Tisztes helytállás Szolnokon

2024. 09. 28., 21:53
A 2024-25-ös bajnoki évad első fordulójában nagyot harcolt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét Szolnokon.

Karahodzsics a palánk alól, míg Rakicevic büntetőből volt eredményes, így 0-3-mal kezdett a Kecskemét a Tisza-parton. A jó kezdés után viszont több pontatlanság csúszott a gépezetbe, a házigazda pedig ezeket kihasználva 8-3-ra meglépett. Jót tettek az intelmek, Wittmann és Ivkovic vezényletével újra egál állt a táblán, ezt követően pedig Rakicevic volt pontos, így újra nálunk volt az előny, 12-14. Ivkovic Milán három büntetőt is helyére tett, majd újra ő villant, így 14-21-gyel ért véget az első etap.

Két perc alatt vissza tudott kapaszkodni a Szolnok a folytatásban, 21-21. Lendületben maradt a hazai gárda, 27-21-nél időt kellett kérnie Ivkovic Stojannak. Rakicevic triplával jelentkezett, 27-24. Már kilenccel is vezetett a Tisza-parti alakulat, mikor Ivkovic Milán hármasa a sarokból dobva hullott be, 35-29. Subotic távolija zárta az első félidőt, 38-29-cel mehettek a felek a szünetre.

Kiegyenlített küzdelmet hoztak a harmadik negyed első percei, Rakicevic hármasa után 42-35-re módosult az eredmény. Egy eladott labdából szerzett könnyű szolnoki ziccer után, 45-35-nél időt kért a vendég stáb. Egy darabig nem sikerült azonban megtörni a hazai lendületet, majd Ivkovic és Wittmann kosaraival sikerült közelebb férkőzni, 52-40. Sinik tűnt el a palánk alatt, mégis ellene fújtak. Nem törte meg ez sem a Kecskemétet, Karahodzsics kettő plusz egyes akcióval 58-46-ra módosította az eredményt. Még egy hazai büntető belefért az időbe, 59-46.

Ivkovic bátor ziccere után eladott labdák után jöttek a szolnoki triplák, 65-48-nál időkérésre volt szükség hírös városi oldalon. Gyors kosárváltás után, 68-50-nél a szolnoki mester rendelte magához tanítványait hat perccel a vége előtt. Sinik két hármast is elsüllyesztett, 70-58, újabb hazai időkérés következett. Több lehetősége is volt a Kecskemétnek, hogy bejöjjön tíz egység alá, ám a befejezések pontatlanok voltak. Az utolsó minutumban Wittmann hármasával, valamint Rakicevic büntetőivel sikerült végül ez a feladat, de többre idő nem maradt. A végeredmény: 75-69.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató:  Gratulálok a Szolnoknak, mindig öröm itt játszani, inspiráló közeg. A Szolnok jobb csapat, és biztosan a négyben lesznek. Fiataljainknak újdonság volt, hogy ilyen hangulatú meccsen játszhatnak. Sok buta eladott labdánk volt, ezek döntötték el a meccset. Gratulálok a saját tanítványaimnak is, mert nem vallottunk szégyent.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 75-69 (14-21, 24-8, 21-17, 20-17)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 1. forduló
2024. szeptember 28. szombat 19:30 @ Tiszaligeti Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Montgomery-Tóth Cecília, Pozsonyi László
MKOSZ ellenőr: Bognár Tibor

Szolnok: Jovanovic 21/9, Lewis 10/3, Pallai 4/3, Subotic 8/3, Aimaq 18/3. Cs.: Rudner 7/3, Krnjajski 5/3, Peringer 2, Horváth Á. -, Arabo -.

Kecskemét: Sinik 12/6, Wittmann 13/12, Rakicevic 13/6, Lee 7/3, Karahodzic 6. Cs.: Ivkovic 16/3, Schöll 2, Tóth B. -, Körmendi -, Kelenföldi -.