Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: a második negyed okozta a vesztünket Szolnokon

KÖZLEMÉNY
2024. 03. 02., 20:45
A második negyedben lépett meg a Szolnok, és ezt az előnyét megtartotta a végéig.

Előbb Bogues ziccerből, majd Ivkovic triplából volt eredményes a Tiszaligeti Sportcsarnokban, 4-5. Kiváló figura végén törhetett gyűrűre Karahodzsics, akit faulttal sem tudtak feltartóztatni, 4-8. Szolnoki kettes után Bogues csont nélkül hintette be a trojkát, és még plusz egy dobást is kiharcolt, ami szintén tökéletes volt, 6-12. Bogues elemében volt, kettő plusz egyes akcióval örvendeztette meg a kecskeméti drukkereket, 8-15. Pallai és Pongó révén zárkózott az Olajbányász, 12-15. Sinik volt bátor a védők gyűrűjében, majd Wittmann dobott a támadóidő lejárta előtt egy elképesztő hármast, 12-20. Három egységre olvadt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét előnye, 17-20-nál időt kért a szakmai stáb. Több kosár viszont nem esett már az első etapban.

A folytatásban hektikus volt a játék, és az első három percben nem sikerült betalálnia a csapatoknak. Hazai időkérés után viszont Kucsera ziccerével megtört a jég, 17-22. Pallai hármasa után ritmust fogtak a szolnokiak, és megszerezték a vezetést, 24-22. Wiggins zsákolása után Ivkovicnak kellett magához rendelni tanítványait, 26-22. Eads duplájára Sinik reagált 28-24. Akadozott a hírös városiak támadójátéka, míg a Szolnok rendre betalált, 34-24. A szünetre 37-26-tal mehettek a csapatok.

Az Olaj kezdte élesebben a harmadik negyedet, 43-26. Ivkovic azonnal időt kért, hogy rendezzék a sorokat. Dramicanin harcolt ki két büntetőt, az egyiket sikerült értékesítenie, 43-27. Jovanovic két egypontosára Kucsera és Dramicanin adott válaszokat, 45-32-nél hazai időkérés következett. Egyik gárda sem találta igazán a dobóformát, a 27. percben 51-35 állt a táblán. Pallai aztán a sarokból villant kétszer is, 57-35. Ivkovic szép mozdulattal tette fel a palánkra a labdát, ám Pongó is hasonlóan járt el a túloldalon, 59-37. Az etapot Karahodzsics zárta, 59-39.

A rutinos center reagált Lukács pontjaira, majd Bogues is megvillant, 61-43. Lukovic trojkájával zárkózott a KTE, majd jó védekezés után ismét ő volt eredményes, 61-48-nál időt kért a Szolnok. Karahodzsics védővel a nyakán is be tudta termelni a labdát a gyűrűbe, 61-50. Nem tudott mit kezdeni a házigazda a stabil kecskeméti védelemmel, míg Kucsera büntetőből hozta közelebb csapatát, 61-51. Wittmann triplája fontos pillanatban érkezett, öt perccel a vége előtt nyílttá vált a meccs, 61-54. Eads vette vállára az Olajbányászt, 65-54. Pongó távoli dobása beesett, míg a másik oldalon Sinik ziccerrel fejezte be az akciót, 68-56. Lukovic állhatott vonalra, 68-57. Mindent megtette a maradék időben a Kecskemét, ám nem jöttek az extra dobások, a Szolnok megőrizte előnyét. A végeredmény: 70-59.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató: Nagyon kemény és fordulatos meccs volt. Mindvégig dominált a védekezés. Botrányosan dobtuk a büntetőket, de ha jobban is dobtunk volna, akkor sem biztos, hogy nyerünk, de akkor izgalmasabb lett volna a vége. A Szolnok összeszedetten, fizikálisan játszott. Néha a meccsnek voltak olyan részei, amelyek az amerikai focira hasonlítottak. Tudtunk alkalmazkodni, és egy jó meccset tudtunk játszani a végén. Sok sikert kívánok a Szolnoknak a folytatásra.

Szolnoki Olajbányász - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 70-59 (17-20, 20-6, 22-13, 11-20)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 22. forduló
2024. március 2., szombat @ Tiszaligeti Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Makrai Márton, Pozsonyi László
MKOSZ ellenőr: dr. Páli Kálmán

Szolnok: Jovanovic 9/3, Eads 14/3, Pallai 12/12, Thomas 2, Wiggins 9. Csere: Pongó 12/6, Lukács 8, Révész 2, Rudner -, Durham 2.

Kecskemét: Bogues 11/3, Sinik 6, Ivkovic 5/3, Lukovic 8/3, Karahodzsics 11. Csere: Wittmann 6/6, Körmendi -, Kucsera 7/3, Dramicanin 5.

Szerző: Komáromy András