Bombafenyegetést kapott több mint 240 magyar iskola, Kecskeméten a Corvin Mátyás Iskolában volt riadó

2025. 01. 23., 10:08
Bombariadó miatt ürítettek ki több magyar iskolát csütörtök reggel. A fenyegetés a legfrissebb információk szerint már több mint 240 intézményt érint Budapesten és vidéken is. Kecskeméten a Corvin Mátyás Általános Iskola is kapott a fenyegető emailből, más intézményről még nem tudni. Hódmezővásárhelyen is több száz diáknak kellett az utcára vonulnia bombariadó miatt.

13.33

Fél tizenkettőig 268 oktatási intézményhez érkezett fenyegetés, eddig nem találtak robbanószert. A Kecskeméti Tankerületi Központ megkeresésünkre azt írta, hogy az intézményvezetők a rendőrség útmutatása szerint járnak el, a tanulók biztonságáról minden esetben gondoskodnak. A Kecskeméti Tankerületi Központ fenntartásában álló intézmények közül eddig egy iskola jelezte, hogy elektronikus úton fenyegetést kapott.

A témában 13 órára hirdetett meg sajtótájékoztatót az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata és Rétvári Bence államtitkár.

„Minden helyszínre kivonul a rendőrség, és garantálják a biztonságukat. Jelen pillanatban sehol nincs olyan helyzet, hogy a bombamerénylet tényleges veszélye fennállna” – közölték a sajtótájékoztatón.

12. 18

Meg nem erősített információink szerint a bejelentés után 3 perccel már kint is voltak a rendőrök a Corvin Mátyás Általános Iskolában. Nyolc rendőr kutatta át az intézményt, semmit sem találtak.

11. 27

Kerestük a megyei rendőrséget az üggyel kapcsolatban. Mint megtudtuk, az ügyben az országos rendőrség az illetékes. Facebook közleményükből kiderült, a jelenlegi adatok szerint a fenyegetéssel országszerte több mint 240 iskola érintett. Valamennyi intézménynél rendőri jelenlétet biztosítanak. Az eddig átvizsgált épületekben a kutatás során robbanószert, vagy robbantásra alkalmas eszközt nem találtak. Az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

A rendőrség közzétette a fenyegető üzenetet is:

11.19.

Információnk szerint Kecskeméten eddig csak a Corvin Mátyás Iskolába érkezett a bombafenyegetéssel riogató email. Természetesen értesítették a rendőrséget, átvizsgálták az intézményt. Arra azonban nem volt szükség, hogy kiürítsék az intézményt.

10.40

Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón beszélt a bombafenyegetésekről. Mint elmondta, az iskolák mind ugyanazt az üzenetet kapták, amelyben a levélíró Allah nevében kíván bosszút állni a címzetteken.

Gulyás szerint a fenyegetés miatt nem függesztették fel az oktatást az érintett iskolákban, de az igazgatók dönthetnek ennek ellenkezőjéről. Gulyás szerint a rendőrség közveszéllyel való fenyegetés miatt nyomozást indított. Szerinte hiába küldték egy külföldi szerveren keresztül a leveleket, a nyomozók meg fogják találni az elkövetőt.

A magyar rendőrség kapcsolatban áll a szlovák hatóságokkal, Szlovákiában ugyanis néhány évvel ezelőtt követtek el hasonló tömeges bombafenyegetést, amelyek után azonban nem találtak sehol valódi bombát.

Már 121 intézményt érint a bombariadó, jelentette be Vitályos Eszter kormányszóvivő, aki a Belügyminisztériumtól kapta az információt. Gulyás ehhez hozzátette, a végleges szám attól is függ, „ki mikor nyitja meg az emailt”, lehet, hogy a szám még növekedni fog. A fenyegető akár börtönbe is kerülhet.

Korábban írtuk:

Azt írták: úgy tudják, hogy a bombafenyegetés a budapesti és a vidéki iskolákat is egyszerre érintette. Az újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskolánál jelenleg is a helyszínen tartózkodnak a rendőrök.

Olvasójuk jelzése szerint a XI. kerületben található Bocskai István Általános Iskolában szintén bombariadó van, de a Promenad24 értesülése szerint a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnáziumot is el kellett hagyniuk a diákoknak.

Csepel.info úgy tudja, hogy Szigetszentmiklóson, Csepelen, és Soroksáron is több iskolát is kiürítettek. A portál a fenyegető üzenetet is megosztotta – közölte a lap.

Orbán Viktor Facebook oldalán azt írta a fenyegetésekkel kapcsolatban: "Forródróton vagyok a belügyminiszterrel. Az érintett iskolák biztonságát megerősítjük, a bombariadók hátterét felderítjük."

Hódmezővásárhelyen is több száz diák az utcán

Úgy értesültünk, hogy egy ismeretlen bejelentő bombával fenyegette meg az iskolát, ezáltal került sor a kényszerintézkedésekre, ahol több száz diák került egyik percről a másikra utcára a rendkívüli tanítási megszakítás miatt. A gyerekek először a tanárokkal mentek ki az utcára, majd a közeli játszótéren gyülekeztek. Úgy tudjuk, a gyerekeket egy közeli iskolába vezényelték át a gyülekező után. A rendőrség megkezdte az épületek átvizsgálását, viszont ez több időt vesz igénybe, mert a nagy területen fekvő többszintes iskola és sportcsarnoknak rendkívül időigényes az átvizsgálása.

A képre kattintva galéria nyílik

Úgy tudjuk, egy bombakereső kutya is érkezik a helyszínre és azzal keresik tovább az eddig ismeretlen helyen lévő, feltehetőleg bombának látszódó tárgyat. A rendőrség az érintett utcát teljes szélességében lezárta, az iskola közelébe nem engednek egy civil embert sem. Információink szerint a rendőrség nagy erőkkel keresi és nyomoz az ügyben a bombával fenyegetővel kapcsolatban.