San Franciscóban tartott előadást a 15 éves független kutató

2026. 08. 27., 13:05
Kecskemétről érkezett San Franciscóba a legfiatalabb előadó, aki a Mesterséges Intelligencia Biztonságos Önfejlesztéséről szóló világkonferencián ismertette kutatását. Keddi Múzsa magazinunkban vele beszélgetett Kriskó János kollégánk.
A galéria 18 képet tartalmaz

Nemrég tért haza Kaliforniából, San Franciscóból Tóth Pócs Gáspár, aki mindössze 15 évesen tartott előadást a mesterséges intelligencia biztonságos önfejlesztéséről egy nemzetközi világkonferencián. Legutóbbi Múzsa című magazinunkban Gáspárral, valamint édesanyjával, Tóth Pócs Judittal Kriskó János beszélgetett. A július 27. és 30. között megrendezett AGI ’26 elnevezésű konferencián Gáspár a legfiatalabb független kutatóként szólalhatott fel a nagyközönség előtt.

– Az előadás előtt egy 10-20 perc előtt elkezdett lefagyni a kezem. De amikor felmentem a színpadra, akkor elmúlt minden és csönd lett. De borzasztóan éreztem magamat. Azt hiszem, hogy nagyon rövid ideig beszéltem, 1-2 percig. Az előadás után megnéztem a Youtube-videót, és amúgy igen, elégedett vagyok az előadással, mert pont belefértem a 10 perces időkorlátba. Tökéletesen kitöltöttem, és mindent elmondtam, amit akartam
— mondta el Tóth Pócs Gáspár, független kutató.

Az idei volt az eddigi legnagyobb rendezvény a konferencia történetében, mintegy 200 résztvevő érkezett és 40-44 előadó lépett színpadra.

– Nagyon sok kapcsolat született sok emberrel, sok érdekes emberrel, akiket már alapból is meg akartam ismerni, és hát nagyon reménykedek, hogy valamikor talán publikációs jogot is tudok kapni
— emelte ki Tóth Pócs Gáspár.

Gáspár tanulmánya azt vizsgálja, miként biztosítható, hogy egy önmagát folyamatosan fejlesztő AI-rendszer hosszú távon is biztonságosan működjön. Mint elmondta, a négynapos konferencián számos workshopon és előadáson vehettek részt, amelyeket kötetlen eszmecserék követtek. Számára fontos megerősítés volt, hogy a kutatást nem elég csak elméleti vagy csak gyakorlati oldalról szemlélni, hanem a kettő ötvözésével kell megközelíteni a témát.

A teljes beszélgetés visszanézhető a Kecskeméti Televízió YouTube-csatornáján.