Újabb burkolatfelújítás az M5-ösön
KÖZLEMÉNY
A munkálatok előreláthatóan 2026. június 8-án kezdődnek az érintett szakaszon. Az autópálya Szeged felé vezető oldalán a 147-es és a 149-es kilométerszelvények között a burkolatfelújítási munkálatok ideje alatt a forgalom ideiglenesen először a haladó sávra, később pedig az előző sávra kerül átterelésre. A 147-es kilométerszelvényben található Balástyai csomópontban az autópályáról le lehet hajtani, azonban az autópályára történő felhajtás csökkentett hosszon biztosított a forgalom részére. A munkálatok várhatóan 2026. június 16-án befejeződnek. Az érintett szakaszon 60 km/h sebességkorlátozásra kell számítani.

Az aktuális forgalomkorlátozásokról és terelésekről folyamatos tájékoztatást nyújt az Útinform a www.utinform.hu weboldalon, az AKA Zrt. a www.aka.hu honlapon és az üzemeltető A-WAY Zrt.
Az AKA Zrt. arra kéri a közlekedőket, hogy fokozott óvatossággal, a sebességkorlátozásoknak megfelelően közlekedjenek az M5-ös autópályán és vigyázzanak a terelésben dolgozókra.
Nem várt események eltérést eredményezhetnek az ütemtervtől. Az AKA Zrt. a változtatás jogát fenntartja.
Biztonságos utazást kívánunk!
AKA Zrt.