Harmadfokú hőségriasztás lépett életbe

2026. 06. 27., 11:25
Harmadfokú hőségriasztás lépett életbe szombattól Magyarország teljes területén. A kormány szombat délelőtti tájékoztatása szerint a tartós hőhullám miatt több mint száz településen vízkorlátozást vezettek be, vasúti sebességkorlátozások léptek életbe, országszerte vizet osztanak a lakosságnak, miközben a hatóságok a hétvégi tömegrendezvények szervezőit is fokozott óvatosságra figyelmeztették.

Szombattól harmadfokú hőségriasztás van érvényben az ország egész területén. Az országos tisztifőorvos döntését a tartós hőhullám indokolta, amely különösen az idősekre, a kisgyermekekre, a várandósokra, a krónikus betegekre és a szabadban dolgozókra jelent fokozott egészségügyi kockázatot.

A HungaroMet előrejelzése szerint szombaton 34 és 39 Celsius-fok közötti csúcshőmérséklet várható, miközben a legtöbb helyen már reggel 9 órára elérte a hőmérséklet a 30 fokot. Éjszaka is rendkívül meleg marad az idő, vasárnap hajnalban 22–30 fok közé hűl le a levegő. A hatóságok arra is figyelmeztetnek, hogy a nagyon erős UV-sugárzás rövid idő alatt súlyos leégést okozhat.

A Területi Védelmi Bizottságok pénteken 472 helyszínen osztottak ivóvizet, emellett 743 párakaput működtettek országszerte. A hétvégére előzetesen 15 olyan rendezvényt jelentettek be, amelyeken legalább ötezer résztvevőre számítanak. A szervezőket arra kérték, hogy biztosítsanak elegendő ivóvizet, árnyékos pihenőhelyeket, valamint fokozott egészségügyi készenlétet a résztvevők számára.