Átadták az új kecskeméti tűzoltólaktanyát
Október 11-én beköltözött az új, többfunkciós, modern épületegyüttesbe a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Kecskemét város katasztrófavédelmi kirendeltsége és hivatásos tűzoltó-parancsnoksága. Az európai uniós forrásból megépített komplexum a vármegyeszékhely tűzoltóinak és hivatali dolgozóinak biztosít a kor kihívásainak megfelelő, komfortos, korszerű, gazdaságosan üzemeltethető és környezetbarát munkahelyet.
Az eseményen megjelent dr. Rétvári Bence, miniszterhelyettes, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára; dr. Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója, Kovács Ernő főispán, dr. Salacz László és dr. Szeberényi Gyula Tamás országgyűlési képviselők, Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere és Huszár Tibor tűzoltó ezredes, a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, valamint a társszervek, az együttműködő szervezetek, a tervezésben és kivitelezésben részt vevő gazdálkodó szervezetek vezetői, a történelmi egyházak vezetői, képviselői, valamint karasztrófavédelem vezetői és állománya.
– Azt láthatjuk, hogy Európában napról-napra nő az emberek veszélyérzete, mi pedig azért dolgozunk, hogy Magyarországon az emberek biztonságérzete nőjön. Ha itt most körbenézünk, egy 21. századi, teljes mértékben körszerű, a kor követelményeinek a legnagyobb mértékben megfelelő központot tudunk átadni a kataszrófavédelem számára. Nagyon régóta tervezte már a vármegye és a város is, hogy ez a központ létrejöhessen, és ma végre eljött a nap, amikor át tudjuk adni. Nem csak a tűzoltók, a technikai felszerelés számára jelent biztonságos elhelyezést, hanem sportpályával és egyéb sportolási lehetőségekkel szolgálja a tűzoltók jó kondícióját – mondta dr. Rétvári Bence, miniszterhelyettes. Hozzátette: ez a beruházás kiemelkedő, akár a számait tekintve is. Ugyanis nettó alapterülete 5300 négyzetméter, és több mint 5 milliárd forintos forrásból jött létre.
Az új tűzoltólaktanya funkciói
Miután a történelmi egyháza képviselői megáldották az épületet és a tűzoltókat és megtörtént a szalag átvágása, a résztvevők megismerkedhettek az új épület minden szegletével és funkciójával, a vendégek fogadáson vettek részt, ahol Szemereyné Pataki Klaudia mondott pohárköszöntőt.
A Kecskeméten, az ország legnagyobb vármegyéjének székhelyén működő tűzoltó-parancsnokság tizenöt település csaknem 212 ezer lakójának, minden második Bács-Kiskun vármegyei embernek a biztonságát erősíti. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, az Európai Unió 5 milliárd 366 millió 618 ezer forint vissza nem térítendő támogatásából, a Magyar Állam társfinanszírozásával valósult meg.