Hová lettél csónakos? - Több mint 500 gyerekhez jutott el a drámaelőadás
A középiskolások kerültek előtérbe ebben az évben, különböző foglalkozásokat szerveztek számukra, hogy egy előadáson belül minél több önismereti kérdésre választ találhassanak. A foglalkozás alapját egy színházi játék adja, melynek központjában a szerelem és a döntéshozás folyamata áll.
A Kecskeméti Színjátszó Műhely Ifjú Morbid Színpadának „Hová lettél csónakos” címet viselő előadása teljes mértékben tükrözi a mai világ rideg valóságát, azonban mindezt egy sokkal barátibb módon mutatja be, egy mesevilág történetébe szőve.
Weöres Sándor Holdbeli csónakos című drámája iskolai tananyagként a nemzeti alaptanterv egyik jelentős kortárs műve is egyben. Az előadást követően az élményműhelyek során a nézőket is bevonták a látottak feldolgozásába. A tapasztalatokat élményszínházi eszközökkel közösen dolgozták fel, kiragadva a színpadi produkció során elhangzott tételmondatokat és üzeneteket.
A mű hatására a fiatalok sokszor már egy teljesen más szögből közelítették meg az adott problémát.
Összesen három csoporttal dolgoztak a szervezők a 29 alkalom során: a Katona József Gimnáziuméval, az Ifjúsági Otthonéval és a Kada Elek Szakgimnázium csoportjával. Mindhárom csoporttal ugyanazt a foglalkozást végezték el, így arra is lehetőségük volt, hogy összehasonlítsák az eredményeket.
A foglalkozásokon az előadás bemutatásán túl ön- és társismereti, bizalmi játékokat játszottak leggyakrabban, aminek köszönhetően egyre nyíltabban tudtak kommunikálni egymással a fiatalok. Érdemes tehát ilyen és ehhez hasonló drámajátékos alkalmakat tartani. A 29 foglalkozás nagyon hasznos és sikeres volt, a fiatalok is várják a folytatást.
A projekt megvalósulását az Emberi Erőforrások Minisztériuma Emberi Erőforrás Támogatáskezelő szervezete támogatta (pályázati azonosító szám: EMT-TE-B-A-21-0625).