A BIOBARIK nyerték meg az országos üzleti fenntarthatósági versenyt
A Kecskeméti Szakképzési Centrum Kollégiumának legkisebb telephelyéről induló BIOBARIK nevű csapat tagjai két intézmény diákjai. A tizenegyedikes Somlyai Petra és tizedikes Andó Csaba kandósok, művészeti tagozatosok, Pogány Máté a Széchenyi technikum tizedik évfolyamos diákja.
A BIOBARIK csapata a kollégium nevelőtanára, Fejes Mária - Maja néni – javaslatára nevezett a versenyre, s bár nagyon sok középiskola állt a starthoz, az első megmérettetés után a BIOBARIK magabiztosan bejutottak a második fordulóra. Ennek a fordulónak a feladataként egy környezetvédelemmel kapcsolatos projekt kidolgozását és lebonyolítását kellett végrehajtaniuk. A BIOBARIK projektje elsősorban a középiskolások rétegét célozta, és azt a szándákot fogalmazta meg, hogy a ruhaipar, a fast fashion árnyoldalait, környezetszennyező hatásait és az alternatív megoldásokat bemutatva kívánja változtatni a fiatalok - és természetesen általuk az idősebbek - fogyasztói szemléletét, szokásait. Ennek jegyében tartottak tájékoztató előadást a kollégiumukban, és három kollégiumra szóló KOLI-TURIT szerveztek, ahol több mint százötven középiskolás csereberélhette ki megunt, méretben vagy stílusban tévesen vásárolt holmijait. Ezzel a projekttel a BIOBARIK második helyen jutottak be az országos döntőre, amelyre április 12-13 közt került sor Budapesten.
A kétnapos versenyen már csak a tíz legjobb csapat mérkőzött egymással. Többféle feladat után a korábban elkezdett projekt továbbfejlesztését, dizájntervezését, kivitelezését kellett kidolgozni, így született meg a kollégisták ZÖLD DIVAT elnevezésű programja.
Azt, hogy a versenyen ki lesz a győztes, egész az utolsó pillanatig nem lehetett tudni. De olyan remek hangulatban, barátságos légkörben folyt a küzdelem, hogy a győztes BIOBARIKAT állva tapsolta meg a többi csapat.
A BIOBARIK a verseny után is szeretnék tovább folytatni a projektet. Az Instagramon már elérhető a csapat BIOBARIK néven. Távlati célként Zöld Divat néven valósítanának meg egy közösségi alkotó műhelyt Kecskeméten, ahol együtt varázsolhatnák újjá a fiatalok a használt ruhadarabokat. Ennek jegyében a közeljövőben több középiskolában és általános iskolában szeretnének majd felvilágosító beszélgetéseket, előadásokat és rendezvényeket szervezni, tartani a témában, hogy minél több fiatalhoz eljusson: némi szemléletváltással sokat tehetünk az élhető környezetünkért.
A BIOBARIK ma a Kiemelő vendége volt, nézzék meg a beszélgetést!