Négy település tűzoltói oltották a lángokat éjjel Kiskunhalason

Egyhektáros területen pusztítottak a lángok, melléképületek, ólak égtek le, több lakóház is veszélybe került Be

KÖZLEMÉNY
2026. 07. 28., 07:57
Hatalmas tűz ütött ki Kiskunhalas belterületén, a Sáros utca és a Dong-éri elkerülő út közötti területen. A mintegy egyhektáros területet érintő lángok több melléképületet és állattartásra használt ólat is elpusztítottak, miközben a közeli lakóházakat is veszélyeztették.
Fotó: Donka Ferenc
A galéria 19 képet tartalmaz

Nagy területen csaptak fel a lángok Kiskunhalason, a Sáros utca mögötti területen. A tűz körülbelül egyhektáros területet érintett, ahol avar, nádas és összehordott hulladék égett. A gyorsan terjedő lángok több melléképületet és állattartásra használt építményt is elértek, miközben a közeli lakóházakat is veszélyeztették. A tűzesethez nagy erőkkel vonultak a kiskunhalasi, a kiskunmajsai, a kiskőrösi és a ruzsai hivatásos tűzoltók. A beavatkozás során négy vízsugárral sikerült körülhatárolni a lángokat, megakadályozva a tűz további terjedését. A helyszínen dolgozott a Bács-Kiskun vármegyei Katasztrófavédelmi Műveleti Szolgálat is, amely a beavatkozás irányítását végezte.
Bár a tűz továbbterjedését sikerült megfékezni, de a helyszínen hosszan elhúzódó munkálatokra kell számítani. A tűz keletkezésének körülményeit vizsgálják.