Megkezdődtek az Állatfarm próbái a Cirókában – VIDEÓVAL
2021.03.10. 15:19
George Orwell egyik klasszikusát, az Állatfarmot viszi színre a Ciróka Bábszínház. Az osztálytermi előadások új darabjának próbái már elkezdődtek. A tervek szerint március végén mutatják majd be a hatalomról, egyenlőségről, korrupcióról és a manipulációról szóló regény feldolgozását. A pandémia miatti lezárások azonban kisebb szünetre kényszerítik az alkotókat.
Galéria
Bár jelenleg a Ciróka Bábszínház középiskolásoknak szóló osztálytermi előadásai is szünetelnek, márciusban a társulat elkezdte George Orwell Állatfarm című kisregényének feldolgozását. Az új, drámapedagógiai foglalkozással egybekötött osztálytermi előadás a regényben megfogalmazott közösségi és erkölcsi dilemmák felismerésére és megvitatására is lehetőséget nyújt. Az Állatfarm című tantermi produkciót Vidovszky György rendezésében láthatják majd a középiskolások.
– Valójában egy nagyon groteszk történet, ami arról szól, hogy egy farmon az állatok hogyan veszik át a gazda helyett az uralmat, hogyan űzik el a kizsákmányoló gazdát és hogyan próbálják a maguk demokráciáját kialakítani, maguknak termelni. Aztán ez a forradalmi tett hogyan eszi meg önmagát és hogyan fordul egy szörnyűséges belső diktatúrává – nyilatkozta a darabról a Kecskeméti Médiacentrumnak Vidovszky György, az előadás rendezője.
[ A cikk a hirdetés után folytatódik! ]
A társulat ezt a történetet szeretné kortalanná tenni egy tantermi előadásban. A darabot Horváth János Antal írta George Orwell klasszikusa alapján. A látványt pedig Mátravölgyi Ákos tervezte. Az előadás eszköztárának és díszleteinek kiválasztása most sem a véletlen műve volt.
– Természetesen mindkét díszletelem folyamatosan átalakul. A hűtőszekrény tulajdonképpen a gazda házává válik, és azok a poharak, amiket az elején tejosztásra használunk, pillanatok alatt alakulnak át maszkokká. Megpróbáltuk nagyon egyszerűen megfogalmazni, hogy a diákok szeme láttára alakuljon át ez a színházi közeg – árult el kulisszatitkokat Vidovszky György.
A 11–12. évfolyam számára készülő produkcióban a regény olyan alapkérdései kerülnek felszínre, mint a hatalom, egyenlőség, korrupció és a manipuláció. A próbafolyamatról és a fajsúlyos témákkal foglalkozó előadásról hosszabb összeállítást láthatnak a Kecskeméti Televízió jövő heti Múzsa című műsorában.
percről percre
-
20:43Határrendészeti összesítő a megyéből
-
18:07Változékony idő várható jövő héten
-
16:18Vendéglátók ipartestületi elnöke: a jövő hét végére nagy forgalom várható
-
14:06Még több ifjú tehetséget támogatnak az ÚNKP ösztöndíjai
-
12:27Felborult egy furgon Páhinál, egy ember kizuhant a járműből
-
11:20Kecskeméti diákok országos matekcsúcson
-
11:16Covid-keresztet állíttatna a pilisi plébános
-
10:27Oldalára borult egy autó Izsák és Páhi között
-
10:01Alapítványt hoz létre az államfő a Covid-árvák megsegítésére
-
09:49Meghalt 205 beteg, 3706-tal nőtt a fertőzöttek száma
-
09:26Árokba hajtott egy autó Örkény közelében
-
09:05Rendőrségi hírek Bács-Kiskun megyéből
-
04-17
20:14Idegenben is legyőztük a Kaposvárt -
04-17
19:493 millió 250 ezer embert oltottak már be -
04-17
19:32Tovább robog a bajnoki cím felé az U17
fő híreink
-
11:20Kecskeméti diákok országos matekcsúcson
-
10:27Oldalára borult egy autó Izsák és Páhi között
-
12:27Felborult egy furgon Páhinál, egy ember kizuhant a járműből
-
01-05
16:34Kertitraktor és vonat ütközött -
12-16
08:26Küldöttgyűlés, mesterlevelek és az idei TOP 100 kiadvány a Gazdasági Ablakban -
10-20
14:42Dobogós Kecskemét a donorjelentő kórházak között -
10-02
19:28Százötödik születésnapján köszöntötték Terike nénit -
10-02
11:02Újabb egy évre Finta Zita az egyetem kancellárja -
09-28
16:55Több százan vettek részt a Hosszú utcai ovi Mihály napi vásárán -
09-28
14:24Már az első órában több mint 300 futó a 24 órás futáson -
09-28
13:28Elkezdődött a KARC40 nemzetközi utánpótlás rögbitorna -
09-23
11:45Közel száz kisgyermeket fogad a megújult nyárlőrinci óvoda -
09-22
20:4325 éves a Kecskemét-Aomori Baráti Kör -
09-22
12:19Gereben Lívia megkapja a harmadik kemoterápiás kezelést, majd következik a csontvelő transzplantáció -
09-09
15:07Elkezdődött a Széchenyiváros ünnepe -
05-20
18:23Közösségek hete - Kecskeméti Városi Civil Kerekasztal Találkozójának beszámolója -
02-13
16:40Nincs gazdája a vezetékeken lógó veszélyes ágaknak -
02-08
17:19Daniel SPEER Brass Quintet a Rákócziban
Hirdetés