Együtt megoldjuk! címmel tehetségprogram indult a Móra Ferenc Általános Iskolában

2024. 01. 22., 10:34
A Móra Ferenc Iskoláért és Diákjaiért Alapítvány vissza nem térítendő támogatásban részesült a „Tehetségközelben” – komplex tehetséggondozó programok támogatása” pályázati konstrukció keretén belül. A támogatott program azonosító száma NTP-TEHETSEG-23-0022, a támogatás mértéke 2.175.000 Ft.
A galéria 14 képet tartalmaz

A Móra Ferenc Általános Iskolában 2023 decemberétől megvalósuló, „Együtt megoldjuk! Ön- és társelfogadás a mesék segítségével” címet viselő tehetségműhely célja, a mesék világán keresztül az ön- és társelfogadás támogatása Lázár Ervin: A Négyszögletű Kerek Erdő c. meseregényének komplex feldolgozásával. További célja a célcsoportot alkotó gyermekeket a meseregény világán keresztül vonja be a nem hagyományos tanulási formákba, a gyermekek megismerjék a dráma és a színház eszköztárát, a színházi alkotómunkát, amit felhasználnak véleményük, problémáik megfogalmazásához, megoldásához.

A foglalkozások során a tehetségígéretek Tomek Mária pedagógus vezetésével A Négyszögletű Kerek Erdő c. meseregény átdolgozásával szöveg- és forgatókönyvet írnak, jelmez-, díszletelemeket készítenek, elkészítik a bemutatásra kerülő szereplőábrázolásokat és jeleneteket.

Látogatást tesznek a Magyar Zene Házában, ahol az állandó kiállítás megtekintése során megtapasztalják a hangok emberi szervezetre és a kreativitásra gyakorolt hatását. A Vackor Vár - Nyíri erdőben tett tanulmányi kiránduláson az erdő, mint szakrális és valós helyszín témakörét vizsgálják meg a résztvevők, a Fővárosi Állat- és Növénykertben az állatok jellemzőit, tulajdonságait figyelik meg, részt vesznek egy zoopedagógiai foglalkozáson, ami a feldolgozásra kerülő meseregény szereplőinek jellemvonásait segít feltárni.

A tehetségműhely végső produktumát jelentő, a gyermekek által létrehozandó komplex előadás, ami A Négyszögletű Kerek Erdő c. meseregény feldolgozásával jön létre, a szerepvállalást, önmegvalósítást helyezi a fejlesztés középpontjába. A program megalapozza a színházi élmények értő befogadásához szükséges innovatív tudásrendszert, az értelmi és érzelmi intelligencia fejlődését.

A tehetségműhely 2024 júliusában kiállítással és előadással zárul, ahol a létrejött szereplőábrázolást és meseregényfeldolgozást láthatják a nézők.

A pályázat a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósul meg.

(x)