Fontos győzelmet aratott Kaposváron a Duna Aszfalt - DTKH Kecskemét

2022. 12. 03., 20:54
Az ötödik felvonásban a Duna Aszfalt - DTKH Kecskemét volt higgadtabb, és nagyon fontos sikert aratott Kaposváron szombat este.
Forrás: hunbasket.hu

A kaposvári légiósok magas hőfokon égtek, és vezényletükkel 10-2-re meglépett pár perc leforgása alatt a házigazda. Forray Gábor időt kért, hogy rendezzék a sorokat, majd Townes és Klobucar révén megkezdődött a zárkózás, 10-6. Hazai kettesre Dramicanin hármassal reagált, sőt még járt egy plusz büntető is, amelyet szintén értékesített, 12-12. Felváltva estek a kosarak, egyik gárda sem tudott előnyt kicsikarni, így 22—22-vel ért véget az első negyed.

Puska kettessel, Townes pedig triplával jelentkezett, és ezzel fordított a Kecskemét, 24-25. Ivkovic és Borisov is feliratkozott a pontszerzők közé, 29-29-nél ismét egál állt a táblán. Hendlein távoli dobása, illetve Petersen büntetője jelentett minimális fórt a somogyi alakulatnak, ám ez gyorsan elolvadt, így három perccel a szünet előtt 35-35 volt az eredmény. A küzdelem továbbra is kiegyenlített maradt, 39-39-cel vonulhattak az öltözőkbe az együttesek.

Hasonlóan kezdődött a második félidő, mint az első, 48-39-re meglógott a Kaposvár, majd Townes kettesével a KTE is elkezdte a pontgyártást, 48-41. Pontatlanságok, eladott labdák tarkították a játék képét, majd Klobucar és Dramicanin rázta meg magát, és öt pontra közelítette meg a házigazdát a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, 50-45. Faragta hátrányát folyamatosan a hírös városi gárda. Időkérést követően eladták a labdát a hazaiak, majd Borisov triplája a legjobbkor hullott be, 50-51-gyel jöhetett a záró felvonás.

Hughes vezényletével fordított a Kaposvár, 56-51. Akadozott a támadógépezet a Kecskemétnél, majd újra Borisov villant meg távolról az etap derekán, 58-54. A házigazda amerikai centerére nem volt ellenszer, kettő plusz egyet jegyezhetett, ám a túloldalon Dramicanin két támadásból hat ponttal gyarapította csapatát, 61-60. Időt kértek a somogyi csapatnál, utána Hughes volt újfent eredményes, 63-60. Klobucar hármasával beérte ellenfelét a KTE, 63-63. Az utolsó percnek 65-65-tel vágtak neki az együttesek, Krnjajszki hármasa 12 másodperccel a vége előtt 68-65-re módosította az állást. Időt kért Forray Gábor, a felvázolt stratégia pedig működött, Klobucar trojkájával egalizáltak, 68-68. Taktikai értekezlet után öt szekunduma volt a Kaposvárnak támadni, de nem tudtak betalálni, így hosszabbítás következett

Karahodzics zsákolásával vette kezdetét az ötödik etap, majd Wittmann is betalált, 68-72. Jól védekezett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét; végül Griffin két büntetővel szerezte meg a hazai csapat első egységeit ebben a játékrészben, 70-72. Eladott labdából Hughes szerzett kettest, ám Wittmann triplával hűtötte le a kedélyeket, 72-75. Krnjajszki egy pontra csökkentette a differenciát, négy kimaradt triplakísérlet után Dramicanin viszont higgadt volt, 74-77. Petersen dobása sikertelenül zárult, így nagy csata végén a Kecskemét szerezte meg a győzelmet.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok mindkét csapatnak, és a szurkolóiknak, mert jó hangulatot teremtettek. A küzdelem dominált mindkét részről. Megérdemeltük a győzelmet, mert egy pillanatig sem adtuk fel. A szív diadala volt, csapatként funkcionáltunk. A végjátékban benne volt a szerencse faktor is, de azt mondják, hogy ahhoz megy a szerencse, aki többet tesz érte. Mi ma megtettünk ezért mindent. Többen kisebb-nagyobb sérüléssel, betegséggel vállalták a játékot. Megemelem a kalapom a játékosaim előtt, köszönöm nekik ezt a hozzáállást.

Kometa Kaposvári KK – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét h. u.: 74-77 (22-22, 17-17, 11-12, 18-17, 6-9)