Kecskemét TV Kecskemét TV Kecskeméti lapok Kecskeméti lapok Gong rádió Gong rádió Keol Keol MONTÁZS magazin MONTÁZS magazin
Regisztráció Regisztráció Regisztráció Kecskemét város Kecskemét város

Naptár 2019. Augusztus 23. Péntek  Bence

EUR: --- Ft Árfolyam csökkenés

GBP: --- Ft Árfolyam növekedés

Hiros.hu Facebook YouTube csatorna
Küldjön képet!
Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Hirdetés

Varázspálcával vetne véget szegénységüknek Levente

Segítsenek, hogy segíthessünk!

2018.12.11. 10:17

Tavaly több száz gyermeket sikerült megajándékoznunk a Kecskeméti Médiacentrum és a Városi Szociális Közalapítvány közös játékgyűjtő akciójának köszönhetően. Idén is szeretnénk megszépíteni a rászoruló családok karácsonyát. Közülük egyet múlt héten meg is látogattunk.

Varázspálcával vetne véget szegénységüknek Levente

A Mikulás elmaradt ajándékaival érkeztünk Szarkásba, egy kis tanyára, ahol három gyermekével él albérletben az István család nagy szeretetben, de legalább akkora szegénységben. Az édesapa csak alkalmi munkákat kap, 60-70 ezer forintot hoz haza, ebből és a családi pótlékból fizetik albérleti díjukat és a rezsit. Számukra az advent nem a gondtalan ünnepvárásról szól.

– Édesanyámék vágnak disznót, abból kapunk húst, így lesz mit sütnünk-főznünk karácsonyra, a gyerekekkel pedig bejglit készítünk – meséli Szatmári Éva, karjában legkisebb fiával, a nyolc hónapos Danikával. Azt mondja, párja édesanyja is sokat segít nekik, másképp nehezen boldogulnának. Mi egy kiságyat hoztunk a picinek, amit Varga László nyugalmazott református lelkész adományozott a Városi Szociális Közalapítványnak. Horváth Atilláné, az alapítvány elnöke finomságokat, könyveket is csomagolt a családnak, mi pedig játékgyűjtő akciónk ajándékaival leptük meg a gyerekeket. Az óvodás Krisztofer és Levente nagy örömmel bontogatták az ajándékokat. Anyukájuk megsúgta, tőlük nagy dolgokra úgy sem számíthatnak.

– Nem szeretnénk elvenni tőlük az ajándékbontás örömét, de mi sajnos csak apróságokat tudunk venni a gyerekeknek – meséli Éva, miközben bepelenkázza, átöltözteti a kisbabát. Szégyenkezve mutatja meg, hogy él a család a régi vályogházban. Egyik szobában alszanak a szülők a picivel, szőnyegdarabok borítják a döngölt vályogpadlót, a nagyobb fiúk szobája azonban még ennél is szegényesebb. Rozsdás kályhákban pattog a tűz, talán a kellemes meleg az egyetlen luxus a házban. A fürdőszobában mosogat az édesanya, itt van a mosógép, ami sajnos nem működik, meséli Éva. Most romlott el, így kénytelen kézzel mosni ruháikat. Mivel a konyhában nem fér el az asztal, együtt nem is tudnak leülni.

A kisebb, füstös falú szobában beszélgetünk a gyerekekkel. Levente még azt a dalt is előadja nekünk, amit a Mikulás kedvéért tanult meg az oviban. Kedves, okos kisfiú, aki még hisz a csodában. Amikor megkérdezem, mire vágyik legjobban idén karácsonyra, gondolkodás nélkül vágja rá: egy varázspálcára.

– Akkor varázsolhatnék magamnak játékokat, kisautókat, amilyet csak akarok. Nem csak menő kocsikat, jó lenne a roncsos is – fűzi hozzá, mintha megbánná, hogy ilyen nagyot mert kívánni.

– Anyáéknak is varázsolnék, amit csak szeretnének. Akkor mindig lenne mivel fűteniük – süti le szemét Levente.

Éva azt mondja, ezen a héten még van tüzelőjük, de a jövő hétre már nem biztos, hogy lesz elegendő. Szerencsére régóta számíthatnak az E-KECSAP segítségére, jövő héten brikettet kapnak az alapítványtól. Ez azért is fontos, mert fával melegítik fel a fürdővizet is, bojlerje ugyanis nincs a szegényes fürdőszobának.

Hirdetés

[ A cikk a hirdetés után folytatódik! ]

Az édesanyától azt is megtudom, ő nagyobbat kívánna a tüzelőnél, ha Levente megkapná a varázspálcát. Az ő legnagyobb álma az, hogy egyszer elköltözhessenek a nyomorból, és saját, takaros otthonuk legyen. Abban reménykednek, hogy jövőre állandó munkája lesz a családfőnek, akkor talán varázspálca nélkül is teljesíthetik majd gyerekeik kívánságait. Ígéretük már van erre egy régi kecskeméti vállalattól, nagyon bíznak abban, hogy ezúttal nem kell csalódniuk.

Összeszorult szívvel búcsúzunk a családtól, a kis Danika integet utánunk az omladozó falú ház ajtajából. Tisztában vagyunk azzal, hogy csepp a tengerben az az ajándék, amit ma Szarkásba vittünk. Több száz család él Kecskeméten és a város környékén, ahol nem vár csomag a gyerekekre a karácsonyfa alatt. Ahol a szülőknek nem az a legnagyobb gondja, hogy meg tudja-e venni a tévéreklámok legmenőbb játékait. Amiatt szoronganak, hogy marad-e a hónap végére annyi pénzük, hogy ünnepi vacsorát készíthessenek.

– Karácsony közeledtével figyelnünk kell arra, hogy a szegény családoknak is jusson a szeretetünkből – mondja Horváth Attiláné, a Városi Szociális Közalapítvány elnöke. – Ilyenkor ne csak csak szívünket nyissuk ki, hanem a pénztárcánkat is. Nem kell gazdagnak lenünk ahhoz, hogy ajándékozhassunk. Elég, ha megosztjuk a nehéz sorsú családokkal, amink van. Már egy kis adománnyal is boldoggá tudunk tenni egy-egy gyermekeket, családot.

Az új vagy jó állapotban lévő használt játékokat mesekönyveket december 17-ig várjuk a Kecskeméti Televízió Szabadság tér 2. szám alatt található szerkesztősébe. Az adományokat másnap adjuk át a Városi Szociális Közalapítvány gyerekek számára rendezett karácsonyi ünnepségén.  

Idei játékgyűjtő akciónkat lapzártánkig támogatta ajándékával (időrendi sorrendben) Szemereyné Pataki Klaudia polgármester, Hovány Márton, a Hovány Csoport vezetője, Mikulás Ferenc, a Kecskemétfilm Kft. ügyvezetője, Szöllősi Péter játéktervező, Ivkovicné Béres Tímea, a 11 sportág utánpótlását biztosító sportiskola és akadémia vezetője, kollégáink és sok más névtelen adományozó.

Hirdetés

Percről percre percről percre

Fő híreink fő híreink

Hirdetés

helyi hírek

Vasárnap hajnalban lép tatamira Szabó Csaba a tokiói cselgáncs-világbajnokságon

Vasárnap hajnalban lép tatamira Szabó Csaba a tokiói cselgáncs-világbajnokságon

Szabó Csaba, a Kecskeméti Judo Club versenyzője is ott lesz augusztus 25. és szeptember...

A Mindszenti körúton épülhet az új faapríték-alapú fűtőmű

A Mindszenti körúton épülhet az új faapríték-alapú fűtőmű

A Mindszenti körúton épülhet meg a KECSKEMÉTI TERMOSTAR Hőszolgáltató Kft. faapríték-alapú f...

Elbúcsúzott a kecskeméti képviselő-testület

Elbúcsúzott a kecskeméti képviselő-testület

A mai ünnepi közgyűlés végén elbúcsúzott egymástól a 2014–2019-es választási ciklus kecskem...

Hírös7 fesztivál 5. nap összefoglaló

Hírös7 fesztivál 5. nap összefoglaló

A Kecskeméti Televízió minden nap forgat a Hírös Hét Fesztiválon, hogy bemutassuk, milyen jól érz...

Megállapodás: 80 ország gyereksportolói érkeznek jövőre Kecskemétre

Megállapodás: 80 ország gyereksportolói érkeznek jövőre Kecskemétre

A Hírös Hét Fesztivál alkalmából tartott rendkívüli városi közgyűlésen aláírták a 2020-ban Kecske...

Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Fórum a Hírös Héten

Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Fórum a Hírös Héten

A Hírös Hét Fesztivál keretén belül 2019. augusztus 23-án pénteken 10:00 órától immáron 20. ...

Elismerések augusztus 20. alkalmából

Elismerések augusztus 20. alkalmából

Arató László r. ezredes, rendészeti rendőrfőkapitány-helyettes 2019. augusztus 21-én elismeréseke...

Az ünnepi közgyűlés díjazottjai, városunk kitüntetettjei

Az ünnepi közgyűlés díjazottjai, városunk kitüntetettjei

Kecskemét város ünnepi közgyűlésén városi díjakat adtak át, állami kitüntetetteket köszöntöttek. ...

Hatalmas siker volt Ákos koncertje

Hatalmas siker volt Ákos koncertje

Ákos másodszor nyerte el a Petőfi Zenei Díjat, a 2016-os Az Év Koncertje után ezúttal Az Év Férfi...

Tizenhárom bemutató a kecskeméti Katona József Színház következő évadában

Tizenhárom bemutató a kecskeméti Katona József Színház következő évadában

Tizenhárom  bemutatót tervez a 2019/2020-as évadában a kecskeméti Katona József Sz...

Mától újra jelentkezik a Híróra a Kecskeméti Televízió műsorán

Mától újra jelentkezik a Híróra a Kecskeméti Televízió műsorán

A nyári szünet után mától úja indul a Híróra a Kecskeméti Televízió műsorán. A híradó után a Kiem...

Közösen ünnepel két kecskeméti városrész

Közösen ünnepel két kecskeméti városrész

Szombaton színes programokkal ünneplik meg Rendőrfalu-Kósafalu napját.  A rendezvényre ...

Ittasan, jogosítvány nélkül vezetett

Ittasan, jogosítvány nélkül vezetett

Kecskemét belvárosában vonták intézkedés alá a férfit.

Vezetőedzői gondolatok az edzőtáborról

Vezetőedzői gondolatok az edzőtáborról

A már hagyománnyá vált soltvadkerti edzőtáborral folytatódott a SG Kecskemét Futsal felkészülése,...

CityApp Kecskemét - Zsebedben az egész város

CityApp Kecskemét - Zsebedben az egész város

A Hírös7 szervezői mindig is a forradalmi megoldásokra, fejlesztésekre törekedtek. Nem véletlen, ...

Ilyen volt a Hírös7 második napja - Videó

Ilyen volt a Hírös7 második napja - Videó

A Kecskeméti Televízió minden nap forgat a Hírös Hét Fesztiválon, hogy bemutassuk, milyen jól érz...

KTE HUFBAU - Elvitte a pontokat a Monor

KTE HUFBAU - Elvitte a pontokat a Monor

A KTE HUFBAU vasárnap a Monort fogadta a Széktói Stadionban, a mérkőzés előtt négy-négy ponttal á...

Még több helyi hírmég több hír
Kecskeméti Lapok
Hírös históriák
Hírös gazdaság
A cookie-kkal még hatékonyabb szolgáltatásokat nyújthatunk. Szolgáltatásaink igénybevételével beleegyezel a cookie-k használatába. További információk Értem

Süti („cookie”) Információ

Weboldalunkon „cookie”-kat (továbbiakban „süti”) alkalmazunk. Ezek olyan fájlok, melyek információt tárolnak webes böngészőjében. Ehhez az Ön hozzájárulása szükséges.
A „sütiket” az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény, valamint az Európai Unió előírásainak megfelelően használjuk.
Azon weblapoknak, melyek az Európai Unió országain belül működnek, a „sütik” használatához, és ezeknek a felhasználó számítógépén vagy egyéb eszközén történő tárolásához a felhasználók hozzájárulását kell kérniük.

1. „Sütik” használatának szabályzata

Ez a szabályzat a domain név weboldal „sütijeire” vonatkozik.

2. Mik azok a „sütik”?

A „sütik” olyan kisméretű fájlok, melyek betűket és számokat tartalmaznak. A „süti” a webszerver és a felhasználó böngészője közötti információcsere eszköze. Ezek az adatfájlok nem futtathatók, nem tartalmaznak kémprogramokat és vírusokat, továbbá nem férhetnek hozzá a felhasználók merevlemez-tartalmához.

3. Mire használhatók a „sütik”?

A „sütik” által küldött információk segítségével az internetböngészők könnyebben felismerhetők, így a felhasználók releváns és „személyre szabott” tartalmat kapnak. A cookie-k kényelmesebbé teszik a böngészést, értve ez alatt az online adatbiztonsággal kapcsolatos igényeket és a releváns reklámokat. A „sütik” segítségével a weboldalak üzemeltetői névtelen (anonim) statisztikákat is készíthetnek az oldallátogatók szokásairól. Ezek felhasználásával az oldal szerkesztői még jobban személyre tudják szabni az oldal kinézetét és tartalmát.

4. Milyen „sütikkel” találkozhat?

A weboldalak kétféle sütit használhatnak:

Elengedhetetlen munkamenet (session-id) „sütik”:

Ezek használata elengedhetetlen a weboldalon történő navigáláshoz, a weboldal funkcióinak működéséhez. Ezek elfogadása nélkül a honlap, illetve annak egyes részei nem, vagy hibásan jelenhetnek meg.

Analitikai vagy teljesítményfigyelő „sütik”:

Ezek segítenek abban, hogy megkülönböztessük a weboldal látogatóit, és adatokat gyűjtsünk arról, hogy a látogatók hogyan viselkednek a weboldalon. Ezekkel a „sütikkel” biztosítjuk például, hogy a weboldal az Ön által kért esetekben megjegyezze a bejelentkezést. Ezek nem gyűjtenek Önt azonosítani képes információkat, az adatokat összesítve és névtelenül tárolják. ( pl: Google Analitika)

Funkcionális „sütik”:

E sütik feladata a felhasználói élmény javítása. Észlelik, és tárolják például, hogy milyen eszközzel nyitotta meg a honlapot, vagy az Ön által korábban megadott, és tárolni kért adatait: például automatikus bejelentkezés, a választott nyelv, a szövegméretben, betűtípusban vagy a honlap egyéb testre szabható elemében Ön által végrehajtott felhasználói változtatások. Ezek a „sütik” nem követik nyomon az Ön más weboldalakon folytatott tevékenységét. Az általuk gyűjtött információkban lehetnek azonban személyes azonosító adatok, amelyeket Ön megosztott.

Célzott vagy reklám „sütik”:

Ezek segítségével a weboldalak az Ön érdeklődési körének leginkább megfelelő információt (marketing) tudnak nyújtani. Ehhez az Ön kifejezett belegyezése szükséges. Ezek a sütik részletes információkat gyűjtenek böngészési szokásairól.

5. Tartalmaznak a „sütik” személyes adatokat?

A legtöbb „süti” nem tartalmaz személyes információkat, segítségével nem azonosíthatók a felhasználók. A tárolt adatok a kényelmesebb böngészésért szükségesek, tárolásuk olyan módon történik, hogy jogosulatlan személy nem férhet hozzájuk.

6. Miért fontosak a „sütik” az interneten?

A „sütik” szerepe, hogy kényelmesebbé tegyék a felhasználók számára a böngészést, hiszen a böngészési előzmények révén állítja be a felhasználóknak a reklámokat, tartalmakat. A „sütik” letiltása vagy korlátozása néhány weboldalt használhatatlanná tesz. A letiltott vagy korlátozott „sütik” azonban nem jelentik azt, hogy a felhasználóknak nem jelennek meg hirdetések, csupán a megjelenő hirdetések és tartalmak nem „személyre szabottak”, azaz nem igazodnak a felhasználó igényeihez és érdeklődési köréhez. Néhány minta a „sütik” felhasználására:

7. Biztonsággal és adatbiztonsággal kapcsolatos tényezők.

A „sütik” nem vírusok és kémprogramok. Mivel egyszerű szöveg típusú fájlok, ezért nem futtathatók, tehát nem tekinthetők programoknak. Előfordulhat azonban, hogy más szándékkal (rosszindulattal) rejtenek el információkat a „sütiben”, így azok spyware-ként működhetnek. Emiatt a víruskereső és –irtó programok a „sütiket” folyamatosan törlésre ítélhetik.

Mivel az internet böngészésre használt eszköz és a webszerverek folyamatosan kommunikálnak, tehát oda-vissza küldik az adatokat, ezért ha egy támadó (hekker) beavatkozik a folyamatba, kinyerheti a „sütik” által tárolt információkat. Ennek egyik oka lehet például a nem megfelelő módon titkosított internet (WiFi) beállítás. Ezt a rést kihasználva adatokat nyerhetnek ki a „sütikből”.

8. A „sütik” kezelése, törlése

A „sütiket” a használt böngészőprogramokban lehet törölni vagy letiltani. A böngészők alapértelmezett módon engedélyezik a „sütik” elhelyezését. Ezt a böngésző beállításainál lehet letiltani, valamint a meglévőket törölni. Mindemellett beállítható az is, hogy a böngésző értesítést küldjön a felhasználónak, amikor „sütit” küld az eszközre. Fontos hangsúlyozni azonban, hogy ezen fájlok letiltása vagy korlátozása rontja a böngészési élményt, valamint hiba jelentkezhet a weboldal funkciójában is.

Cookie settings in Internet Explorer
Cookie settings in Firefox
Cookie settings in Chrome
Cookie settings in Safari Google Analytics & Privacy vagy Google Elvek és Irányelvek

9. További hasznos linkek

Ha szeretne többet megtudni a „sütik”-ről, azok felhasználásáról:

Microsoft Cookies guide
All About Cookies
Facebook cookies