Drogkereskedőkre csaptak le Kiskunmajsán - két férfit vettek őrizetbe!

KÖZLEMÉNY
2026. 03. 12., 11:09
Kiskunmajsán a rendőrök sikeresen lekapcsoltak egy drogkereskedő párost. Az akció során két férfit őrizetbe vettek, ezzel jelentősen csökkentve a helyi kábítószer-forgalmat.

A múlt héten két helybélit fogtak el a Kiskunmajsai Rendőrörs munkatársai. A gyanú szerint a két férfi több hónapon keresztül kristályt értékesített a településen - közölte a rendőrség. A nyomozók szerint a drogot folyamatosan, rendszeresen be lehetett náluk szerezni, gyakorlatilag ez a tevékenység volt az egyik fő jövedelemforrásuk. Az idősebb, 45 éves elkövető házában adagolták, csomagolták, és az értékesítés is ott folyt. A vevők egy-egy adag kábítószerért 2–8 ezer forint közötti összeget fizettek, és bizony sokan naponta visszajártak vásárolni. Volt olyan, aki a szert már helyben elfogyasztotta, jellemzően „elfüstölték” az anyagot. A rajtaütéskor hozzávetőlegesen 50 g droggyanús anyagot találtak az idősebb férfinál.

A 45 éves férfit és 18 éves társát kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt vették őrizetbe és kezdeményezték letartóztatásukat. A nyomozók feltételezik, hogy a bűnelkövetők maguk is fogyasztottak a portékájukból; ezt, illetve a lefoglalt holmi hatóanyag-tartalmát szakértő bevonásával vizsgálják.

Az esetről készült videó a Bács-Kiskun vármegyei rendőrség Facebook oldalán megtekinthető. 

https://www.facebook.com/reel/965466042568226