Az utasok érdekeit szolgálják a fordítva kihelyezett utastájékoztató táblák
2019.11.13. 19:42
Nem a buszmegállók felől, hanem az érkezési irányból látható néhány utastájékoztató tábla Kecskeméten – erre a napokban hívta fel a figyelmet egy kereskedelmi televízió. Az úgynevezett dinamikus megállóhelyek azonban már több mint négy éve működnek, méghozzá úgy, hogy a szolgáltatóhoz egyáltalán nem érkezett panasz ezekkel kapcsolatban, pedig a város három pontján is így alakították ki a táblákat, pont azért, hogy jobban lássák azok, akik a buszhoz sietnek.

Kecskemétre 2015-ben telepítettek 77 darab dinamikus megállóhelyet a Közlekedési Operatív Programnak köszönhetően. A kivitelezők számára a helyszínek kialakítása után nagyon fontos szempont volt, hogy a megállóhelyeket érintő utasáramlatokat is megvizsgálják. Ez azért volt szükséges, hogy a forgalomirányítás és az utastájékoztatás, azaz a naprakészebb és pontosabb információk áramoltatása valóban dinamikussá váljon.
– Kecskemét több buszmegállójában is tapasztalhatjuk – erősítette meg a Kecskeméti Televízió kérdésére Hári Ernő, a Kecskeméti Közlekedési Központ ügyvezetője –, hogy a menetrendet jelző tábla nem a buszmegálló irányába, hanem a másik irányba van elhelyezve. Ennek itt például a Margaréta otthonnál is az az oka, hogy a járókelők szinte csak az egyik irányból érkeznek, így már miközben haladnak a buszmegálló felé már láthatják a járatok indulási idejét.
Az elmúlt négy évben még nem érkezett panasz azzal kapcsolatban, hogy nem a buszmegálló felé néz a dinamikus jelzőtábla. A napokban azonban egy kereskedelmi televízió felhívta a figyelmet arra, hogy a megállónak háttal kihelyezett táblákat pont az utasok nem láthatják.
– Direkt vannak így ezek a táblák, mert ezeknek a megállóhelyeknek olyan speciális az elhelyezkedésük, hogy az utasok jellemzően pont az ellenkező irányból közelítik meg őket – magyarázta Hári Ernő.
[ A cikk a hirdetés után folytatódik! ]
Mivel az utasok általában nem túl sok időt töltenek várakozással, így az ő érdeküket az szolgálja, hogy már a megállóhelyet megközelítve láthassák a digitális táblán az általuk kinézett járat érkezését, vagy akár már távozását.
– Európában is több helyen, Magyarországon is több helyen, akár a fővárosban vagy más vidéki városokban ilyen speciális helyzetű megállóhelyek esetében előfordul, hogy ilyen módon kerülnek kihelyezésre a táblák – fejtette ki bővebben a Kecskeméti Közlekedési Központ ügyvezetője. – És mint ahogy az élet eddig igazolta, az elmúlt négy évben itt Kecskeméten is ez problémamentesen történt meg, tehát ez is alátámasztja azt, hogy az utasok érdekeit a megfelelő módon szolgáltuk.
Kecskeméten egyébként a speciális kialakítás az Árpád körútnál, az Auchan áruháznál és a Margaréta otthonnál valósult meg.
A tévés tudósítás teljes terjedelmében itt nézhető meg:
percről percre
-
21:37Hosszabbításban győzött a Pécs
-
21:00Karácsonyi hangverseny
-
20:13Fizetős lesz a Nyíri úti parkolás
-
19:41Vonaton utazna? Éjféltől nem tud majd jegyet venni!
-
18:21Szvitacs Alexa lett a legeredményesebb
-
18:00Durva áramszünetek jönnek Kecskeméten
-
17:00Különleges eseményre készül a KTE Kosárlabda Klub
-
16:04Közvilágítás, bérlakásépítés a Városüzemeltetési és Fejlesztési Bizottságon
-
15:58Anyakönyvi hírek
-
15:35500 japán nyelvű könyvvel gazdagodik Kecskemét
-
15:00Lakossági fórumot tart dr. Tóth Szilárd
-
14:394 for Europe: Ki tud többet az unióról?
-
14:16Lehetőségek az eva után
-
13:56Két nő sérült meg a frontális ütközésben
-
13:45Munkásokat szállító kisteherautó borult fel a lefagyott úton, hatan sérültek meg
fő híreink
-
10-20
14:42Dobogós Kecskemét a donorjelentő kórházak között -
10-02
19:28Százötödik születésnapján köszöntötték Terike nénit -
10-02
11:02Újabb egy évre Finta Zita az egyetem kancellárja -
09-28
16:55Több százan vettek részt a Hosszú utcai ovi Mihály napi vásárán -
09-28
14:24Már az első órában több mint 300 futó a 24 órás futáson -
09-28
13:28Elkezdődött a KARC40 nemzetközi utánpótlás rögbitorna -
09-23
11:45Közel száz kisgyermeket fogad a megújult nyárlőrinci óvoda -
09-22
20:4325 éves a Kecskemét-Aomori Baráti Kör -
09-22
12:19Gereben Lívia megkapja a harmadik kemoterápiás kezelést, majd következik a csontvelő transzplantáció -
09-09
15:07Elkezdődött a Széchenyiváros ünnepe -
05-20
18:23Közösségek hete - Kecskeméti Városi Civil Kerekasztal Találkozójának beszámolója -
02-13
16:40Nincs gazdája a vezetékeken lógó veszélyes ágaknak -
02-08
17:19Daniel SPEER Brass Quintet a Rákócziban -
10-18
06:00A siker az embereken múlik - 70 éves az Univer -
10-13
20:38Indonéziával ismerkedhettek meg a katonások
Hirdetés