Csík János és a költészet kapcsolata

A Múzsa magazinműsorunk vendége volt Csík János Kossuth-díjas népzenész, akivel a Szárnyaló szavak című műsoráról beszélgetett vele a műsorvezető, amit március 19-én láthat a nagyközönség. Szabó Kocsis Zsuzsanna és Mészáros János közreműködésével láthatják ezt a zenés verses előadást. A népzenész így vélekedett a költészettel való kapcsolatáról.
Az előadásban hallható lesz József Attila, Pilinszky János, Petőfi Sándor és Ratkó József versei is, együtt az erdélyi és a magyarországi népzene sajátos hangulatával. A beszélgetésben szó volt még a költők kiválasztásának miértjeiről és más előadás sikereit és céljait is megemlítette Csík János.
– Különböző megyék járási területére, kisebb terepülésekre is elvisszük ezt a műsort. Családoknak, középiskolásoknak mutatjuk be ezt a műsort, hogy milyen másképp hallani vagy olvasni Petőfit, mondta a művész.
A csütörtöki zenés-verses előadás megtekinthető március 19-én este hatkor a Cifrapalotában. A belépés díjtalan.
