Libafesztivál -kerékpáros módra

2025. 09. 14., 18:59
Szeptember 13-án rendezték Kiskunfélegyházán a Libafesztivált. Már évek óta szervez az eseményre kerékpártúrát az IUSTITIA-s Baráti Bringázók (IBB) Nem volt ez másképp az idén sem.
A galéria 10 képet tartalmaz

Bár előzetes jelzések nem sok jót - sőt, inkább esőt - ígértek, a csapat töretlen lelkesedéssel indult útnak.

Szombat reggel a Főtéren volt a gyülekező. A várakozás alatt a szervezők kiosztották a Félegyházi Pékség ajándékát: pizzás csigát, túrós buktát. Legtöbben azonnal jóízűen elfogyasztották a péksüteményeket, köszönet érte!

A rövid köszöntőben ismertetésre került az útvonal, a napi program. Indulás előtt még elkészült a csoportkép, majd Babity János vezetésével útnak indult a csapat. Szerencsére az idő kellemes volt; hőmérséklet szinte ideális, a szél pedig másfelé fújt.

Kunszálláson a szokásos pihenőt most sem hagyták ki. A csoport gond nélkül érkezett meg Kiskunfélegyházára, ahol már várta őket a kirakodó vásár és gasztronómiai forgatag.

Mivel közeledett az ebédidő, s a felhasznált kalóriák pótlásáról is gondoskodni kellett, ebéd után nézett a társaság. Voltak, akik libacombot választottak, mások egy finom menüt fogyasztottak el a közeli vendéglőben.

A teli gyomorral könnyebb volt már nézelődni. Számos kézműves termék, helyi portéka kínálta magát. Nagyon látványos volt a néptáncosok felvonulása. A színpadi programokra megtelt a nézőtér. Az idő gyorsan telt. Fél háromkor már gyülekezett a csoport az indulásra.

A csapat igyekezett hazafelé, hogy a Főtér esti koncertjeiről le ne maradjanak. A visszaút is jól telt, bár hőmérő higanyszála magasabbra kúszott a kellemesnél. Ezzel együtt is gond nélkül értek a Bringázók a Kossuth szoborhoz. Az est zárásaként pedig többen nosztalgiával hallgatták Hevesi Tamás és a Korál koncertjét.

Képek a IUSTITIA Egyesület honlapján.

 Az IBB következő túrájára szeptember 21-én, kerül sor. A társaság akkor Táborfalva felé veszi az útját és rövid időre visszarepülnek a múltba, a Monarchia időszakába.

Már lehet jelentkezni a IUSTITIA Egyesület Fb oldalán.