A Neumann János Egyetem hidrogénhajtású járműve a Neumann-házban
KÖZLEMÉNYŐexelenciája Saud AlShamsi, az Egyesült Arab Emírségek magyarországi nagykövete személyesen fogadta budapesti rezidenciáján a kecskeméti Neumann János Egyetem vezetőit, valamint kutató szakembereit az első alkalommal megrendezett, Egyesült Arab Emírségek Majálisa Magyarországon elnevezésű program kapcsán.
A rendezvénysorozatot az Egyesült Arab Emirátusok magyarországi nagykövete álmodta meg azzal a céllal, hogy egyedi környezetet teremtsen a hagyományos emirátusi “Majlis” keretében a nemzetek közti közéleti és tudományos eszmecseréknek. A rendezvényen a kecskeméti Neumann János Egyetem, a dubaji COP28 Globális Klímacsúcson bemutatott komplex hidrogén meghajtással is rendelkező, Neumann H2 névre keresztelt szabadalmával mutatkozott be. Az egyetem hallgatóiból álló fejlesztői csapat tagjai elmondták, hogy fejlesztésüknek köszönhetően ez az a technológia, amellyel beléptek a zöld energia és digitalizáció globális piacára. A jármű Magyarországon először haladhatott közúton a Normafától a nagyköveti rezidenciájáig, ahol a Majlis vendégei, köztük a fejlesztőcsapat tagjai fogadták.
A Neumann János Egyetem a modellváltása óta már második éve töretlenül kitart amellett, hogy hallgatói létszámát, üzleti kapcsolatait, partnerhálózatát a belföldi bázis mellett nemzetközi szinten is építse. A kecskeméti intézmény a nemzetközi stratégiája keretében az elmúlt két évben 45 külföldi rendezvényen vett részt közel 15 országban és 46 nemzetközi egyetemi együttműködést kötött.
Mérföldkőnek számít, hogy 2024-ben az egyetem a hazai intézmények között elsőként hozott létre állandó képviseletet Dubaiban, amely város a világ kaputérségeinek legfejlettebb technológiájával és innovációs zónájával rendelkezik. Az egyetem saját víziójában Dubaira, mint a keleti és a nyugati világot összekötő olyan innovációs HUB-ra tekint, amelynek a természeti erőforrások hiánya okán a tudásban rejlő lehetőségekre kellett alapoznia.
A rendezvényen elhangzott, hogy a Neumann János Egyetemnek az Egyesült Arab Emirátusok legnagyobb városa nem csak azért vált fontossá, mert reprezentatív módon képviseli az egyetem nemzetközi toborzásának célközönségét, hanem az ott kiépített kapcsolatok magas minősége is erősítette a nemzetközi tervek térségre való koncentrálását.
Az elmúlt két év kapcsolatépítésének köszönhetően az egyetem ma már stratégiai partnerei közt tudhatja az emírségek két legnagyobb középiskolai hálózatát, és beépült a térség hallgató-közvetítő szervezeteinek rendszerébe is.
A mostani rendezvényen a vendéglátó és a meghívott vendégek is egyetértettek abban, hogy a két ország között kialakított erős nemzetközi kapcsolat része annak a gazdasági összekapcsolódásnak, amelynek erősödésével egyre inkább kirajzolódik, hogy Magyarország egy formálódó Eurázsia fontos kaputérsége is egyben.