Azt hitte, megúszta – civil pénzügyőrök csaptak le Kecskeméten, milliós fogás lett a vége

KÖZLEMÉNY
2026. 03. 18., 09:39
Hiába tűnt úgy, hogy véget ért az ellenőrzés a kecskeméti vásártéren, a civil ruhás pénzügyőrök még figyeltek. Egy férfi épp megkönnyebbülve indult az autójához, amikor lecsaptak rá – a járműből több mint hárommillió forint értékű illegális dohánytermék került elő.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei a kecskeméti vásártéren ellenőriztek. Az árusok és a vásárlók nem tudták, hogy a helyszínen egyszerre vannak jelen civil és egyenruhás pénzügyőrök is - írja a NAV.

Miután az egyenruhás járőrök befejezték a piaci kontrollt, elhagyták a vásárteret a járőrautóval. Azonban a civilruhás pénzügyőrök még a helyszínen maradtak, és felfigyeltek egy férfira, aki megkönnyebbülve az autójához sietett, bízva abban, hogy az ellenőrzést sikerült megúsznia.

Ekkor kollégáink odaléptek hozzá és igazoltatták, majd átvizsgálták a járművet. A férfi autójából összesen 1 026 doboz különféle márkájú, magyar zárjegy nélküli cigaretta és 92 darab „Vapsolo” elnevezésű, ízesített elektronikus cigaretta került elő.

A pénzügyőrök több mint hárommillió forint értékű feketepiaci dohányterméket foglaltak le, az ügyben jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indult eljárás. A férfi hozzávetőleg négymillió forint bírságra számíthat.

Súlyos következmények: milliós bírság és teljes tiltás az illegális dohánytermékekre

Magyarországon dohánytermék kizárólag trafikban értékesíthető. Az illegális dohánytermék-kereskedelemnek nem csak adóhatósági következményei vannak. Az ilyen termékeket árusítók a NAV eljárás és bírság mellett a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóság (SZTFH) szankciójára is számíthatnak. A bírság jelentős: magánszemélyek esetében 1 millió forinttól 50 millió forintig, míg jogi személyeknél 5 millió forinttól akár 500 millió forintig terjedő bírság is kiszabható.

Vapsolo, Elfbar és ezekhez hasonló illegális elektronikus cigarettát Magyarországon nem lehet forgalmazni: ezek a termékek nem árusíthatók sem online, sem üzletben.

Fotó: Nemzeti Adó- és Vámhivatal