30 éves a Kecskeméti Képzőművészeti Szabadiskola
A szabadiskola ötlete 30 évvel ezelőtt Harsányi Zsuzsanna és Bruncsák András képzőművészek közös gondolkodásának eredményeként jött létre. Az évek során néhányszor helyszínt váltottak, de az iskola szellemi fundamentuma mindvégig azonos maradt. Rövid idő alatt kialakult és stabilizálódott az iskola tanári kara is. Kezdetben a két alapítón kívül Tábi Ingid keramikus és Eskulits Tamás szobrászművész is vezetett kurzusokat néhány éven át.
Később stabilizálódott a szabadiskola máig működő négy osztálya. Bruncsák András alakrajzot és festészetet tanít, az alapítás után 3 évvel a szabadiskolához csatlakozó Patkós László egyedi és sokszorosított grafikát oktat. Wass-Eysen Ervin építész a három dimenziós, téralakításra épülő műfajokat oktatja, és elsősorban az építészjelöltek felvételi előkészítését végzi. Néhány éve , Gyenes Péter kiválása után csatlakozott a tanári karhoz Csörgő Tamás grafikusművész, aki alakrajz osztályt vezet. A fiatal alkotó nagyon könnyen beilleszkedett a nála több generációval idősebb tanártársai közé.
A jubileumi kiállításon üveg alatt szerepelnek a jelenlegi tanítványok elmúlt évi munkái. Ezeken a tablókon kívül további 52 olyan alkotó munkái is láthatók a kiállításban, akik a 30 év alatt valamikor a szabadiskola diákjai voltak, és a képzőművészettel kapcsolatos pályára kerültek.
A tárlatról, amelyet január 13-ig látogathatnak a Katona József Könyvtár nyitvatartási idejében, a keddi Múzsa magazinban látható hosszabb összeállítást.