Bronzérmes lett a kecskeméti versenyző a Szervátültetettek Európa-Bajnokságán

A veseátültetés új életet adott, a bowling pedig érmeket

2024. 08. 15., 09:19
Dudásné Juhász Anita 2020 januárjában kapott új vesét. Előtte is sportos életet élt, de a műtét új életet, új lendületet adott neki. Első nemzetközi versenyén - Lisszabonban - a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-Bajnokságán is bizonyított. Az egyéni bowlingversenyen bronzérmet szerzett, majd a női párosok versenyében - művesekezelt társával, a zalai Fitos Erikával - a dobogó második fokára állhatott.

A Kecskeméten élő Dudásné Juhász Anita mindig is sportos életet élt, de a 2020 januári veseátültetés valóban új lendületet adott neki. Azóta minden napot ajándéknak tekint, és igyekszik kihozni belőle a maximumot. A sport szenvedélyévé vált, a bowling pedig a hobbija. Tornázik, sétál, kerékpározik, és élvezi az élet minden pillanatát.

De nem csak a sport tölti ki Anita mindennapjait. Utazik, olvas, színházba jár, és folyamatosan új dolgokat fedez fel. Hálás a donorának és kötelességének érzi, hogy teljes életet éljen. Kitartása, bátorsága és akaratereje példaértékű, szeretete az élet iránt mindenkit inspirál.

Élete első nemzetközi versenyén - Lisszabonban - a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-Bajnokságán is bizonyított: az egyéni bowlingversenyen bronzérmet szerzett, majd a női párosok versenyében - művesekezelt társával, a zalai Fitos Erikával - a dobogó második fokára állhatott.

A magyar csapat sikere a 2024-es Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-bajnokságán

A Magyar Szervátültetettek Szövetségének válogatott csapata fantasztikus teljesítményt nyújtott a Lisszabonban megrendezett Európa-bajnokságon. 25 ország több mint 500 versenyzőjével szemben a magyar csapat 56 sportolója 10 sportágban bizonyította, hogy a szervátültetés nem jelent akadályt a kimagasló sportteljesítmény elérésében.

A legfiatalabb magyar versenyző, a 16 éves Varga Dominik két bronzérmet szerzett asztaliteniszben, míg a legidősebb tag, a 72 éves Pengő László úszásban remekelve 4 arany- és 1 ezüstérmet nyert. A csapat egyetlen tüdőátültetett versenyzője, a 22 éves Jakucs Edina is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, egyéniben ezüst-, női- és vegyes párosban pedig két aranyérmet szerezve asztaliteniszben.

A legeredményesebb férfi versenyző a magyar csapatból került ki: a 21 éves Domonkos Ádám az egyéni úszásnemekben négy aranyérmet szerzett, majd tagja volt az ezüstérmes vegyesváltónak és az aranyérmes gyorsváltónak is, ezenkívül az 5 km-es utcai futásban is ezüstérmes lett.

A magyar sportolók összesen 55 arany-, 46 ezüst- és 28 bronzérmet szereztek, amivel harmadik helyen végeztek a nemzetek összesített pontversenyében. Ezek a lenyűgöző eredmények nemcsak a sportolók elszántságát és kitartását tükrözik, hanem azoknak az áldozatos munkáját is, akik a háttérben állnak. Orvosok, egészségügyi szakdolgozók, edzők, családtagok, egyesületek és támogatók mind hozzájárultak ezekhez a sikerekhez. Ezek a sikerek az ismeretlen és az élődonoroké is. Nélkülük nem érhették volna el ezeket a sikereket ezek a sportolók. Ezúton is köszönik az életüke! Mert a szervátültetés életet ment!

Feszt Tímea, Magyar Szervátültetettek Szövetsége