Újabb adomány a kecskeméti gyermekosztály javára
Az esemény célja a magyar hagyományok ápolása és a közösség összekovácsolása volt, amelyet a szervezők sikeresen valósítottak meg. A rendezvény nagy sikert aratott, és remélhetőleg a jövőben is folytatódik, erősítve ezzel a helyi közösség kulturális életét.
Az esemény fénypontja a 400 szürkemarha áthajtása volt a tiszaugi régi hídon, amely látványos és izgalmas élményt nyújtott minden résztvevőnek. A nap folyamán a látogatók számos programon vehettek részt, többek között kirakodóvásáron, traktorbemutatón, koncerteken, népi gyerekjátékokon és néptáncbemutatókon. A szervezők tradicionális magyar ételekkel, ökörsülttel és marhapörkölttel várták az 1500-2000 fős vendégsereget.
Az ebédjegyekből befolyt 1.462.700 Ft bevételt pedig nemes célra fordítják, így ezt az összeget felajánlották a Bács-Kiskun Megyei Kórházért Alapítvány számára, közvetetten a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Csecsemő-és Gyermekosztály támogatására.
A kórházban tartott jelképes adományátadáson jelen volt Földvári László, az Agrohof Kft. tulajdonosa és édesapja Földvári László, a szürkemarha gulya tulajdonosa, Madari Márton Tiszaug alpolgármestere, Dr. Horváth Zsolt, a Bács-Kiskun Megyei Kórházért Alapítvány kuratóriumi elnöke, Pap-Szekeres Anita ápolási igazgató, Dr. med. habil. Tálosi Gyula PhD., a Csecsemő-és Gyermekgyógyászati Osztály osztályvezető főorvosa és Vidéki-Nagy Renáta vezető ápoló.
Földvári László az Agrohof Kft. képviseletében köszönetet mondott minden résztvevőnek, támogatónak és látogatónak, akik hozzájárultak a rendezvény sikeréhez. A következő évben újra várnak mindenkit, hogy közösen ünnepeljék a magyar hagyományokat. A cég tulajdonosától megtudhattuk, hálás a gyermekosztály dolgozóinak, volt alkalma látni gyógyító munkájukat, így jutott eszükbe a bevétel e nemes célra történő felajánlása.
Madari Márton, Tiszaug alpolgármestere elmondta, Tiszaug abban érdekelt, hogy erős vállalkozások és egyesületek legyenek, mely a fejlődés záloga. A Földvári család régi támogatója az önkormányzatnak, és nagy örömmel fogadták, hogy 8 év után visszahozták a szürkemarha hajtás hagyományát a településre.
Az alapítvány és a gyermekosztály képviselői hálásan köszönték a támogatást, egyben a munkájuk iránti elismerést, és megígérték, hogy jövőre személyesen részt vesz a kórházi csapat is a nagyszabású tiszaugi rendezvényen.