Nagy csatában maradt alul a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

2023. 12. 31., 08:15
A végjátékot a házigazda Sopron KC bírta jobban idegekkel.

Gyors pontváltás után egy hazai hármas következett, majd Karahodzsics volt magabiztos a palánk alatt védővel a nyakán, 5-4. Bogues két büntetőjével fordított a Kecskemét, majd Dramicanin kapott remek labdát, onnan pedig már nem volt nehéz dolga, 5-8. Griffin hozta vissza csapatát, majd aztán Sidibe is feliratkozott a pontszerzők közé, 10-8. Bogues keze nem remegett meg a vonalon, 10-10. Kucsera hármasa hibátlan volt, őt pedig Bogues faulttal együtt értékesített kettessel követte, 12-17-nél időt kért a Sopron. Karahodzsics is hasonlóan járt el, ám ő a büntetőt nem tudta a helyére tenni, 12-20. A különbség nem változott, az első tíz perc 14-22-vel zárult.

A KTE új igazolása, Lukovic is megszerezte első pontjait, ezzel tízre növelve a hírös városi fórt, 14-24. Csendes trojkával reagált, míg Ivkovic ziccerrel fejezte be akcióját, 17-26. Lukovic volt határozott, 20-30. Közelebb lopakodtak légiósaiknak köszönhetően a házigazdák, 24-30. Tóth Barnát a dudák és a füttykoncert sem zavarta, mindkét büntetőjét bedobta, 24-32. Griffin a sarokból nem tévedett, aztán Nichols indulhatott meg, így 29-32-nél Ivkovic Stojannak kellett magához rendelnie tanítványait. Bogues engedte el utolsó pillanatban a tempót, 29-34. Ziccerel, majd két egyessel egalizált az SKC, 34-34. A szünethez közeledve kapkodóvá vált a játék, és csak egyetlen kosár esett, a félidőre 36-34-gyel mehettek az együttesek.

Ivkovic bátor betörését siker koronázta, 36-36. A túloldalon Csendesről maradtak le, aki a sarokból célzott pontosan, 39-36. Ivkovic egyik büntetője bement, majd kimaradt lehetőségek következtek mindkét csapat részéről, 39-37. Griffin hármasa törte meg a csendet, 42-37. Boguesra zuhantak rá, két büntetőt tudott bedobni a háromból, 42-39. Sidibe kosara után elvesztette a labdát a KTE, 44-39-nél időkérésre szánta el magát Ivkovic Stojan. Az etap derekán nőtt a differencia, 48-39. Dramicanin hármasára égető szükség volt, és szállította is a rutinos szerb, 48-42. Bogues és Lukovic hozta még feljebb a Kecskemétet, 49-46. Kisebb szerencsével került a játékszer Griffinhez, aki higgadt maradt, 52-46. A harmadik felvonást Sinik büntetői zárták, 54-50.

Sinik előtt nyílt meg az út, ő pedig szép mozdulattal tette fel a ziccert, 54-52. Sitku floaterrel válaszolt, 56-52. Jó védekezés után Bogues villant, 56-54. Sinik verte meg védőjét irányváltással, 56-56-nál időt kért Gasper Potocnik, a Sopron vezetőedzője. Dramicanin hármassal vette vissza a vezetést a KTE-nek, ám Csendes is elsütött egyet, 59-59. A tét nagy nyomást helyezett  a játékosokra, sokáig nem esett újabb pont. Ivkovic büntetője után 59-60 állt a táblán, öt perccel a vége előtt. Lukovic is csak egyet tudott értékesíteni, 59-61. Nichols talált rést a KTE védelmén, 61-61. Sidibe kettese után Griffin a sarokból nem hibázott, 66-61. Időt kért a Kecskemét stábja, 58 szekundum volt még vissza a meccsből ekkor. Kimaradtak a távoli kísérletek a hírös városiak részéről, Nichols a büntetők felét viszont bedobta a másik palánknál. A végeredmény: 68-61.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató értékelése: Gratulálok a Sopronnak. Sok hibára kényszerítettek minket, és sok támadó lepattanót szedtek, ezek döntőnek bizonyultak. Gratulálok Potocnik kollégámnak. Összeszedetten, szépen játszottak. Mi az első 15 percben úgy mentünk, ahogy terveztük, majd kaotikussá vált a támadásunk. Meg kell keresni, mi ennek az oka. Soha ne legyen rosszabb szériánk. Négy meccsből hármat nyertünk ebben a szoros bajnokságban. Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Sopron KC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 68-61 (14-22, 22-12, 18-16, 14-11)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 14. forduló
2023. december 30., szombat 17:00 @ Novomatic Arena
Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Minár László Balázs, Nyilas István
MKOSZ ellenőr: dr. Gincsai János Péter

Sopron: Nichols 16/3, Meszlényi 3, Griffin 20/12, Da Silva 6, Molnár -. Csere: Sidibe 10, Csendes 11/9, Keller -, Fazekas -, Sitku 2.

Kecskemét: Sinik 4, Bogues 17, Ivkovic 6, Kucsera 5/3, Karahodzsics 6. Csere: Wittmann -, Dramicanin 12/6, Tóth 2, Lukovic 9, Körmendi -.

Szerző: Komáromy András