Rendezés
82 találat
2024.03.06

Blaszák Lilla világkupa győztes búvárúszó volt a Sportmagazin vendége

Csillogó érmekkel tértek haza a BÁCSVÍZ KVSC uszonyosúszói a február végén Franciaországban megrendezett világkupáról. Az egyik kiemelkedő teljesítményt nyújtó búvárúszó Blaszák Lilla volt a KTV hétfői Sportmagazinjának vendége. A versenyző a két bronzérem mellett nagy főlénnyel nyerte meg a 400 méteres felszíni úszás döntőjét. Blaszák Lilla a műsorban azt mondta, hogy maga is meglepődött saját, illetve az 5 fős kecskeméti csapat teljesítményén, hiszen idén ez volt az első nemzetközi versenyük. A tehetséges sportoló alárulta azt is, hogy célja a 2025-ben sorra kerülő kínai világjátékokra való kijutás 200 vagy 400 méteres felszíni úszásban.
2024.02.26

Kecskeméti éremgyűjtés Hódmezővásárhelyen

A BÁCSVÍZ KVSC versenyzői a 2024. február 24–25-én Tavaszváró Nemzetközi Úszóversenyen vettek részt Hódmezővásárhelyen. Mindkét napon hatalmas küzdelmek zajlottak 41 egyesület közel 600 versenyzője között. A BÁCSVÍZ KVSC úszói összesen 48 pontszerző helyezést és 43 érmet szereztek, valamint az egyesületi pontversenyben a negyedik helyen végeztek.
2023.12.04

BÁCSVÍZ-KVSC-s érmek az II. Rövidpályás Utánpótlás OB-n

Szegeden második alkalommal rendezte meg a Magyar Úszó Szövetség a Rövidpályás Utánpótlás Országos Bajnokságot november 29. és december 2. között. A négynapos versenyen az ifjúsági, serdülő és gyermek korosztály úszott együtt. Az előfutamok az összes évjárat egybevonásával zajlottak, majd este korosztályos döntőket rendeztek. A BÁCSVÍZ KVSC csapata 14 fővel indult és eredményes négy napot teljesített. Összesen 14 döntős helyezést értek el, melyből 2 alkalommal sikerült a dobogóra is felkapaszkodni.
2023.07.25

Kecskeméti bronzérmek a 28. Felnőtt Uszonyos- és Búvárúszó Európa-bajnokságon

Gödöllőn július 19-22. között került megrendezésre a 28. Felnőtt Uszonyos- és Búvárúszó Európa-bajnokság. Az év legrangosabb versenyén 18 nemzet közel 200 versenyzője állt rajthoz, amelyen a nemzeti válogatott tagjaként hat kecskeméti sportoló vett részt. A BÁCSVÍZ KVSC uszonyosúszói a négynapos versenyt végül 1 egyéni és 2 váltó bronzéremmel zárták, ami az elmúlt tíz év legjobb hazai eredménye.
2023.06.28

Három kecskeméti bronzérem a junior uszonyos- és búvárúszó világbajnokságon

A junior uszonyos- és búvárúszó világbajnokságot június 20-24. között rendezték Kairóban, melyen 32 nemzet 270 versenyzője állt rajthoz. A kecskeméti búvárúszók a magyar válogatott gerincét alkották, a 15 főből 7 fő a hírös város sportolója volt. A nemzeti válogatott tisztességgel helytállt, az éremtáblát 4 bronzéremmel zárta, amelyből három a kecskemétiek nyakába került.
2023.04.18

BÁCSVÍZ KVSC bravúr az egri uszonyosúszó világkupa fordulón

A BÁCSVÍZ KVSC sportolói kimagasló teljesítménnyel zárták az idei világkupa sorozat harmadik versenyét is, ahol 14 ország 75 csapatának 381 versenyzője állt rajthoz. A 2023.04.15-16. között megrendezett viadalon a kecskeméti egyesület 15 versenyzője szállt medencébe. Végül a résztvevő 75 csapatból hatalmas csatában a pontversenyben a 4. helyet, az éremtáblán pedig az előkelő 3. helyet sikerült megszerezni összesen 5 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzéremmel.
2023.03.27

Ígéretes hazai szereplés a BÁCSVÍZ Kupa I. fordulóján

A BÁCSVÍZ KVSC versenyzői kimagasló eredményekkel zárták az ez évben már kétfordulósra bővített BÁCSVÍZ Kupa I. fordulóját. A március 25-én megrendezett viadalon 13 csapat közel 200 versenyzője állt rajthoz a Kecskeméti Fürdőben. A hazai klub 30 versenyzővel szállt a medencébe, ahol összesen 11 arany-, 8 ezüst- és 6 bronzérmet szereztek, amivel az éremtábla 3. helyén végeztek.