Scoregoal - Hetet lőttünk, de izgulni is kellett a TFSE ellen

KÖZLEMÉNY
2024. 09. 07., 09:04
Ráijesztett az újonc TFSE az SG Kecskemét Futsalra, ám ezzel csak felpiszkálták a kék oroszlánokat, akik végül hozták a kötelezőt a fővárosban.

Kecskeméti helyzetekkel vette kezdetét a mérkőzés, a fővárosiak kapusa, Czeglédi azonban résen volt Bencsik és Haász lövéseinél. Egy hírös városi megingásból aztán majdnem a TFSE tudott vezetést szerezni, ám a szerencse a kék oroszlánok mellé szegődött. Felbátorodtak a házigazdák, és többször is kellemetlen pillanatokat okoztak a kecskeméti védelem számára. Gyors gólváltás jött a hatodik percben. Biró szép találatára a középkezdés után egyből tudott reagálni Kovács révén a budapesti alakulat, 1-1. Alig telt el pár másodperc, az SG Kecskemét Futsal csapatkapitánya, Pál lőtt védhetetlenül a jobb felsőbe, 1-2. Időkérés után kicsin múlt az újabb vendég gól, de a védők blokkolni tudtak a kapu torkában. A félidő derekán kiegyenlítettebb lett a játék képe, majd fokozatosan átvette az irányítást a hírös városi alakulat. A mezőnyfölény meddő volt, nem tudta feltörni a szervezett hazai csapat védelmét a Kecskemét, így maradt az 1-2 a félidőre.

Fordulás után kapujához szegezte a TFSE-t az SG Kecskemét. Krajcsi lépett fel a mezőnybe, és mivel nem léptek ki rá, bátran vállalkozott, ám lövése a kapufáról kifelé vágódott. A 23. percben Suscsák fordult le védőjéről, majd bődületes góllal növelte csapata előnyét, 1-3. Nem fogta meg a kétgólos differencia a TFSE-t, és egy szabadrúgás révén ismét zárkózni tudtak, 2-3. A 25. minutumban már 3-3 állt a kijelzőn, miután Petroff használta ki egy kecskemétiek technikai hibát. Pál kapufája jelezte, hogy továbbra is a három pontért hajtanak a kék oroszlánok, a labda azonban végül a fővárosi hálóőré lett. Nem sokkal később Biró is közel járt a gólszerzéshez, az eredmény viszont változatlan maradt. Jött a feketeleves a hírös városiak számára, a kihasználatlan vendég lehetőségek után Szabó szerzett vezetést a TFSE-nek, 4-3. Riadót fújt az SG Kecskemét, nagy nyomást helyeztek a fővárosiakra, aminek meg is lett az eredménye. Fekete egalizált a 33. percben, 4-4. Mentek tovább a kék oroszlánok: Pál húzta meg szépen a jobb szélén, centerezésére pedig Suscsák robbant be, 4-5. A kecskemétiek ritmusváltásával nem tudtak mit kezdeni, Suscsák újabb gólja 4-6-ra módosította az állást. Időt kért a TFSE stábja, de próbálkozásaik nem hoztak eredményt, sőt gólvonalig játszott akcióból tovább növelte a differenciát Fekete, 4-7. A háromgólos különbség maradt a végére is, a végeredmény: 4-7.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Fontos három pontot szereztünk. A második félidőben nagy bajban voltunk, mert 5-3-ra is növelhették volna előnyüket a fővárosiak, de nem tették szerencsénkre. Az egyéni képességek döntöttek ma. Ez volt a fő oka, hogy tudtunk nyerni. Csapatként nem játszottunk jól, és idegesek is voltunk, rossz döntéseket hoztunk. Gratulálok a TFSE-nek, mert nagyot harcoltak, edzőjük kiválóan felkészítette őket. Egy nap pihenő következik, majd folytatjuk a munkát, mert csütörtökön a Debrecen ellen, hazai pályán kell bizonyítanunk.

TFSE-TENT Budapest – SG Kecskemét Futsal 4-7 (1-2)