Bács-Kiskun, jó itt lenni! – Közösség erősítő és felzárkóztató program indul

2024. 12. 13., 15:11
A hátrányos helyzetű csoportok felzárkóztatásával egészül ki a már elindult Bács-Kiskun, jó itt lenni! elnevezésű program. A megyeházán tartott mai (péntek)fórumon elhangzott, hogy a 2027-ig tartó események sorában többek között népszerűsítik majd a vidéki életet, de lesznek prevenciós előadások, egészségfejlesztő programok, valamint főleg az idősekre koncentrálva digitális kompetenciafejlesztések is.
A galéria 5 képet tartalmaz

A rászoruló gyermekek, a nők, a tanyán élők, az idősek és a roma lakosság felzárkóztatásával egészül ki a Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzat, "Bács-Kiskun, jó itt lenni!” címet viselő programja. Mint a megyeházán tartott szakmai fórumon kiderült, az uniós finanszírozású, a közösségi identitás, a kulturális örökség megőrzését és a társadalmi kohéziót erősítő projekt, több mint 1.1 milliárd forintból indul el, szerteágazó módon segítve a hátrányos helyzetű csoportok felzárkózását.

„A nagy terület és a megyerendezés által okozott hibák, rányomták bélyegüket a mai napig vármegyénkre. Hatalmas eltérések alakultak ki a fejlettségekben az egyes területi egységek között és ezáltal az egyes települések között is. A vármegye önkormányzata a területfejlesztési munkája során kiemelten kezeli ezt a problémát.”-hangsúlyozta köszöntőjében Vedelek Norbert, a Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának elnöke.

A „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” címet viselő TOP Plusz humánfejlesztési program is a hátrányos helyzetű települések felzárkóztatást célozza. 2027-ig érzékenyítő és drogprevenciós előadások, munkaerő-piaci képzések, egészségfejlesztő és prevenciós programok valamint a digitális kompetenciát fejlesztő előadásokra kerül majd sor, de lesznek a vidéki élet népszerűsítő események sőt elindul egy tematikus buszjárat is a vármegyében.

A programok a vármegyei önkormányzat, a Bács-Kiskun Megyei Szabadidősport Szövetség és a Főnix Kulturális és Ifjúsági Egyesület szervezésében indulnak.