A kutyák is nehezebben viselhetik a kutya hideget
Fajtája válogatja a hidegre való érzékenységet kutyáknál, a szőrhossz is mérvadó, mint ahogy az sem mindegy, hogy lakásban tartott vagy kinti, kertben, udvaron élő kutyáról van szó. Más-más szempontok szerint szükséges mérlegelnie a gazdiknak, hogy mi az ideális tartási körülmény négylábú társaik számára.
Ezért is ajánlja gazdiknak az állatvédelmi egyesület elnöke, hogy téli havas időben minden séta után töröljék át a kutya tappancsait nedves törlőkkel, hogy eltávolítsák a kutya lábáról a sós latyakot.
A legideálisabb „bélés” kutyaházakba a téli, hideg időszakban a szalma, ez nem ázik át az esőtől, hótól, amit a kutya a lábán, bundáján bevisz a házba.
Sokan ennek ellenére rongyot használnak, ami amellett, hogy nem ideális erre, még balesetveszélyes is lehet, amennyiben szétszedi az állat és lenyel egy darabot belőle. Ez akár életveszélyes bélcsavarodást is okozhat. Vannak átmenetek a nem megfelelően tartás tekintetében – hívta fel a figyelmet az állatvédő.
Szobahőmérsékletű vizet adjunk, a meleg víz nem megfelelő és az energiaszükséglete is megnő a hidegben az állatnak, ezért célszerű a napi élelem mennyiségét növelni mintegy 20%-kal.
Az ideális körülmények megteremtése négylábú kedvenceink esetén napjainkban már alapelvárás a gazdáktól, ennek ellenére nagyon sok szélsőséges, már az állatkínzás kategóriáját kimerítő esettel találkoznak állatvédelmi szakemberek manapság is. A témával bővebben jövő héten foglalkozunk a KTV Kiemelő c. magazinműsorában.