Akadálymentesítési Konferencia: közösen tanácskoztak a fogyatékossággal élők
Hogyan lehet javítani a fogyatékkal élők életminőségén? Hogyan lehetünk még nyitottabbak és befogadóbbak? Hogyan alakulhat át az akadálymentesítés fogalma az egyetemes tervezés fogalmává? Egyebek mellett ezeken a kérdéseken gondolkoztak együtt az Akadálymentesítési Konferencián résztvevők ma a Hotel Három Gúnár Rendezvényházban. Engert Jakabné alpolgármester beszédében elmondta, Kecskeméten a különleges igényeket is figyelembe veszik. Így a városvezetés is felelősséggel tartozik azért, hogy teret és lehetőséget teremtsen mindenki számára, így a köztünk élő látássérült embertársainknak is.
Az alpolgármester azt is hangsúlyozta, hogy még mindig vannak olyan terek, ahol megoldás kell találni az akadálymentesítésre, ezért fontos az együttműködés. Dr. Nagy Sándor, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöke elmondta, Magyarországon a kilencvenes élvek közepéig nem foglalkoztak az akadálymentesítéssel, ez azonban mára megváltozott.
– Legmagasabb szinten, a törvényhozás a szintjén a döntéshozatal nagyon jó irányt vett. Megalkotásra kerültek azok a jogszabályok, amelyek biztosítják az egyenlő esélyt, a hozzáférést az épített környezet és a digitális fejlődés területén, a honlapoknál és az alkalmazásoknál - emlte ki dr. Nagy Sándor, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének elnöke.
A mai napon téma volt még a digitális és a fizikai akadálymentesítés összefonódása, az építészeti környezet akadálymentesítése. Szót ejtettek továbbá a gyakorlati megvalósításokról, a honlapok és mobilalkalmazásokról is. Az előadók közt szerepelt többek között Hári Ernő, a Kecskeméti Közlekedési Központ Kft. ügyvezetője, valamint Hencz András, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Bács-Kiskun Megyei Egyesületének elnöke is.