Elindultak a végzős református gimnazisták Aradra
Kuti József, az Igazgatótanács elnöke mondott köszöntőt és tartott áhítatot a református templomban csütörtök reggel. Az Aradi vértanúk emlékére tartott ünnepi műsort hagyomány szerint a Református Gimnázium 10 évfolyamosai adták. Felidézték a gyászos napot, majd felolvasták a vértanúk családjukhoz írt búcsúleveleit.
A megemlékezésen részt vett az a 13 végzős gimnazista, aki az istentiszteletet követően részese lehet a kerékpártúrának, amely végén Aradon, a vesztőhelyen elhelyezheti majd az iskolája és a város képviseletében a koszorút.
Az ünnepségen a koszorúra helyezték a Református Egyházközség intézményei és a támogatók zászlóit.
Kuti József az útnak indulóknak és az ünneplőknek Jeremiás Siralmak Könyvéből idézett. Jeruzsálem is elpusztult és kivégezték a vezetőket ott is, mint a 13 aradi vértanút. Ugyanazzal a fájdalommal, reménytelenséggel éltek ők is, és mégis a könyvben három szó jelenik meg, három ígéret.
Az ünnepi istentiszteleten a Református Gimnázium igazgatója felidézte, hogy annak idején mint tanár ő is részt vett az Aradig tartó kerékpárúton. Kiemelte, büszke arra, hogy ez az iskola 25. útja és eddig 320 tanulónak adatott meg az a lehetőség, hogy méltó módon átélhesse a történelem igazi üzenetét, amit ott Aradon fognak igazán megérteni, mikor felhangzik a Himnusz.
Végezetül áldást kívánt az útra és a diákoktól azt kérte, csinálják végig hittel a küldetésüket. Az Aradig tartó kerékpárútra minden évben a végzős diákok közül kerülnek ki a jelöltek.
Az ünnepi megemlékezést követően a 13 református gimnazista kíséretükkel együtt elindult a kerékpárútra. Két pihenővel fognak megérkezni Aradra, majd 6-án részt vesznek a Szabadságszobornál megtartott ünnepségen és a vesztőhelyen elhelyezik a megemlékezés koszorúját.
A negyedik napon ellátogatnak Világosra, a fegyverletétel helyszínére és abba a kastélyba, ahol aláírták a fegyverletételről szóló paktumot.