Hőség - Összehangolt védelmi tevékenységet rendeltek el

KÖZLEMÉNY
2026. 06. 25., 17:20
A hőség miatt a kormány összehangolt védelmi tevékenységet rendelt el kormányrendeletben - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

A kormányfő kiemelte: a védekezést ő irányítja, és egy koordinációs testület segíti a munkáját, ebben részt vesz a belügyminiszter, az egészségügyi miniszter, a gazdasági és energetikai miniszter, a honvédelmi miniszter, a közlekedési és beruházási miniszter, valamint a nemzetbiztonsági főtanácsadó.

Magyar Péter arra kért mindenkit, hogy folyamatosan kövesse a hőséggel kapcsolatos híradásokat, ha teheti, maradjon otthon és figyeljen oda különösen a környezetében élő idősekre.

hirado.hu