Halálos baleset az 51-es főúton: ketten meghaltak a frontális ütközésben

2026. 07. 04., 09:56
Halálos baleset az 51-es főúton: két ember életét vesztette, egy sérültet pedig mentőhelikopter szállított el Szalkszentmárton és Dunavecse között.
Fotó: Donka Ferenc
A galéria 22 képet tartalmaz

Halálos baleset az 51-es főúton: két személygépkocsi ütközött frontálisan Szalkszentmárton és Dunavecse között. A tragédia következtében mindkét autó sofőrje életét vesztette, egy férfi utast pedig mentőhelikopterrel szállítottak kórházba.

Információink szerint a szürke színű autó egy előzési manőver után ütközött frontálisan a szemből érkező fehér gépkocsival. Az ütközés hatalmas erejű volt, a járművek teljesen összeroncsolódtak.

A két sofőrt a tűzoltók emelték ki a roncsokból, életüket azonban már nem lehetett megmenteni. A fehér gépkocsi férfi utasa súlyos sérüléseket szenvedett, őt mentőhelikopter vitte el a helyszínről.

A műszaki mentésben a dunaújvárosi, a kunszentmiklósi és a szalkszentmártoni tűzoltók vettek részt, akik áramtalanították a járműveket. A helyszíni szemle és a mentés idejére az 51-es főút érintett szakaszát több órára teljes szélességében lezárták.

A baleset pontos körülményeit a rendőrség még vizsgálja.