Kiderült, miért akarta felgyújtani a kormányhivatalt az őrjöngő férfi

Ahogyan korábban írtuk, egy 48 éves férfi kedden délután felgyújtotta egy kecskeméti hivatal ajtaját, miután nem volt megelégedve az ügyintézéssel. Délelőtt még dühösen távozott, délután azonban visszatért – egy öblítős flakonban gyúlékony anyagot hozott, amit az ajtóra locsolt, majd meggyújtott - írta Facebook oldalán a Bács-Kiskun vármegyei rendőrség.
A portás azonnal közbelépett, és porral oltóval megkezdte a tűz oltását, miközben értesítette a hatóságokat. A szomszédos épület vagyonőre is a segítségére sietett, és megakadályozta, hogy az elkövető elmeneküljön. A rendőrök perceken belül a helyszínre értek, és elfogták a férfit. Őt őrizetbe vették a garázdaság miatt és kezdeményezték a letartóztatását.
A nyomozás eddigi adatai szerint a cselekmény szerencsére nem volt alkalmas arra, hogy súlyosabb kárt vagy sérülést okozzon. Köszönet illeti a portást és a vagyonőrt a gyors és határozott fellépésükért! - írta posztjában a rendőrség.

