Az emberi gondatlanság után a villamos eredetű tűz a leggyakoribb
Több mint száz szakértő, vállalkozások és intézmények képviselői, üzemeltetők és szolgáltatók jelentkeztek a Létesítmények fenntartásának, üzemeltetésének tűzvédelme című idei megyei szakmai napra.
Gaál József, a megyei kereskedelmi és iparkamara elnöke nyitotta meg a rendezvényt. – A kamara egyik lényeges feladata, hogy segítse a vállalkozásokat a számukra fontos, működésüket jelentősen befolyásoló tevékenységek elvégzésében. Ilyen a tűzvédelem is, mellyel a megelőzés érdekében muszáj foglalkozni – fogalmazott az elnök.
Köszöntőjében kitért arra is, hogy folytatódik megyénkben a rendkívüli gazdasági fellendülés, bővít például a Mercedes, ami újabb és újabb vállalkozások idetelepülését indukálja. A létesítmények ezzel kapcsolatos szaporodása további tűzvédelmi kihívásokat jelent, amiben segítség lehet a megyei katasztrófavédelem vadonatúj telephelyének közeljövőben várható átadása a Szegedi úton.
A szakmai főszervezőtől, Gyapjas János tűzoltó ezredestől, a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes vezetőjétől megtudtuk: a szakmai napot legalább évente egyszer megrendezik. – Ilyenkor megosztjuk a saját hatósági tapasztalatainkat és azokat jó gyakorlatokat, amelyeket a civil szakemberek mutatnak fel – fogalmazott Gyapjas János. A szakmai nap célja a létesítményhasználat tűzvédelmére vonatkozó előírások gyakorlati alkalmazásának segítése, jó gyakorlatok közreadása, a hatósági tapasztalatok megosztása és az együttműködés erősítése.
Kérdésünkre, hogy hol tapasztalják a legtöbb problémát, Gyapjas János így felelt: – Az elektromos, villamos berendezések felülvizsgálati dokumentációjával kapcsolatban adódik a legtöbb probléma, melyeket általában hat évente kellene ellenőrizni. Gyakori hiányosság, hogy vagy nincs meg a dokumentáció, vagy nem oldják meg az abban jelzett problémákat – emelte ki Gyapjas János, rámutatva, hogy ez azért fontos, mert az emberi gondatlanságon túl a villamos eredetű tűz a leggyakoribb keletkezési ok.