Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: nem találtuk a dobóformát, az OSE ezt megbüntette

KÖZLEMÉNY
2024. 02. 09., 21:27
A hazai távoli dobások gyenge mutatója döntötte el az Oroszlány elleni összecsapás kimenetelét.

Lukovic két büntetővel nyitotta a mérkőzést, majd Ivkovic is beköszönt, ám volt válasza ezekre a pontokra mezőnyből az OSE-nak is, 4-4. A KTE részéről újra az előbbi két szereplő villant, 8-4. Karahodzsics és Bogues is csatlakozott a társakhoz, ám a vendég gárda tudta tartani a lépést, 12-11. Sinik hármassal vétette észre magát, de rendre volt reakció a túlsó térfélen is. Az etap utolsó egységeit Karahodzsics jegyezte, 21-19.

Komoly fizikális csata dúlt a parketten, fej fej mellett haladtak a gárdák továbbra is. Sinik és Bogues gyors ziccerei után viszont időt kellett kérnie a vendégeknek, 26-21. Ruják és Szabadfi révén egalizált az OSE, 26-26. Bogues és Dramicanin pillanatai következtek, 34-30. A vendégek büntetők révén tudtak aztán pontokat szerezni, míg Kucsera ziccerrel fejezte be a kecskeméti akciót, 39-36. Másfél perccel a félidő előtt egy pontra zárkózott a Lions, Ivkovic mester időkéréssel reagált, 41-40. A maradék időben még egyenlíteni tudott az OSE, többre már nem futotta, így 41-41-gyel mehettek az öltözőbe a felek.

Karahodzsics vette vissza a vezetést a KTE-nek, majd Sinik ment saját lepattanója után, és tette vissza a labdát, de Polutak sem tétlenkedett a másik oldalon, 45-45. Két kettessel már az OSE ragadta magához a kezdeményezést, Ivkovic egyből magához is rendelte fiait, 45-49. Bogues és Ivkovic kosarai jókor érkeztek, de a védekezés nem volt a helyén, így nem csökkent a differencia, 49-54. Az OSE lendülete nem esett vissza, 51-59-nél időkérésre volt szükség újra a Kecskemétnél. Ezután begyújtották a rakétákat, és 56-60-ra zárkóztak a hírös városiak.

A palánk alatt nem voltak elég határozottak a házigazdák, így a 32. percben 58-66 állt a táblán. Lukovic és Bogues vette vállára a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet, 62-66-nál Váradi Kornél kérte ki idejét. Sinik cikázott végig a védők között, és három egységre hozta fel csapatát, 66-69. Vendég trojkára Dramicanin reagált kettő plusz egyes akcióval, 69-72. Nagy energiákat mozgósított a KTE, hogy még tovább tudjon kapaszkodni, de a vendégek nem engedték közelebb őket. Egy OSE trojkával 71-80-re módosult a táblán az eredmény, újabb hazai értekezlet jött két perccel a vége előtt. Ezt követően sem jött áttörés, nem estek be a távoli dobások, így az MVM-OSE Lions nyerte az összecsapást 73-85-re.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató: Nehéz válaszokat találni arra edzőként, hogy a dobószázalékunk miért volt megint ilyen gyenge. Ez hazai pályán sem elég. A végén lett nagyobb a különbség előtte még egy-kétlabdás meccs volt. Meg kell találnom a megoldást arra, hogy hazai pályán lazábbak legyünk, komfortosabban érezzük magunkat. Ez volt a tizedik meccsem a kispadon. Az eddigi teljesítmény 50%-os, 10-ből 5-öt nyertünk. Ez ebben a mostani bajnokságban nem mondható rossznak, de számomra nem elfogadható, hogy hazai pályán nem tudunk jól dobni, holott már bizonyították a játékosok, hogy képesek rá, jókezű csapat vagyunk. Meg kell találni a válaszokat minél előbb erre, a probléma gyökerét. Fizikális csapat az OSE, és mikor megjött számukra az önbizalom, akkor a lepattanókban is felénk kerekedtek, de ez már követkemény volt. Gratulálok az OSE-nak. Mi dolgozunk tovább, és bízom benne, hogy a legalább 50%-os teljesítményt tudjuk tartani végig.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - MVM-OSE Lions 73-85 (21-19, 20-22. 15-19, 17-25)