Ráhajthatnak az új körforgalmi csomópontra az autósok

2026. 06. 26., 16:21
Bár még nem készült el teljesen, de már napok óta használható az 52-es út ágasegyházi lehajtónál épülő körforgalom az autósok számára.

A közel 45 kilométer hosszú 52-es főutat ezekben a hónapokban újítják fel. Ennek részeként készül el az ágasegyházi lehajtó is. Ezen keresztül három irányban vezethet a járművel közlekedő. Kecskemétre, Izsákra, illetve Solt felé lehet eljutni. Ez az új körforgalom bár lelassítja a járművek sebességét, ugyanakkor jóval biztonságosabbá teszi a közlekedést. Korábban nem egyszer előfordult az, hogy az Izsák Ágasegyháza felől érkezők nem vették észre a főúton haladókat, amely miatt balesetet szenvedtek. Ettől a ponttól a közel 20 kilométerre fekvő kisizsáki elágazásnál is kialakítanak egy körforgalmi csomópontot. Itt egy ötágú rendszert építenek. Ez Izsák, Kecskemét, Szabadszállás, Solt és Fülöpszállás irányába biztosít majd csatlakozást. Mint ismert, a Kecskemét felől Solt irányában haladva az 52-es főút első szakasza már elkészült. Jelenleg Fülöpházától egészen Soltig zajlik a fennmaradó útszakasz felújítása, amely során összesen négy új körforgalmat is építenek. Az említetteken kívül még a kerekegyházi, valamint a Soltjáráspuszta, Állampuszta közötti útszakasznál alakítanak ki körforgalmakat, melyek gördülékenyebbé teszik a közlekedést. Az egész útszakaszt felújítása az év végéig fejeződik be a tervek alapján.