A címvédő Falco nyert Kecskeméten

2024. 10. 06., 10:10
Tóth Barna és Petar Rakicevic nem állt betegség miatt a szakmai stáb rendelkezésére. Helyükre a két 2005-ös születésű akadémistát, Ladovszkyt és Dávidot nevezte a szakmai stáb a címvédő elleni összecsapásra, és mindketten szerephez is jutottak. A Szombathely nagy tempót diktált, és hozta a papírformát.

Sinik és Lee távoli kosaraival vett rajtot a Kecskemét, majd a Falco is válaszolni tudott ezekre, sőt egy 11-0-s rohanást produkáltak, 5-11. Időt kért a kecskemét stáb, ám a vendégek lendületét ez nem törte meg, 7-19. Wittmann triplája jókor érkezett, majd Schöll is a palánk alól értékes kettest szerzett, 17-27. Az első tíz perc 17-29-cel ért véget.

Perl ziccerére Lee reagált a büntetővonalról, 19-31. Wittmann pontjaival tartotta a lépést a Kecskemét, 23-35. Eredményesen gyorsította a játékot a Falco, a hírös városiak Sinik révén tudtak választ adni, 27-42. Pongó vette vállára a vendégeket, és nyílt még tovább az olló, 29-50. Sinik kettő plusz egyes akcióval vétette észre magát, majd labdaszerzésből is villant, 34-50. A félidőre végül 36-51-gyel vonulhattak a felek.

Lee tripla után Sinik ziccerrel zárkózott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, 41-53. A kihagyott dobások után gyorsan indította ellentámadásait a Falco, 41-59 állt az eredményjelzőn a harmadik felvonás derekán, Ivkovic Stojan pedig magához rendelte tanítványait. Az ifjú titán, Ladovszky bátran vállalkozott, 44-61. Könnyű kosarakkal lépett el a vendég alakulat, majd Lee kettő plusz egyes akciót mutatott be, 47-69. Az utolsó tíz perc előtt még Diggs zsákolt, 47-71.

Két gyors vendég kettesre Sinik tudott válaszolni, és még plusz egy büntetőt is elsüllyesztett, 50-75. Wittmann volt önzetlen, Karahodzsics dolga már könnyű volt, 52-75. A vendégek továbbra is nagy iramot diktáltak, majd Lee pillanatai következtek a túloldalon, majd Kelenföldi is betalált, 59-83. Az utolsó percekre csupa fiatalokból álló magyar ötöst szerepeltetett Ivkovic Stojan szakmai igazgató, akik tisztességgel helytálltak. A végeredmény: 67-98.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató: Gratulálok a Falconak, és nem csak a mostani sikerhez, hanem a nemzetközi szerepléshez is. Megpróbáltunk nyerni, de mikor rájöttünk, hogy ez majdnem lehetetlen, akkor a fiataloknak is több lehetőséget adtunk. Remélem, hogy a betegséggel küszködők visszatérnek szerdáig. Jön most három olyan meccs, amelyeken már győzelmi esélyeink is lehetnek.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 67-98 (17-29, 19-22, 11-20, 20-27)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 2. forduló
2024. október 05., szombat 19:00 - Messzi István Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Makrai Márton, Lengyel Ádám József
MKOSZ ellenőr: Farkas Zoltán

Kecskemét: Sinik 20/3, Lee 14/3, Wittmann 11/3, Körmendi 4, Karahodzsics 7. Csere: Dávid -, Ladovszky 3/3, Kelenföldi 4, Gera -, Ivkovic -, Schöll 4.

Szombathely: Pongó 15/6, Váradi 9/3, Clark 8, Tiby 15, Popovic 4. Csere: Verasztó 1, Bognár 12, Diggs 13/9, Kovács 1, Sövegjártó 2, Keller 2, Perl 16.

Szerző: Komáromy András