KTE kosár: egy félidőnyi előnyt adtunk a Paksnak

2023. 03. 04., 18:18
A férfi válogatott vb-selejtezői után szombaton Pakson folytatta a pontvadászatot a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A hírös városiak az első félidőben nem találták a ritmust, és ez a vesztüket okozta az ASE csarnokban.
Forrás: hunbasket.hu

Ivkovic triplája adta meg az alaphangját a mérkőzésnek, amelyre Atkinson tudott válaszolni a másik térfélen, őt pedig Pajor követte, 4-3. Grubor értékesített egy büntetőt, Townes pedig tempóból iratkozott fel a táblára, 5-5. A paksiak szerb játékosa aztán távolról is megvillant, 8-5. A következő percekben az ASE volt hatékonyabb, és Edwin hármasával már 15-7-re vezettek. Egy gyors leindításból könnyű kettest szerzett a Paks, Forray Gábor pedig időt kért tízpontos különbségnél, 17-7. A negyed hátralévő periódusában sem találta igazán a ritmust a Kecskemét, 22-9-cel ért véget az első tíz perc.

Dramicanin remek ütemben állt bele kintről, viszont Grubor faulttal együtt volt eredményes, és az extra egyest is bedobta, 25-12. Kovács Ákos kettese után ismét időt kért a KTE szakmai stábja, 27-12. Egy trojka és egy visszatett labda után már húsz egység volt a differencia, 32-12. Szinte minden kifelé perdült a vendégeknél, míg az ASE jó dobóformát mutatott be, így az etap derekán 39-16 állt az eredményjelzőn. Végül Ivkovic sarokból elengedett hármasa tört meg a kecskeméti gólcsendet, 45-19. Állandósult a különbség a csapatok között, a szünetre végül 60-30-cal vonulhattak.

Townes hármasával folytatódott az összecsapás, míg paksi részről egy büntető érkezett válaszként, 61-33. Karahodzsics harcolt nagyot aztán a palánk alatt, és egy akcióból három pontot jegyezhetett, 61-36. Dramicanin keze sült el, 61-39. Gruborhoz került a labda szerencsével, és egyedül állhatott bele a távoliba, 64-39. Wittmann sem tévedett a sarokból, 64-42. Dramicanin kettő plusz egyes akcióját két Eilingsfeld kettes követte, 68-45. Atkinson faulttal együtt sem tévedett, majd a vonalról se, 71-45. Utána ugyanő volt főszerepben zsákolással, 73-45. Karahodzsics oldotta meg szépen a palánk alatt, majd Kovács Ákos távolijára trojkával válaszolt, 76-50. Nagy erőket mozgósított a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, hogy közelebb férkőzzön a Pakshoz, a felvonást Kucsera triplája és Klobucar büntetői zárták, 79-59.

Edwin tolta be magát a gyűrűig, aztán Grubor tempóból volt eredményes, 83-59. Kucsera szép dobására Grubor a sarokból reagált, 86-61. Gyors akció végén Atkinson zsákolt, Forray pedig időt kért, 88-61. Grubor két büntetőt süllyesztett el, míg Karahodzsics könnyed mozdulattal termelte be ziccerét, 90-63. Taiwo középtávolija hullott be, aztán pedig Kucsera volt kíméletlen, 92-66. Edwin sem akart lemaradni, 95-66. Townest darálták le, szerencsére tudta folytatni, és rögtön egy tetszetős megoldással vétette észre magát, 95-68. Eilingsfeldet nem tudták tartani a kecskemétiek, kétszer is jelentkezett rövid időn belül, 99-68. Townes villant meg egymást követő két alkalommal a KTE-nél, 99-72. Az utolsó két percre fiatal ötösét küldte hadba Forray Gábor. Fazekas és Tóth Barna is betalált, a végeredmény: 99-76.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a Paksnak, megérdemelten nyertek. Főleg az első félidőben nőttek fölénk, ami el is döntötte a meccset. Számunkra tanulság, hogy nem szabad így elkezdeni egy mérkőzést sem, nemhogy egy rangadót. Az első két negyedben a Paks átrohant rajtunk. A harmadik etapban próbáltunk indítani egy rohamot, sokkal jobban is játszottunk, de a kritikus pillanatokban az ASE mindig megújult, és nem engedte, hogy bekerüljünk húsz pont alá, ami pszichésen fontos lett volna. Mostantól a jövőheti, hazai meccsre kell fókuszálnunk. Köszönöm a kecskeméti szurkolók támogatását, sokat jelentett számunkra.

Atomerőmű SE- Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 99-76 (22-9, 38-21, 19-29, 20-17)