Év végi elismeréseket adtak át a kórházban

2024. 12. 10., 14:30
Év végi bővített ünnepi főorvosi értekezlet keretén belül adtak át elismeréseket a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház kiváló munkatársainak december 9-én.
Fotó: Gyenes Kata
A galéria 72 képet tartalmaz

Az intézmény ebédlőjében tartott rendezvényen - melyen a kórház menedzsmentje, osztályvezetői, vezetői ápolói, igazgatási szervezeti egységvezetők és a kitüntetettek vettek részt - a munkatársakat Dr. Lénárt Endre megbízott főigazgató, vármegyei intézményvezető köszöntötte, majd Pap-Szekeres Anita ápolási igazgató köszönte meg a szakdolgozók egész éves áldozatos, kitartó munkáját.

Az ünnepi műsorban az idén 10 éves MEDrigál Kórus működött közre Szabó Sándor karnagy vezetésével és Bóka Mária vegyész kolléga zongorakíséretével.

A Karácsonyra hangolódást Hodánics Tamás, a kórház református lelkésze segítette, az ünnepi főorvosi értekezlet pedig Nagyné Sztana Cecília triázs nővér szavalatával ért véget.

A kórházi elismerések átadása előtt gratuláltak azon munkatársaknak, akik a közelmúltban állami, városi vagy egyéb szakmai, illetve közönségdíj elismerésben részesültek, és ezzel hozzájárultak az intézmény jó hírnevéhez.

Az ünnepségen kerültek átadásra a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház legmagasabb rangú elismerései, a Semmelweis Ignác Emlékplakett, Kossuth Zsuzsanna Emlékplakett, Széchenyi István Emlékplakett és Tudományos Díj. A díjazottak nevei az impozáns előcsarnokban található büszkeségfalra kerülnek márványtáblára vésve.

Gratulációban részesült munkatársak:

  • Dr. Gábor Gabriella Anna, Onkoradiológiai Központ részlegvezető főorvosa, Pro Sanitate Díj
  • Kővágó István, Gazdasági Osztály osztályvezető, Miniszteri Elismerő Oklevél
  • Dr. Frank Emil, Tüdőbeteg Gondozó Intézetének és Tüdőszűrő Állomásának osztályvezető főorvosa, Kecskemét Egészségügyéért Díj
  • Dr. Radeczky Ágota Magdolna, Onkoradiológiai Központ főorvosa, Semmelweis Egyetem Aranyoklevél
  • Dr. Koncz István, szülész-nőgyógyász főorvos, Szegedi Tudományegyetem Arany Díszdiploma
  • Dr. Borda Ferenc belgyógyász, diabetológus, lipidológus főorvos, Emlékgyűrű elismerés
  • Dr. Gyenes Vilmos csecsemő- és gyermekkardiológus főorvos, VOSZ Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért járó díj
  • Dr. Berta Balázsnak, Invazív Kardiológiai Osztály osztályvezető főorvosa, VOSZ Különdíj Magyar Tudomány Kategóriában
  • Csík Julianna, a MESZK Bács-Kiskun Vármegyei Területi Szervezetének elnöke, Kiskunfélegyházi Telephely telephelyvezető ápolója, MESZK Mucha Márkné Katalin Emlékdíj
  • Pap-Szekeres Anita Ápolási Igazgató, Dr. Nagy Andrásné Rendelőintézet vezető asszisztens, Szabóné Pencz Gyöngyi nyugdíjas, Molnár-Bakos Szandra Kalocsai Szent Kereszt Kórház Telephely, Pszichiátriai osztály, vezető ápoló, Haszáné Tupcsia Szilvia Kalocsai Szent Kereszt Kórház, Intenzív osztály, Csontos Mariannan Kiskunfélegyházi Telephely, Rehabilitációs osztály, Hornyák Szilvia SBO, Mentőtiszt, Pálinkás Brigitta Gasztroenterológiai Osztály, vezető ápoló, Vidéki-Nagy Renáta Skill labor felelős, Szilvási - Szélpál Anita II. Belgyógyászati Osztály, vezető ápoló MESZK „Megyéért" díjban részesültek
  • Szalontai Lászlóné, Bőrgondozó vezető asszisztens, MESZK Szakmai Díj
  • Kovács Betti, a Kiskunfélegyházi Telephely Vezető gyógytornásza, gyógyfürdővezető MESZK Tagozatért Díj
  • Dr. Dankó István szakorvos részére, a Szülészeti- Nőgyógyászati Osztályunk munkatársa számára a Szegedi Tudományegyetem Doktori Tanácsa doktori, PhD tudományos fokozatot adományozott
  • A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály (KAITO) közössége a BioTechUSA az Egészségért Díj Közöségdíjasa (díjat átvette Dr. Fülep Zoltán osztályvezető főorvos)

Kórházi kitüntetések

Semmelweis Ignác emlékplakett

Semmelweis Ignác Emlékplakett elismerésben részesült az orvosszakmai munka és az orvostudomány területén végzett kiemelkedő tevékenysége és a gyógyításban végzett áldozatos munkájának elismeréséül Dr. Kertész Gábor, a Traumatológiai-és Kézsebészeti Osztály főorvosa.

A díj a kimagasló orvosszakmai munkát, illetve a medikusok, rezidensek gyakorlati képzése során kifejtett oktatói tevékenységét hivatott elismerni.

Dr. Kertész Gábor orvosi diplomáját 1980-ban szerezte meg Summa cum laude minősítéssel. 1980. október 1. óta a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház elhivatott munkatársa. Sebészetből 1984-ben, Traumatológiából 1986-ban, Kézsebészetből 1994-ben szakvizsgázott. 1998-ban főorvosi kinevezésben részesült.

A hazai kézsebészet egyik alapítójaként a Kézsebészeti Szakvizsgát 20 szakemberrel együtt „Honoris causa”-ként kapta meg.

A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházban a modern kézsebészet alapjait Prof. Dr. Dömötör Endre traumatológus főorvos rakta le. 1986-ban Dr. Kertész Gábor e területnek a továbbfejlesztésére és a szükséges speciális ismeretek megszerzésére kapott megbízást, melynek szellemében számos nemzetközi és hazai továbbképzésen vett részt és számtalan tudományos cikket publikált.

E speciális profilhoz kapcsolódott további két munkatársa. A kiváló szakemberekre építve szerveződött intézményünkben a kézsebészeti részleg, mely kiegészült a kézsebészeti szakrendeléssel és replantációs készenléttel. A kézsebészeti ellátás a team szakmai felkészültségének és a vezető szervező készségének köszönhetően a mikrosebészet, a szabad lebenysebészet és az ujjprotézis program terén kiváló eredményeket tud felmutatni.

1997-ben a Traumatológiai Intézet Kézsebészeti Tanszékével közösen végeztek az országban elsőként lábujj átültetését alkarra, a kéz elvesztése után a fogó képesség helyreállítására. Ma már a hagyományos kézsebészet minden területét művelik, azaz a traumás kézsérültek ellátásán kívül fejlődési rendellenességekkel és a reumás kéz sebészetével is foglalkoznak. A kézsebészeti ellátás a team kiváló orvosainak köszönhetően nemcsak elérte az országos szintet, hanem egyes területeken vezető pozíciót foglal el.

Nevéhez fűződik az országban elsőként alapított Kézsebészeti Alapítvány, a Hirös Manus Alapítvány. 2008-tól hivatalosan is az ország egyik Kézsebészeti Centruma működik Kecskeméten.

1998-ban Kórházért Elismerő Oklevélben, 2005-ben Bács-Kiskun Megye Tudományos Díjban, 2015-ben Megyei Príma Díjban, 2019-ben Kecskemét Városért Egészségügyi Díjban részesült.

Kossuth Zsuzsanna emlékplakett

Kossuth Zsuzsanna Emlékplakett elismerésben részesült idén az egészségügyben eltöltött kiemelkedő munkájáért, a betegekkel, munkatársakkal tanúsított empátiás magatartásáért, megbízhatóságáért, hatékony és áldozatos szakmai munkájának elismeréseként Kusztor Rózsa, a Központi Radiológiai Osztály vezető asszisztense.

A díj a hatékonyabb minőségi betegápolási munkát segítő kimagasló szakmai, ápolásfejlesztő és szervező munka elismeréseként kerül odaítélésre.

Kusztor Rózsa 1987-ben végezte el az általános ápoló és általános asszisztensi szakot. 1990-ben érettségizett, 1995-ben röntgen asszisztensi, 1997-ben röntgen-műtős szakasszisztensi, 2006-ban a pécsi főiskolán diagnosztikai képalkotó végzettséget szerzett.

Pályáját 1987-ben kezdte Baján. 2011. decemberében érkezett Kecskemétre, mint CT/MR asszisztens. 2014 óta a Központi Radiológiai Osztály vezető asszisztense.

Munkáját mindig pontosan, precízen végzi, fontosnak tartja a szakmai elvárásoknak való megfelelést. Tudását folyamatosan fejleszti, mindig figyelmet fordított arra is, hogy a társosztályokkal jó legyen az együttműködés. Évek óta közreműködik a pályaorientációs rendezvényeken, ahol a középiskolás diákoknak mutatja be lelkesen a röntgen diagnosztika rejtelmeit. Feladatait példamutató pontossággal végezte, az új kollegákkal és a hallgatókkal mindig segítőkész és figyelmes volt.

Széchenyi István emlékplakett

Széchenyi István Emlékplakett Díjban részesült kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként Réczi István, az Informatikai Osztály osztályvezetője.

A díj elismerése a gazdasági, igazgatási- műszaki ellátás területén végzett példaértékű szakmai munkának, amely nagymértékben hozzájárul a betegellátó osztályok zavartalan működéséhez, az intézmény gazdasági, működési stabilitásához.

Réczi István 2003-ban szerzett mérnök-informatikus diplomát a Kecskeméti Főiskola Műszaki Főiskolai Karán. 2014. júliusától dolgozik kórházunkban az informatikai csoport vezetőjeként. 

2017-ben a Döntéselőkészítő Osztály osztályvezető helyettese lett, majd 2023-tól, az immáron önállóvá vált Informatikai Osztály osztályvezetője.

Réczi István kiemelkedő szakértelme és elkötelezettsége révén az egészségügyben tapasztalható nehézségek ellenére számos innovatív megoldást vezetett be, amelyek nemcsak a hatékonyságot növelték, hanem a munkatársak mindennapi munkáját is megkönnyítette. Az irányítása alatt az osztály sikeresen megvalósított több nagyszabású projektet, melyek hozzájárultak kórházunk széles körű elismertségéhez. Intézményünk informatikai rendszerei incidensek nélkül folyamatosan támogatják minden munkatárs munkáját.

Vezetői képességei és embersége révén inspiráló példakép minden munkatársa számára. Mindig nyitott az új ötletekre és javaslatokra, és támogatja a csapata tagjainak szakmai fejlődését. A vezetése alatt az Informatikai Osztály egy összetartó, motivált és eredményorientált közösséggé vált.

Vezetése alatt az osztály jelentős fejlődést ért el mind technológiai, mind operatív szempontból.

Tudományos Díj:

Tudományos díj elismerésben részesült 2024-ben az egészségügyben végzett kimagasló szakmai és tudományos tevékenységéért, a koraszülöttek és az újszülöttek ellátásában, gyógyításában kifejtett, illetve elért kimagasló eredményeiért, továbbá az orvos és a szakorvosképzésben tett fáradhatatlan és empatikus hozzáállásáért, Kecskemét betegeinek ellátásában kifejtett magas színvonalú orvosi munkájáért, példaértékű orvosi szolgálatáért Dr. Kelemen Edit, a Csecsemő-és Gyermekgyógyászati Osztály Koraszülött Részlegének és Újszülött Részlegének vezető főorvosa.

A tudományos díj a kimagasló tudományos és oktatási tevékenysége elismeréseként került megalapításra.

Dr. Kelemen Edit 1993-ban szerezte meg általános orvosi diplomáját, 1993. októbere óta dolgozik a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházban. 1998-ban Csecsemő és Gyermekgyógyászatból, 2001-ben Neonatológiából, 2010-ben Gyermektüdőgyógyászatból szakorvosi képesítést szerzett. 2010-ben főorvosi kinevezésben részesült.

Jelenleg a kecskeméti Perinatalis Intenzív Centrum, a koraszülöttek és az újszülöttek ellátását biztosító részleg vezető főorvosa.

2002-ben Kiváló kórházi dolgozó elismerésben részesült. 2012-ben Orvosnő kategóriában Richter Aranyanyu Díjat, majd 2013-ban az év orvosa Astellas díjat nyert el.

Az általa vezetett Koraszülött Részleg 2019-ben Miniszter Elismerő Oklevelet vehetett át.

2020-ban Főorvos asszony Kecskemét Városért Egészségügyi Díjban részesült.

2022-ben a Prima Primissima közönségdíját nyerte el. Vezetése alatt működő Koraszülött részleg négy éven át győztese volt a Melletted a helyem Egyesület által kiírt Kenguru versenynek.  2013-tól a Hírös Koraszülöttekért Alapítvány kuratóriumi elnöke. Kecskeméten a Koraszülött Világnap alkalmából évente Dr. Kelemen Edit által megszervezett találkozón több száz koraszülött ellátásban érintett család vesz részt.

Különösen figyelemre méltó, hogy az extrém kis súlyú koraszülöttek is – esetenként több hónapos kezelés, tartós gépi lélegeztetés, majd gondos ápolás után – egészségesen kerülnek otthonukba. Az osztályos tartózkodásuk alatt Dr. Kelemen Edit főorvosnő irányítja kezelésüket, küzd a kis betegek életéért, tartja a kapcsolatot a szülőkkel, hozzátartozókkal.

Kiváló szakmai felkészültsége, empátiás készsége méltó példakép a medikusok és szakorvos jelöltek számára. Rendszeresen lát el tutori feladatokat is, oktató tevékenysége kimagasló.

Emlékgyűrű Elismerés:

Nyugdíjba vonulása alkalmából, intézményünk vezetése, Peredi Tamás a Műszaki Osztály (jelenleg Orvostechnikai és Logisztikai Osztály) műszerügyi vezetőjerészére EMLÉKGYŰRŰ elismerést adományozott,az egészségügyben eltöltött több évtizedes példamutató, áldozatos munkájának elismeréséül. Peredi Tamás 1980. novembere óta volt idei nyugdíjba vonulásáig intézményünk munkatársa.