy a látogatók hogyan viselkednek a weboldalon. Ezekkel a „sütikkel” biztosítjuk például, hogy a weboldal az Ön által kért esetekben megjegyezze a bejelentkezést. Ezek nem gyűjtenek Önt azonosítani képes információkat, az adatokat összesítve és névtelenül tárolják. ( pl: Google Analitika)

Funkcionális „sütik”:

E sütik feladata a felhasználói élmény javítása. Észlelik, és tárolják például, hogy milyen eszközzel nyitotta meg a honlapot, vagy az Ön által korábban megadott, és tárolni kért adatait: például automatikus bejelentkezés, a választott nyelv, a szövegméretben, betűtípusban vagy a honlap egyéb testre szabható elemében Ön által végrehajtott felhasználói változtatások. Ezek a „sütik” nem követik nyomon az Ön más weboldalakon folytatott tevékenységét. Az általuk gyűjtött információkban lehetnek azonban személyes azonosító adatok, amelyeket Ön megosztott.

Célzott vagy reklám „sütik”:

Ezek segítségével a weboldalak az Ön érdeklődési körének leginkább megfelelő információt (marketing) tudnak nyújtani. Ehhez az Ön kifejezett belegyezése szükséges. Ezek a sütik részletes információkat gyűjtenek böngészési szokásairól.

5. Tartalmaznak a „sütik” személyes adatokat?

A legtöbb „süti” nem tartalmaz személyes információkat, segítségével nem azonosíthatók a felhasználók. A tárolt adatok a kényelmesebb böngészésért szükségesek, tárolásuk olyan módon történik, hogy jogosulatlan személy nem férhet hozzájuk.

6. Miért fontosak a „sütik” az interneten?

A „sütik” szerepe, hogy kényelmesebbé tegyék a felhasználók számára a böngészést, hiszen a böngészési előzmények révén állítja be a felhasználóknak a reklámokat, tartalmakat. A „sütik” letiltása vagy korlátozása néhány weboldalt használhatatlanná tesz. A letiltott vagy korlátozott „sütik” azonban nem jelentik azt, hogy a felhasználóknak nem jelennek meg hirdetések, csupán a megjelenő hirdetések és tartalmak nem „személyre szabottak”, azaz nem igazodnak a felhasználó igényeihez és érdeklődési köréhez. Néhány minta a „sütik” felhasználására:

7. Biztonsággal és adatbiztonsággal kapcsolatos tényezők.

A „sütik” nem vírusok és kémprogramok. Mivel egyszerű szöveg típusú fájlok, ezért nem futtathatók, tehát nem tekinthetők programoknak. Előfordulhat azonban, hogy más szándékkal (rosszindulattal) rejtenek el információkat a „sütiben”, így azok spyware-ként működhetnek. Emiatt a víruskereső és –irtó programok a „sütiket” folyamatosan törlésre ítélhetik.

Mivel az internet böngészésre használt eszköz és a webszerverek folyamatosan kommunikálnak, tehát oda-vissza küldik az adatokat, ezért ha egy támadó (hekker) beavatkozik a folyamatba, kinyerheti a „sütik” által tárolt információkat. Ennek egyik oka lehet például a nem megfelelő módon titkosított internet (WiFi) beállítás. Ezt a rést kihasználva adatokat nyerhetnek ki a „sütikből”.

8. A „sütik” kezelése, törlése

A „sütiket” a használt böngészőprogramokban lehet törölni vagy letiltani. A böngészők alapértelmezett módon engedélyezik a „sütik” elhelyezését. Ezt a böngésző beállításainál lehet letiltani, valamint a meglévőket törölni. Mindemellett beállítható az is, hogy a böngésző értesítést küldjön a felhasználónak, amikor „sütit” küld az eszközre. Fontos hangsúlyozni azonban, hogy ezen fájlok letiltása vagy korlátozása rontja a böngészési élményt, valamint hiba jelentkezhet a weboldal funkciójában is.

Cookie settings in Internet Explorer
Cookie settings in Firefox
Cookie settings in Chrome
Cookie settings in Safari Google Analytics & Privacy vagy Google Elvek és Irányelvek

9. További hasznos linkek

Ha szeretne többet megtudni a „sütik”-ről, azok felhasználásáról:

Microsoft Cookies guide
All About Cookies
Facebook cookies