A kuláküldözés áldozataira emlékeztek
Megemlékezést tartottak a kuláküldözés emléknapja alkalmából a Lestár téri emlékműnél szombat délután. A KDNP Bács-Kiskun vármegyei és városi szervezete által szervezett műsorban Földváryné dr. Kiss Réka, a Károli Gáspár Református Egyetem tanszékvezetője arról beszélt, hogy a paraszti világ olyan értékrendet, hagyománytisztelet, vallásos világnézetet, kötődések sorozatát hordozta, ami elemeiben tagadta a kommunista utópiát, a marxi emberképet.
Varga László nyugalmazott református püspökhelyettes, a Lestár téri emlékmű és az emléknap kezdeményezője tiszteletbeszédében kihangsúlyozta a volt ÁVH háza a zsarnokság háza volt.
– Kecskeméten még vagyunk egy páran, akik tudjuk, hogy mit jelentett a zsarnokság, és tudjuk azt, hogy mit jelentett az, hogy kulák, hogy az milyen gyalázatot, milyen verést, milyen embertelen halált is okozott. Ma előttünk hajtunk főt, emlékezünk rájuk - mondta Varga László.
Az eseményt dr. Mák Kornél, a KDNP megyei és városi elnöke zárta.
Dr. Mák Kornél beszéde végén egy rövid néma csendet tartott a nem rég elhunyt Kovács Ferenc, volt városi képviselő, építészmérnök emlékére, akinek a szívügye volt a volt ÁVH épületének falán látható tábla, a megtervezésében és megvalósításában is aktívan részt vett.
A megemlékezés végén a táblát és az emlékművet is megkoszorúzták. A műsorban közreműködött a Kecskeméti Református Egyházközség karvezetői, Varga Katica énekes, Hegedűs Zoltán, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház színművésze, Szabó Sándor tárogatóművész és a Kiskun Huszár és Honvéd Hagyományőr Egyesület tagjai.