Kecskemét TV Kecskemét TV Kecskeméti lapok Kecskeméti lapok Gong rádió Gong rádió Keol Keol MONTÁZS magazin MONTÁZS magazin
Regisztráció Regisztráció Regisztráció Kecskemét város Kecskemét város

Naptár 2020. Február 24. Hétfő  Mátyás

EUR: --- Ft Árfolyam csökkenés

GBP: --- Ft Árfolyam növekedés

Hiros.hu Facebook YouTube csatorna
Küldjön képet!
Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Folytonosság és felelősség – Ismertette programját Kecskemét polgármestere

2019.10.24. 11:56

Ahhoz, hogy érdemi munkát végezhessünk, továbbra is várospolitikára és nem pártpolitikára van szükség" – emelte ki Szemereyné Pataki Klaudia polgármester ma (csütörtökön) délelőtt az új képviselőtestület alakuló Közgyűlésén, amikor ismertette a következő öt évre vonatkozó programját.

Folytonosság és felelősség – Ismertette programját Kecskemét polgármestere

A polgármesteri eskütételt követően Szemereyné Pataki Klaudia második városvezetői ciklusát kezdte meg, és az alakuló Közgyűlésen ismertette programját. Kiemelte, a legfontosabb a célok, a faladatok meghatározása, és azon területek kijelölése, melyek az elkövetkezendő öt évben kiemelt figyelmet kell, hogy kapjanak. Ennek alapja pedig, hogy az itt élő választópolgárok mit várnak el.

 Két alapelv és egy személyes motiváció az, ami vezérel. A folytonosság és a felelősség, valamint a hit abban, hogy ez a város mindig jobbra és jobbra érdemes. Ahogy azt a kampányban is mondtam, ez a város mindig félúton lesz. 650 éve látjuk azt, hogy folyamatosan fejlődik, és minden egyes fejlődési állomása hoz magával újabb célokat, folyamatokat és elvárásokat. Nagy öröm az, hogy a város lakói ilyen szerencsés környezetben élnek, hogy egy folyamatos fejlődési tendenciának lehetnek részesei – mondta a polgármester, majd megköszönve a második ciklus lehetőségét, tíz pontban fogalmazta meg programját.

1. A közösségi közlekedés megoldása

Az elmúlt hónapokban több mint 7000 ember véleményét kérdezték ki közvéleménykutató cég segítségével, hogy megtudják, az itt élők hogyan képzelik el Kecskemét közlekedését, milyen fejlesztéseket várnak. Ez alapján egy új típusú közlekedési modell kialakítása kezdődik. Ennek kidolgozása már megindult, megjelentek az erre vonatkozó közbeszerzési kiírások is. A novemberi közgyűlés egyik témája is az lesz, hogy az új javaslatokról és ajánlatokról döntsön a képviselőtestület.

2. A közlekedési infrastruktúra továbbfejlesztése

Az ipari fejlődésnek vannak kedvező és kedvezőtlen oldalai is. Előbbiek közé tartozik, hogy a város ipari központtá vált, és egy új gazdasági erőtér alakult ki vidéken. A negatív hatások elsősorban a közlekedési infrastruktúrában jelentkeznek, annak fejlesztését kell tovább folytatni.

– A fejlesztések konfliktusokkal járnak a környezetvédelem, a zöldfelületek és a lakóterületek felhasználása és érintettsége szempontjából, hiszen nem egy új városszerkezetben tervezünk, hanem egy meglévő, már lakott városi térben kell gondolkoznunk, ahol nagyon sok érdeket kell figyelni, hogy a lehető legjobb megoldást találjuk. Ez hatalmas felelősség, a cél, hogy mindezt komplexen, a legkisebb sérüléssel járóan oldódjon meg – mondta Szemereyné Pataki Klaudia.

3. Városüzemeltetés

Vannak, akik lakóként, és nem polgárként használnak városrészeket – fogalmazott a polgármester, utalva például a hulladékproblémára, az illegális szemetelésre. A városüzemeltetés feladata egyre nehezebb, szerepe egyre nagyobb. Munkájukat segíteni kell, ehhez pedig szükség van a városban élők szemléletformálására is.

4. Ifjúság

Az oktatásnak mély, több száz éves hagyományai vannak Kecskeméten, ennek köszönhető, hogy nemcsak a városból, a megyéből, de a régióból is sok diák tanul városunkban. A polgármester kiemelte, a vidéki városok közül elsőként Kecskemét volt az, ahol a meglévő főiskola nemcsak megmaradt, de egyetemként fejlődött.

– Egyetemvárost kell építenünk. Ehhez szükség van az ifjúság bevonására, fel kell kutatni a csatornákat, melyekkel el lehet érni őket. Emellett kiemelten kezelendő feladat a tehetséggondozás. Cél, hogy a fiatalok maradjanak és tanuljanak, majd éljenek itt, akik pedig más városokban tanulnak tovább, térjenek vissza, segítsék a város fejlődését – hangsúlyozta Szemereyné Pataki Klaudia.

5. Idősek

Hirdetés

[ A cikk a hirdetés után folytatódik! ]

Az itt élő idősek hatalmas tudással, tapasztalattal, kitartással bírnak, ezzel segítik a várost.  A CédrusNetet, mely a bevonásukat és az együttműködést szolgálja, tovább kell fejleszteni.

6. Családok

Egy egészséges társadalom alapja a család. A családok együttesen formálják azokat a közösségeket, amelyekre méltán lehet Kecskemét büszke. Fontos hogy jól érezzék magukat a városban, abban a városrészben, ahol élnek. Ehhez szükségesek az infrastrukturális fejlesztések, szükség van közösségi házak és közösségi terek kialakítására a városrészekben, és fel kell mérni azokat az újszerű igényeket, amelyek a város szabadidős sportlétesítményeinek aktív kihasználhatóságát és fejlesztését jelentik.

7. Kultúra

Kecskemét mindig is gazdag volt a kultúrában. Ám nemcsak értékmegőrzésre, hanem értékteremtésre is szükség van azokban a kulturális műhelyekben, amelyek gyökeresen és hagyományos jelen vannak a város életében. Az alapok jók, ezekre lehet építkezni – mondta a polgármester.

8. Közbiztonság

A közbiztonságra, mint minden nagyvárosban, rendkívül nagy figyelmet kell fordítani. Ez az előző ciklusban már megkezdődött – utalt vissza az elmúlt évekre Szemereyné Pataki Klaudia –, a telepített térfigyelő kamerák hatása jól mérhető, a jövőben az új parkokat, szabad közösségi tereket zárhatóvá és védhetővé kell tennünk, hiszen az értéket meg kell becsülünk, és meg kell védenünk.

9. Társadalmi felzárkóztatás

Mint minden nagyvárosban, Kecskeméten is jelen van a szegénység és a szociális rászorultság. Közös felelősségünk, hogy ne hagyjuk magukra ezeket az embereket. Fontos a civilekkel, magánszemélyekkel, egyházi szervezetekkel való együttműködés, és fontos, hogy ne csak egy-egy célcsoportot segítsünk, a képviselő testületnek ebben koordináló szerepe van.

10. Drogprobléma

Fel kell venni a küzdelmet a szegregált területeken megjelenő drogárusítással és fogyasztással szemben. A rendőrséggel, polgárőrséggel, az adott területen élőkkel összefogva kell fellépni.

 Ahhoz, hogy érdemi munkát végezhessünk, továbbra is várospolitikára és nem pártpolitikára van szükség. Ehhez kérem mindenki együttműködését a következő öt évben is. Kérem önöket, hogy munkánkban mindannyian városunk boldogulását tekintsük elsődlegesen, városunk polgárait szolgáljuk – zárta beszédét Szemereyné Pataki Klaudia polgármester.

Hirdetés

Percről percre percről percre

Fő híreink fő híreink

Hirdetés

helyi hírek

Több meghibásodást javítottak a hétvégén a BÁCSVÍZ munkatársai

Több meghibásodást javítottak a hétvégén a BÁCSVÍZ munkatársai

Sűrű hétvégéjük volt a BÁCSVÍZ Zrt. munkatársainak. Több meghibásodás miatt is intézkedniük kelle...

Szökjön ki egy fürdőbe!

Szökjön ki egy fürdőbe!

2020. február 29-én szombaton egész nap kedvezményes jegyárakkal vehetik igénybe a vendégek a Kec...

U17 és U20-as futsal győzelmek

U17 és U20-as futsal győzelmek

A hétvégén mindkét utánpótlás korosztályban győzni tudott az SG Kecskemét Futsal Nyírbátor ellen....

A legjobb magyar asztaliteniszezők versenyeznek Kecskeméten

A legjobb magyar asztaliteniszezők versenyeznek Kecskeméten

Soha nem volt ilyen nagyszabású országos asztalitenisz magyar bajnokság, mint amit február 28-a é...

265 vendég a Hosszú Utcai Óvoda bálján

265 vendég a Hosszú Utcai Óvoda bálján

27. alkalommal rendezte meg a már hagyományossá vált Szülők-Nevelők Bálját a Ferenczy Ida Óv...

Drabant Anita tarolt Karcagon

Drabant Anita tarolt Karcagon

Február 20-23. között Karcagon tartották az Asztalitenisz Diákolimpia országos döntőjét. Dra...

Csontváry-ihlette rajzokat vártak a pályázatra

Csontváry-ihlette rajzokat vártak a pályázatra

Több száz rajz és festmény hevert pénteken a Kecskeméti Corvin Mátyás Általános Iskola sportcsarn...

Kecskeméti birkózó sikerek a szabadfogású diák I-es Magyar Bajnokságon

Kecskeméti birkózó sikerek a szabadfogású diák I-es Magyar Bajnokságon

Sikeres Magyar Bajnokságot zárt a Csepel-Pénzügyőr csapata szabadfogású diák I-es korosztály...

2020.02.23. 13:07

Csepel-PSE , Kecskemét, birkózás, sikerek

Döntetlennel zárult a szomszédvárak csatája

Döntetlennel zárult a szomszédvárak csatája

Nem bírt egymással a Kecskeméti LC és a Lajosmizsei VLC a labdarúgó megyei I. osztály tavaszi sze...

2020.02.23. 08:00

39 kép

Kecskeméti LC, labdarúgás, Lajosmizsei VLC, megye I

A Mercedes-gyár újra csatlakozott a Tetris challenge-hez

A Mercedes-gyár újra csatlakozott a Tetris challenge-hez

A kecskeméti Mercedes-Benz Gyár karosszériaüzemének munkatársai is csatlakoztak a ,,Tetris challe...

Feljutott a rájátszás felsőházába a HÉP-RÖPKE SE

Feljutott a rájátszás felsőházába a HÉP-RÖPKE SE

A kecskeméti lányok egy szűk óra leforgása alatt győzték le idegenben az alapszakasz utolsó mérkő...

Változik a KEKO pénztár nyitvatartása a vasútállomáson

Változik a KEKO pénztár nyitvatartása a vasútállomáson

Változik a vasútállomáson található menetjegy- és bérletárusító pénztár nyitvatartása - adta...

A tankok elé állt ’56-ban a most 95. születésnapját ünneplő Gömöry Katalin

A tankok elé állt ’56-ban a most 95. születésnapját ünneplő Gömöry Katalin

Gömöry Katalint 95. születésnapján köszöntötte Kecskemét nevében Engert Jakabné alpolgármester sz...

Oldódott a helyzet, de még vannak problémák a közvilágítással

Oldódott a helyzet, de még vannak problémák a közvilágítással

Az elmúlt két hétben a Kecskeméti Médiacentrumhoz csökkenő ütemben érkeztek bejelentések közvilág...

Ittas sofőrt vettek őrizetbe a rendőrök

Ittas sofőrt vettek őrizetbe a rendőrök

A kecskeméti egyenruhások őrizetbe vették azt a lajosmizsei férfit, aki engedély nélkül, ittasan ...

Lakossági fórumot tart Nemcsik Mátyás

Lakossági fórumot tart Nemcsik Mátyás

Az Ady Endre utca és a Nyíri út közötti utcák parkolási és forgalmi rendjében tervezett változáso...

Székely Aladár fotográfiáiból nyílt kiállítás a Magyar Fotográfiai Múzeumban

Székely Aladár fotográfiáiból nyílt kiállítás a Magyar Fotográfiai Múzeumban

Korának meghatározó fotóművésze, a 150 éve született Székely Aladár (1870-1940) fotográfiáiból ny...

Dunaújvárosi Koppány eredmények

Dunaújvárosi Koppány eredmények

2019. február 16-án négy Koppány Íjász képviselte városunkat Dunaújvárosban, a Scorpion Winter Ch...

2020.02.21. 17:25

íjászat, Kecskemét, Koppány

Két bronzérmet hoztak haza a gasztro olimpiáról

Két bronzérmet hoztak haza a gasztro olimpiáról

Két bronzéremmel és egy diplomával tértek haza a Culinary Olympics rendezvényéről a kecskeméti 48...

Még több helyi hírmég több hír
Kecskeméti Lapok
Hírös históriák
Hírös gazdaság
A cookie-kkal még hatékonyabb szolgáltatásokat nyújthatunk. Szolgáltatásaink igénybevételével beleegyezel a cookie-k használatába. További információk Értem

Süti („cookie”) Információ

Weboldalunkon „cookie”-kat (továbbiakban „süti”) alkalmazunk. Ezek olyan fájlok, melyek információt tárolnak webes böngészőjében. Ehhez az Ön hozzájárulása szükséges.
A „sütiket” az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény, valamint az Európai Unió előírásainak megfelelően használjuk.
Azon weblapoknak, melyek az Európai Unió országain belül működnek, a „sütik” használatához, és ezeknek a felhasználó számítógépén vagy egyéb eszközén történő tárolásához a felhasználók hozzájárulását kell kérniük.

1. „Sütik” használatának szabályzata

Ez a szabályzat a domain név weboldal „sütijeire” vonatkozik.

2. Mik azok a „sütik”?

A „sütik” olyan kisméretű fájlok, melyek betűket és számokat tartalmaznak. A „süti” a webszerver és a felhasználó böngészője közötti információcsere eszköze. Ezek az adatfájlok nem futtathatók, nem tartalmaznak kémprogramokat és vírusokat, továbbá nem férhetnek hozzá a felhasználók merevlemez-tartalmához.

3. Mire használhatók a „sütik”?

A „sütik” által küldött információk segítségével az internetböngészők könnyebben felismerhetők, így a felhasználók releváns és „személyre szabott” tartalmat kapnak. A cookie-k kényelmesebbé teszik a böngészést, értve ez alatt az online adatbiztonsággal kapcsolatos igényeket és a releváns reklámokat. A „sütik” segítségével a weboldalak üzemeltetői névtelen (anonim) statisztikákat is készíthetnek az oldallátogatók szokásairól. Ezek felhasználásával az oldal szerkesztői még jobban személyre tudják szabni az oldal kinézetét és tartalmát.

4. Milyen „sütikkel” találkozhat?

A weboldalak kétféle sütit használhatnak:

Elengedhetetlen munkamenet (session-id) „sütik”:

Ezek használata elengedhetetlen a weboldalon történő navigáláshoz, a weboldal funkcióinak működéséhez. Ezek elfogadása nélkül a honlap, illetve annak egyes részei nem, vagy hibásan jelenhetnek meg.

Analitikai vagy teljesítményfigyelő „sütik”:

Ezek segítenek abban, hogy megkülönböztessük a weboldal látogatóit, és adatokat gyűjtsünk arról, hogy a látogatók hogyan viselkednek a weboldalon. Ezekkel a „sütikkel” biztosítjuk például, hogy a weboldal az Ön által kért esetekben megjegyezze a bejelentkezést. Ezek nem gyűjtenek Önt azonosítani képes információkat, az adatokat összesítve és névtelenül tárolják. ( pl: Google Analitika)

Funkcionális „sütik”:

E sütik feladata a felhasználói élmény javítása. Észlelik, és tárolják például, hogy milyen eszközzel nyitotta meg a honlapot, vagy az Ön által korábban megadott, és tárolni kért adatait: például automatikus bejelentkezés, a választott nyelv, a szövegméretben, betűtípusban vagy a honlap egyéb testre szabható elemében Ön által végrehajtott felhasználói változtatások. Ezek a „sütik” nem követik nyomon az Ön más weboldalakon folytatott tevékenységét. Az általuk gyűjtött információkban lehetnek azonban személyes azonosító adatok, amelyeket Ön megosztott.

Célzott vagy reklám „sütik”:

Ezek segítségével a weboldalak az Ön érdeklődési körének leginkább megfelelő információt (marketing) tudnak nyújtani. Ehhez az Ön kifejezett belegyezése szükséges. Ezek a sütik részletes információkat gyűjtenek böngészési szokásairól.

5. Tartalmaznak a „sütik” személyes adatokat?

A legtöbb „süti” nem tartalmaz személyes információkat, segítségével nem azonosíthatók a felhasználók. A tárolt adatok a kényelmesebb böngészésért szükségesek, tárolásuk olyan módon történik, hogy jogosulatlan személy nem férhet hozzájuk.

6. Miért fontosak a „sütik” az interneten?

A „sütik” szerepe, hogy kényelmesebbé tegyék a felhasználók számára a böngészést, hiszen a böngészési előzmények révén állítja be a felhasználóknak a reklámokat, tartalmakat. A „sütik” letiltása vagy korlátozása néhány weboldalt használhatatlanná tesz. A letiltott vagy korlátozott „sütik” azonban nem jelentik azt, hogy a felhasználóknak nem jelennek meg hirdetések, csupán a megjelenő hirdetések és tartalmak nem „személyre szabottak”, azaz nem igazodnak a felhasználó igényeihez és érdeklődési köréhez. Néhány minta a „sütik” felhasználására:

7. Biztonsággal és adatbiztonsággal kapcsolatos tényezők.

A „sütik” nem vírusok és kémprogramok. Mivel egyszerű szöveg típusú fájlok, ezért nem futtathatók, tehát nem tekinthetők programoknak. Előfordulhat azonban, hogy más szándékkal (rosszindulattal) rejtenek el információkat a „sütiben”, így azok spyware-ként működhetnek. Emiatt a víruskereső és –irtó programok a „sütiket” folyamatosan törlésre ítélhetik.

Mivel az internet böngészésre használt eszköz és a webszerverek folyamatosan kommunikálnak, tehát oda-vissza küldik az adatokat, ezért ha egy támadó (hekker) beavatkozik a folyamatba, kinyerheti a „sütik” által tárolt információkat. Ennek egyik oka lehet például a nem megfelelő módon titkosított internet (WiFi) beállítás. Ezt a rést kihasználva adatokat nyerhetnek ki a „sütikből”.

8. A „sütik” kezelése, törlése

A „sütiket” a használt böngészőprogramokban lehet törölni vagy letiltani. A böngészők alapértelmezett módon engedélyezik a „sütik” elhelyezését. Ezt a böngésző beállításainál lehet letiltani, valamint a meglévőket törölni. Mindemellett beállítható az is, hogy a böngésző értesítést küldjön a felhasználónak, amikor „sütit” küld az eszközre. Fontos hangsúlyozni azonban, hogy ezen fájlok letiltása vagy korlátozása rontja a böngészési élményt, valamint hiba jelentkezhet a weboldal funkciójában is.

Cookie settings in Internet Explorer
Cookie settings in Firefox
Cookie settings in Chrome
Cookie settings in Safari Google Analytics & Privacy vagy Google Elvek és Irányelvek

9. További hasznos linkek

Ha szeretne többet megtudni a „sütik”-ről, azok felhasználásáról:

Microsoft Cookies guide
All About Cookies
Facebook cookies