A Magyar Sport Napján várnak minden kecskemétit a rendezők

Több mint 20 aktív ponton várják majd a sportolni vágyókat Május 6-án, az idén negyedik alkalommal megrendezésre kerülő Magyar Sport Napján a Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémián. Az aktivitások 16:00–20:00 óra között várják az érdeklődőket, 17 órakor egy közös bemelegítésen vehetünk részt Góg Anikóval.
Az idei évben az Aktív Kecskemét is csatlakozott a rendezvényhez, így a felnőtteket jóga, tai chi és alakformáló torna is várja majd. Emellett lesz íjászat, vívás, darts, lövészet és rodeó bika is. A program során az aktív pontok teljesítői között nyereményeket sorsolnak ki.
– Úgy 1000 fős létszámra számítunk. Egy szép, nagy rendezvény kezd már kialakulni, ugye sok a helyi sportoló, és ennek köszönhetően sikerül a szülőket is bevonni, így az Aktív Kecskeméttel reméljük, hogy azok a szülők akik elkísérik a gyerekeket, meglátják, hogy milyen jó dolog ez a tai chi és akkor beáll kipróbálja. Tehát azért is az a neve, hogy mozdulj együtt Önmagadért, hogy hátha abban a közösségben motiváló lesz és minél többen leszünk - mondta Fritz Ágnes.
Az idei év különlegessége lesz, hogy a napot egy görkoris diszkóval zárhatjuk közösen a Kenterben. A Magyar Sport Napján a szervezők szeretnének idén is minél több fiatalt és családot megmozgatni, ezzel megmutatva mennyi lehetőség van a sportban, akár kezdőként, akár haladóként.
