Régmúlt idők esküvői szokásai képekben

2025. 02. 11., 16:14
A Házasság Hete alkalmából izgalmas tárlat várja a vendégeket a Széchenyivárosi Közösségi Házban. A Helytörténeti, Családkutató és Fotódigitalizációs Műhely kiállításán régi idők esküvői fotói, házassági történetei elevenednek meg.
Fotó: Banczik Róbert
A galéria 21 képet tartalmaz

A Széchenyivárosi Közösségi Házban egy olyan kiállítás nyílt meg tegnap délután, ahol régi idők esküvői képeit láthatjuk. Ezeken a fotókon emberi sorsok, történetek elevenednek meg. A Házasság Hetéhez kapcsolódó programelemet a Helytörténeti, Családkutató és Fotódigitalizációs Műhely szervezte meg.

A közösségi házban már több mint egy éve működik egy családkutató és fotódigitalizációs műhely, és ez a műhely nagyon aktív. A műhely tagjaival találtuk ki azt, hogy itt különböző korok esküvőit, házassági szokásait, lakodalmas szokásait vigyük végig, mutassuk be
— nyilatkozta a Kecskeméti Médiacentrumnak Molnár Szilárd, a CédrusNet Kecskemét Program szakmai vezetője.

A kiállításon végigkövethetjük az 1800-as évektől egészen napjainkig azt, hogy hogyan változott a divat, a hajviselet, a menyasszonyi csokor, az emberek állása, testbeszéde.

Akár az 1800-as évek közepétől 1930-40-50-60-as évekből tehát nagy időintervallumból láthatunk képeket és családtörténetet is a tehetősebbektől a szegényebb rétegig. Nem csak Kecskemétről, Jakabszállás környékéről is láthatunk esküvői képeket
— mondta el Molnár Szilárd.

Számos képet hozott a kiállítás anyagába a tősgyökeres kecskeméti Csuthi Lajosné Zsuzsanna. A családkutató négy generáció esküvői fotóit gyűjtötte össze a saját családjából.

Özvegy Labancz Ferencné, volt Sváb Kovács Erzsébet, a dédnagyanyám 14 gyereket szült, abból 9 gyerek élte meg a 18 évet. Itt a kiállításon ebből a 9-ből 6-nak az esküvői fotója van.
— meséli Csuthi Lajosné Zsuzsanna, családkutató.

A kiállítás február 15-ig tekinthető meg a Széchenyivárosi Közösségi Házban.