Virágkapun át bújva jutnak az első osztályba a legifjabb diákok, ez a waldorf iskola kezdésének egyik jellegzetessége. Immár 10. éve fogadta első osztályosait a kecskeméti Csillagbölcső Waldorf Általános Iskola, ahol az idei tanévben 14 kisiskolás kezdi meg tanulmányait. Vasárnap délután több iskolában is évnyitóval köszöntötték a nyár után a diákokat és tanítókat, tanárokat.
Május 21-én, 22-én tarja drámanapját a Csillagbölcső Waldorf Általános Iskola. A Waldorf-iskolák életében különleges szerepet tölt be a drámanap. Miért ilyen jelentős ez az esemény a Waldorf-pedagógiában és az idei drámanapon milyen előadásokra készülnek a diákok? Lipóczki Szilvia és Besze Márk osztálytanítókkal beszélgettünk.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.