Hogyan működik a biomassza fűtőmű? – Tekintse meg az őszi távhőszolgáltatás napján!
A 2023 év végén átadott biomassza fűtőmű 20+5 MW teljesítményű kazánjaival az Alföld adottságainak megfelelő megújuló energiaforrásból állít elő hőenergiát. Kecskemét lakosságának mintegy 1/3-a él távhős lakásban. Ezért különösen fontos, hogy a fűtéshez és melegvízhez szükséges hőt klímatudatos technológiával termeljék meg, olyan fűtőanyag felhasználásával, amely folyamatosan rendelkezésre áll Kecskemét környékén. A biomassza technológiának köszönhetően éves szinten 20.500 tonnával kevesebb CO2 kerül a levegőbe. Ráadásul jelentősen csökken a földgázfüggőség, ami tovább erősíti a távhős lakások és intézmények ellátásbiztonságát.
A TERMOSTAR a fenntartható megoldásokban hisz. Ezért még idén üzembe áll a biomassza telephely napelemes rendszere. További fejlesztési lehetőséget kínál a Bácsvíz Zrt. szennyvíztisztító telephelyének szomszédsága. Jó hír, hogy előkészítési fázisban van a két szolgáltató energetikai együttműködése – amellyel ipari méretekben is jelentős energiamegtakarítást eredményezhet.
Az Erőművek éjszakája programsorozathoz kapcsolódó őszi Távhőnap résztvevői működés közben kísérhetik végig a hőtermelés teljes folyamatát. A távhős szakemberek kalauzolásával megismerkedhetnek a biomassza technológiával, és a megújuló energiaforrás ipari méretű hasznosításának technológiai hátterével.
Regisztráció: www.eromuvekejszakaja.hu/jelentkezes
FONTOS!
- Az üzemlátogatás alsó korhatára: 6 év.
- Javasolt viselet: zárt, lapos talpú cipő, hosszúszárú nadrág.
- Fényképezés: kizárólag az arra kijelölt zónákban.